PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να διαλέξω τελικά;


giorgos147
15-04-09, 00:34
Καλησπέρα παιδιά
Έχοντας στη κατοχή μου πολλά κατοικίδια(γύρω στις 19 γάτες απο τις οποίες τρεις γέννησαν και η μία ετοιμάζετε,σκύλο,πουλί,ψάρια)αποφάσισα να πάρω και ένα ακόμα κατοικίδιο!
Θέλω κάτι που θα το έχω δίπλα στο γραφείο μου(εννοώ στο σπίτι) και θα μου κάνει ας το πούμε έτσι παρέα όταν κάθομαι.Στην αρχή σκέφτηκα για σκίουρο, μετά απο ψάξιμο όμως διαπίστωσα ότι δεν μου κάνει επειδή θέλει πολύ χώρο.Δε θα ήθελα χάμστερ.
Τι έχετε να προτείνετε;

Ευχαριστώ πάρα πολύ.Καλό σας βράδυ.

Υ.Γ.Φυσικά αυτό που θέλω πιο πολύ είναι σκίουρος...Αλλά δε θέλω να έχω ένα τεράστιο σπιτάκι δίπλα ή πάνω στο γραφείο μου...

Αλήθεια...Κατά πόσο είναι εύκολο να χτίσεις ένα σπιτάκι στην αυλή για σκίουρο;
Δε μιλάω για να το βάλω στην αυλή.Μιλάω να το βάλω στο μπαλκόνι έξω απο το δωμάτιό μου.Είναι πολύ μεγάλο μπαλκόνι και μπορώ να κλείσω ένα σημείο ώστε να μην έχει ρεύμα.Είναι εύκολο;(προσοχή..Αϊμ όνλυ φορτίν :roll:)

ελενη
31-05-09, 21:28
Γιατι δεν παιρεις ενα κουνελι? υπαρχουν κατι πολυ ομορφα κ πολυ μαλλιαρα. δεν γνωριζω αν κανει μαζει με τοσες γατες .πολυ φοβαμαι οτι τα γατονια σου θα το στριμοξουν σε ανυποπτο χρονο κ ......:smt065

fotis_k
08-06-09, 15:35
Γιατι δεν παιρεις ενα κουνελι? υπαρχουν κατι πολυ ομορφα κ πολυ μαλλιαρα. δεν γνωριζω αν κανει μαζει με τοσες γατες .πολυ φοβαμαι οτι τα γατονια σου θα το στριμοξουν σε ανυποπτο χρονο κ ......:smt065

Koυνελι?Ακομα χειροτερα.Τα κουνελια κι αν θελουν χωρο.Δεν ειναι ζωα για το σπιτι.Αυτα θελους κηπο και φαρμα.

Εφοσον δυσκολευσεσαι στην κατασκευη για κλουβι σκιουρου παρε ενα χαμστερακι.Ενα ομως παρε.Προσεξε μην παρεις αρσενικο και θηλυκο γιατι τα αρσενικα ειναι παρα πολυ επιθετικα.