PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος στο Hobby-Προβλήματα & Απορίες


Kostis-Salonika
02-08-09, 00:09
Καλώς σας βρήκα, αγαπητοί symforumites!:D
Μετά από μία βάπτιση, η 3χρονη κόρη μου βρέθηκε με παιδική μπομπονιέρα ένα συμπαθέστατο μονομάχο(πρωτότυπο το βρήκα), σε πλαστικό ενυδρειάκι του 1 Lt. Έτσι, άρχισα να ψάχνομαι για το πώς μπορώ να του παρέχω όσο το δυνατόν καλύτερες συνθήκες διαβίωσης.
Μετά από αρκετό διάβασμα στο GAB και Γη & Υδωρ βρέθηκα με 40λιτρο ενυδρείο, μερικά φυτά, φίλτρο, λάμπα, θερμόμετρο, τεστέρς, λιπάσματα και αυξανόμενη όρεξη για το επόμενο βήμα.
Θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει τη φόρμα παρουσίασης ενυδρείου που έχω δει σε κάποια post καθώς και τον τρόπο να παρουσιάσω κάποιες φωτό της μέχρι τώρα προσπάθειας μου;
(Μετά όμως θα συνεχίσω να ρωτάω, το δηλώνω!);)

andst87
02-08-09, 00:24
εδω γινονται οι παρουσιασεις των ενυδρειων!
http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=71

Kostis-Salonika
02-08-09, 00:37
εδω γινονται οι παρουσιασεις των ενυδρειων!
http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=71
Σ'ευχαριστώ, θα το παρουσιάσω εκεί!

maikl
02-08-09, 05:33
Καλως ορισες!
Το οτι διαβασες-άζεις εδω, ειναι σημαδι οτι ο μονομαχος σου ειχε "αστρο" και "καλοπεσε"....:D.
Οτιδηποτε θελεις μπορεις να το ρωτας στις επι μερους ενοτητες,τα παιδια εδω ειναι προθυμα να απαντησουν-βοηθησουν;)

netblues
02-08-09, 08:31
Καλώς σας βρήκα, αγαπητοί symforumites!:D
Μετά από μία βάπτιση, η 3χρονη κόρη μου βρέθηκε με παιδική μπομπονιέρα ένα συμπαθέστατο μονομάχο(πρωτότυπο το βρήκα), σε πλαστικό ενυδρειάκι του 1 Lt. Έτσι, άρχισα να ψάχνομαι για το πώς μπορώ να του παρέχω όσο το δυνατόν καλύτερες συνθήκες διαβίωσης.


Αν και εσυ εκανες το σωστο, σκεψου μονο τι απεγιναν οι υπολοιπες "πρωτοτυπιες". Η πρωτοτυπη ιδεα ειναι κακοποιηση ζωων.

Καλως ηρθες.

Kostis-Salonika
02-08-09, 11:48
Αν και εσυ εκανες το σωστο, σκεψου μονο τι απεγιναν οι υπολοιπες "πρωτοτυπιες". Η πρωτοτυπη ιδεα ειναι κακοποιηση ζωων.

Καλως ηρθες.

Πράγματι, έτσι είναι.
Από την άλλη όμως έδωσε σε εμένα την ευκαιρία να ασχοληθώ, έστω και "αναγκαστικά", με έναν πραγματικά συναρπαστικό νέο κόσμο και ίσως και σε αρκετά παιδάκια εκείνης της βάπτισης, όπως η 3χρονη κόρη μου που δεν χάνει την ευκαιρία να "ταίσουμε το ψαλάκι μπαμπά".
Αυτό, νομίζω, είναι ένα κέρδος.
(Έκτοτε, παρατήρησα μονομάχους αλλά και άλλα είδη να διατηρούνται/πωλούνται από πανηγύρια μέχρι ενημερωμένα pet shop σε ΠΟΤΗΡΙΑ και μου γυρνάει το μυαλό.)

Πάνος
02-08-09, 11:49
εσυ εισαι απο τις εξαιρεσεις δυστυχως! μπραβο για την κινηση σου!;)