PDA

Επιστροφή στο Forum : online shop me psaria?


pasalimani
09-06-09, 10:21
kalimera paidia,eimai kainourgios sti parea,thelw na kanw kapoia erwtisi,gnwrizete kapoio pet shop empistosynis pou na mporei na paradwsei ektos athinwn(eimai paro kai den yparxei meros pou na mporw na vrw psaria thalassinou nerou). opote tha prepei na mou ta steilei edw,kai etsi einai poly simantiko na kseroume oti einai empistosynis kai apo thema ygeias twn psariwn alla kai oti tha mporei na kanei ayti ti metafora.

manolios
09-06-09, 10:27
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!εγω παραγγέλνω από waterinn και μου τα έχουν φέρει όλα ζωντανά.Αλλά να ξέρεις στην αρχή θα εχουν πάθει σοκ και για 2-3μέρες θα χάσουν το χρώμα τους:D:D:D
-------------------------
υγ.γράφε ελληνικά .κανόνας foroum

Πάνος
09-06-09, 12:09
καλως ηρθες!
γραφε ελληνικα οπως σου ειπε και ο φιλος και περιμενε να ακουσεις κι αλλους..υπαρχουν πολλα μαγαζια και πολλοι παραγγελνουν οπως θελεις κι εσυ...οποτε ανεμενε να ακουσεις διαφορες γνωμες..

thab
09-06-09, 12:43
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!εγω παραγγέλνω από waterinn και μου τα έχουν φέρει όλα ζωντανά.Αλλά να ξέρεις στην αρχή θα εχουν πάθει σοκ και για 2-3μέρες θα χάσουν το χρώμα τους:D:D:D
-------------------------
υγ.γράφε ελληνικά .κανόνας foroum

+1:smt023

Καλώς ήρθες!

Πάνος
09-06-09, 12:47
θα προτεινα να επιστησουμε την προσοχη στο γεγονος οτι ο φιλος μας ενδιαφερεται για ψαρια θαλασσαινου νερου... κι επειδη νομιζω πως δεν ισχυουν τα ιδια πραγματα για γλυκο και θαλασσινο...μαλλον θα ηταν ιδιαιτερα χρησιμο να ακουσουμε γνωμες για προμηθεια ψαριων απο τους θαλασσινους της παρεας....;)

gregog7
09-06-09, 22:08
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!εγω παραγγέλνω από waterinn και μου τα έχουν φέρει όλα ζωντανά.Αλλά να ξέρεις στην αρχή θα εχουν πάθει σοκ και για 2-3μέρες θα χάσουν το χρώμα τους:D:D:D
-------------------------
υγ.γράφε ελληνικά .κανόνας foroum

Παραγγέλνεις και θαλασσινά;Μαζικά ή και 2,3 ψαράκια;

pasalimani
10-06-09, 09:55
ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις,θα περιμενω τη βοηθεια σας για ν αρχισω τα τηλεφωνα

sifnos
10-06-09, 10:03
συναδελφε κυκλαδητη δες αν μπορει καποιος να στα συσκευασει να στα βαλει στο hispeed και να πας να τα παραλαβεις.κοινως ψαξε για μαγαζια στον πειραια.για δες αν μπορει να σε εξυπηρετησει ο υδατινος κοσμος στειλε πμ στον nidal (http://www.aquatek.gr/vb/member.php?u=252) αν μπορει θα εχεις τα ψαρακια αμεσα (αφου συσκευαστουν σωστα)να ξερεις ομως πως η προσαρμογη στο ενυδρειο θελει προσοχη μετα απο τετοια ταλεπωρια του ψαριου.φυσικα να εχεις και στο μυαλο σου το ενδεχομενο των απωλειων

pasalimani
10-06-09, 11:14
εχω εναν προμηθευτη απλα εχω παραπονα και θελω να εχω και αλλες λυσεις,η προσαρμογη που ξερω να κανω ειναι να αφηνω τη σακουλα μεσα στο ενυδρειο μαζι με λιγο απο το δικο μου νερο μες στη σακουλα για κανα μισαωρο.(αν ειναι και κατι αλλο διορθωστε με γιατι δεν εχω εμπειρια στο θεμα)δηστυχως εχω αρκετες απωλειες και καποιες απο αυτες γινονται και κατα τη διαρκεια του ταξιδιου.

sifnos
10-06-09, 11:19
εχω εναν προμηθευτη απλα εχω παραπονα και θελω να εχω και αλλες λυσεις,η προσαρμογη που ξερω να κανω ειναι να αφηνω τη σακουλα μεσα στο ενυδρειο μαζι με λιγο απο το δικο μου νερο μες στη σακουλα για κανα μισαωρο.(αν ειναι και κατι αλλο διορθωστε με γιατι δεν εχω εμπειρια στο θεμα)δηστυχως εχω αρκετες απωλειες και καποιες απο αυτες γινονται και κατα τη διαρκεια του ταξιδιου.

πως τα προμηθευεσαι μεχρι τωρα?

pasalimani
10-06-09, 11:54
μου τα βαζει στο πλοιο,με κανα μπλου σταρ,με κανα χαισπιντ.με οτι βρεθει

gregog7
11-06-09, 14:08
μου τα βαζει στο πλοιο,με κανα μπλου σταρ,με κανα χαισπιντ.με οτι βρεθει

Δε νομίζω να φταίει ο προμηθευτής,απλά όταν έρχονται τα ψάρια μετά απο
τέτοια ταλαιπωρία,χρειάζονται παρα ποολύ καλή προσαρμογή.Σταγόνα-σταγόνα ;)
το νερό μέσα στη σακούλα.
Παιζει να τα έχει και σε συνθήκες υποαλατότητας για να μην πετάξουν ικ.
Τσέκαρε το νερό της σακούλας για την αλατότητα ;).
Σημαντικό ρόλο παιζει και η θερμοκρασία.

DimmyF
11-06-09, 14:36
Σταγόνα-σταγόνα ;)
το νερό μέσα στη σακούλα.


+1 ;)

pasalimani
12-06-09, 12:23
oxi oxi το παραπονο μου δεν ειναι οτι εχω καποιες απωλειες.αλλα οτι αργει παρα πολυ να μου τα στειλει.και συνηθως δεν εχει μεγαλη γκαμα ψαριων.γι αυτο ψαχνω και αλλον προμηθευτη