PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψάχνω πατέντα για προσθήκη φωτισμού σε 20άρι ενυδρείο


Αστέριος Μπαζάνης
07-04-09, 15:12
Καλησπέρα παίδες.Είμαι καινούργιος στο φόρουμ κ θέλω αν μπορεί κάποιος να μου πει,αν ξέρει καμία πατέντα για να προσθέσω μία λάμπα σε ένα 20άρι ενυδρείο.μου το έδωσε ένας φίλος και το έκανα μαιευτήριο για τα γκαπυ που έχω.Αλλά επειδή είναι κάπως παλιό δεν είχε λάμπα.Το καπάκι είναι επίπεδο 2-3 πόντους πλαστικό.Βασικά απλό κάλυμμα.Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

stat
08-04-09, 23:15
Αυτό το post βρίσκεται σε λάθος κατηγορία!!

Πάνος
08-04-09, 23:58
καλως ηρθες!!!:p
ο μοντ παρακαλω ας μεταφερει το θεμα..

Αστέριος Μπαζάνης
10-04-09, 20:20
Παίδες καλησπέρα και πάλι.Δεν ήξερα που να ανοίξω το θέμα γι αυτό το άνοιξα εδώ.Ας το μεταφέρει ο mod please μήπως κ μου πει κανείς καμιά λύση.Θα το έκανα εγώ αλλά δεν τ ξέρω κ δεν θέλω να το ανοίξω πάλι.

POURITANOS
10-04-09, 22:53
Νομιζω οτι καλητερα θα ηταν να παρεις ενα καινουριο κομπλε .
Αλλιως καποια λαμπα σαν αυτη http://www.arcadia-uk.info/product.php?pid=46&mid=10&lan=en&sub=&id=4

Αστέριος Μπαζάνης
10-04-09, 23:25
Το σκέφτηκα για καινούργιο αλλά δεν θέλω να το πετάξω αυτό.Αυτή η λάμπα που μου προτείνεις είναι για κάλλυμα απο τζάμι απότι κατάλαβα.Το δικό μου κάλυμμα είναι από πλαστικό,άρα δεν είναι διάφανο.Πάντως σε ευχαριστώ για τιν απάντηση.Κανείς άλλος?

POURITANOS
11-04-09, 00:36
Το σκέφτηκα για καινούργιο αλλά δεν θέλω να το πετάξω αυτό.Αυτή η λάμπα που μου προτείνεις είναι για κάλλυμα απο τζάμι απότι κατάλαβα.Το δικό μου κάλυμμα είναι από πλαστικό,άρα δεν είναι διάφανο.Πάντως σε ευχαριστώ για τιν απάντηση.Κανείς άλλος?
αν σε βολεψει σαν φωτισμος , μπορεις να πεταξεις το παλιο καπακι:D και να βαλεις ενα κομματι τζαμι που να παταει σε κοντρες .

maikl
11-04-09, 07:51
Το σκέφτηκα για καινούργιο αλλά δεν θέλω να το πετάξω αυτό.Αυτή η λάμπα που μου προτείνεις είναι για κάλλυμα απο τζάμι απότι κατάλαβα.
-To συγκεκριμενο φωτιστικο εχει και ενα "ανταλακτικο" ωστε να μπορεις να βιδωσεις το φωτιστικο αυτο στο εσωτερικο του καπακιου σου-απο την κατω πλευρα δλδ.Υπαρχει λοιπον δυνατοτητα 2 επιλογων για το πως θα το βαλεις στο ενυδρειο σου.;)
Το δικό μου κάλυμμα είναι από πλαστικό,άρα δεν είναι διάφανο.Πάντως σε ευχαριστώ για τιν απάντηση.Κανείς άλλος?


....