PDA

Επιστροφή στο Forum : λιμνη με παγκασιους


antonis15
16-06-09, 21:30
Για σας ετσι οπως διαβαζα μαθηματικα σκευτικα να κανω μια λιμνη οχι απο μπετον και να βαλω μεσα κανενα παγκασιους.

1 η θερμοκρασια δν ξεπερνα τους 26 βαθμους στο κρυο και τους 30 στον ηλιο.

2 οσα λεω τα σκευτικα καλα αν και 14 τα χερια μου ποιανουν και πολη καλα.

3 για φιλτρο και θερμοστατες ναι

λεω να την κανω 2μχ2μχ1μ (με την βοηθεια το μπαμπα)

τι λετε ?

in the pond
16-06-09, 22:21
Καλησπέρα,

Δεν λέω ότι δεν γίνεται αυτό που σκέφτεσαι, αλλά απαιτεί υποδομή, κόστος και γνώσεις. Δεν έχει να κάνει τόσο με το αν πιάνουν τα χέρια σου ή όχι. Θέλει μελέτη πολύ, υπομονή και δουλειά.
Πού ακριβώς θα κατασκευάσεις τη λίμνη αυτή? Και δεν ξέρω αν μπορείς να καταλάβεις πόσο πολύ θα στοιχίσει η ιδέα αυτή!

antonis15
17-06-09, 14:57
στην αυλη μου e liner αυτο το μαυρο που βαζετε....

in the pond
17-06-09, 15:12
στην αυλη μου e liner αυτο το μαυρο που βαζετε....

Μια τέτοια λίμνη στην αυλή δεν είναι ότι ευκολότερο. Πρώτο και σημαντικό θα πρέπει να κρατάς αρκετά ψηλά τις θερμοκρασίες κατά την διάρκεια του χειμώνα, πράγμα πολύ ασύμφορο.

antonis15
17-06-09, 16:18
για ηλεκτρικο λες?αν ναι εχω ηλιακες πλακες και ενα ανεμιστιρα ας το πω με δυναμο.........

lucky13
17-06-09, 17:07
Πρώτο και σημαντικό θα πρέπει να κρατάς αρκετά ψηλά τις θερμοκρασίες κατά την διάρκεια του χειμώνα, πράγμα πολύ ασύμφορο.
ψηλα οχι χαμηλα, χαμηλα θα ειναι αρκετα γιαυτα τα ψαρια και για να θερμανεις μια τοσο μεγαλη λιμνη πρεπει να κααει ολη μερα μεσα καποιο θερμαντικο σωμα

antonis15
17-06-09, 21:24
παιδια οκ μαλλον θα κανω σε μια μακετα αυτο που σκευτικα αλλιος παμε σε κοι.......

θα βαλω και φοτο αλλα μετα απο τον ιουλιο.....πως θα αντεξω χωρεισ τα ψαρακια μου???

DimmyF
17-06-09, 21:56
Για σας ετσι οπως διαβαζα μαθηματικα ...

Τελικα πως τα πηγες στα μαθηματικα?!!

Πάντως χωρις να ξερω απο λιμνες, και εγω για κρυου νερου θα σου προτεινα