PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφιερωμένο εξαιρετικά στον Raven


chemical mac
22-06-09, 11:14
Κι όπως σου υποσχέθηκα Αλέξανδρε πάρε να 'χεις "Anatomy of algae"

Δείτε το και ως quiz...ποια άλγη δεν υπάρχει μέσα; :D :D :D

Αν υπάρχει κάποιος που αναρωτιέται πως μπορεί να πετύχει αυτό το αποτέλεσμα, τα πράγματα είναι απλά...το τουμπανιάζεις στα λιπάσματα και το φως, αφήνεις το co2 να τελειώσει και μετά φεύγεις για μια βδομάδα. όταν θα επιστρέψεις θα είναι κάπως έτσι.

Ο κυκλοφορητής είχε μπει για διώξει τη bga :D

Γιώργος06
22-06-09, 11:18
Eχει μια αγρια ομορφια! :)

Πάνος
22-06-09, 11:40
Δείτε το και ως quiz...ποια άλγη δεν υπάρχει μέσα; :D :D :D


bba....το βρηκα?? κερδιζω κατι??:smt033

DimmyF
22-06-09, 11:45
Χαριζεις και κλαδεματα αλγης??!!:smt033

chemical mac
22-06-09, 11:49
:smt023 την bga που περίσσεψε bba....το βρηκα?? κερδιζω κατι??:smt033

Raven
22-06-09, 12:33
-Kριτικη: Το ενυδρειο σου ειναι καταπρασινο, ενα πραγματικο σμαραγδι. Ομως αν τοποθετουσες την πρασινη τριχοειδη λιγο πιο δεξια να κρυψει το κενο θα εδειχνε καλυτερο. Εκπηκτικος συνδυασμος των χρωματων...το λαμπερο πρασινο σε συνδυασμο με το σκ@τουλι πορτοκαλο-καφε-σκουρο πρασινο των διαφορων αλγεων , μου θυμιζει τοτε που μου χυθηκαν τα χρωματα πανω σε ενα λευκο καμβα :smt033 Αξια λοιπον καταλαμβανεις την 1η θεση στο best algae tank of the year και κρατας τον τιτλο του καλυτερου algae grower παγκοσμιως :D:D

Krisos
22-06-09, 12:44
-Kριτικη: Το ενυδρειο σου ειναι καταπρασινο, ενα πραγματικο σμαραγδι. Ομως αν τοποθετουσες την πρασινη τριχοειδη λιγο πιο δεξια να κρυψει το κενο θα εδειχνε καλυτερο. Εκπηκτικος συνδυασμος των χρωματων...το λαμπερο πρασινο σε συνδυασμο με το σκ@τουλι πορτοκαλο-καφε-σκουρο πρασινο των διαφορων αλγεων , μου θυμιζει τοτε που μου χυθηκαν τα χρωματα πανω σε ενα λευκο καμβα :smt033 Αξια λοιπον καταλαμβανεις την 1η θεση στο best algae tank of the year και κρατας τον τιτλο του καλυτερου algae grower παγκοσμιως :D:D
οχαχαχαχα! :))
-------------------------
Κι όπως σου υποσχέθηκα Αλέξανδρε πάρε να 'χεις "Anatomy of algae"

Δείτε το και ως quiz...ποια άλγη δεν υπάρχει μέσα; :D :D :D

Αν υπάρχει κάποιος που αναρωτιέται πως μπορεί να πετύχει αυτό το αποτέλεσμα, τα πράγματα είναι απλά...το τουμπανιάζεις στα λιπάσματα και το φως, αφήνεις το co2 να τελειώσει και μετά φεύγεις για μια βδομάδα. όταν θα επιστρέψεις θα είναι κάπως έτσι.

Ο κυκλοφορητής είχε μπει για διώξει τη bga :D

Το πουλας? :):):):smt033:D

andst87
22-06-09, 13:04
αυτο θα πει καινοτομια!:D:D

chemical mac
22-06-09, 13:35
ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, έχει χυθεί ιδρώτας για να φτάσω σε αυτό το επίπεδο :D :D :D

το ενυδρείο αυτή τη στιγμή είναι εντελώς διαφορετικό. από τη στιγμή που μπήκε η μπουκάλα (γεμάτη αυτή τη φορά) έχουν εξαφανιστεί τα πάντα. η άλγη έχει γίνει σκόνη και έχει δημιουργήσει μακριές καφέ τούφες η οποίες απομακρύνονται πανεύκολα σε κάθε σκούπα που κάνω (και τα φυτά έχουν πάρει τα πάνω τους πάλι - μόνο η altenanthera με ζορίζει λίγο αλλά είδα καινούρια φυλλαράκια σήμερα)

:smt033
-------------------------
-Kριτικη: Το ενυδρειο σου ειναι καταπρασινο, ενα πραγματικο σμαραγδι. Ομως αν τοποθετουσες την πρασινη τριχοειδη λιγο πιο δεξια να κρυψει το κενο θα εδειχνε καλυτερο. Εκπηκτικος συνδυασμος των χρωματων...το λαμπερο πρασινο σε συνδυασμο με το σκ@τουλι πορτοκαλο-καφε-σκουρο πρασινο των διαφορων αλγεων , μου θυμιζει τοτε που μου χυθηκαν τα χρωματα πανω σε ενα λευκο καμβα :smt033 Αξια λοιπον καταλαμβανεις την 1η θεση στο best algae tank of the year και κρατας τον τιτλο του καλυτερου algae grower παγκοσμιως :D:Dμήπως πρέπει όντως να κάνουμε έναν τέτοιο διαγωνισμό για να χαρούμε κι εμείς οι ανεπρόκοποι κάποια στιγμή; :rolleyes:

Ηλίας
22-06-09, 14:01
-Kριτικη: Το ενυδρειο σου ειναι καταπρασινο, ενα πραγματικο σμαραγδι. Ομως αν τοποθετουσες την πρασινη τριχοειδη λιγο πιο δεξια να κρυψει το κενο θα εδειχνε καλυτερο. Εκπηκτικος συνδυασμος των χρωματων...το λαμπερο πρασινο σε συνδυασμο με το σκ@τουλι πορτοκαλο-καφε-σκουρο πρασινο των διαφορων αλγεων , μου θυμιζει τοτε που μου χυθηκαν τα χρωματα πανω σε ενα λευκο καμβα :smt033 Αξια λοιπον καταλαμβανεις την 1η θεση στο best algae tank of the year και κρατας τον τιτλο του καλυτερου algae grower παγκοσμιως :D:D
:smt043XAXA!!

delta66
22-06-09, 20:49
Η σοφια της απλοτητας.
Τοσο δυσκολο για να το σκεφτει καποιος να το κανει?


:smt023:smt023:smt023