PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνωμες για ενυδρειο Wave


ababapanos
05-04-09, 23:46
καλημερα. βρηκα ενα ενυδρειο WAVE CLASSIC 120 x 45 x 55 . 270 litra, μαζι με την βαση του 450 ευρω.

μου ειπα απο το καταστημα οτι η WAVE ειναι Γαλλικη εταιρια και σχετικα καλη. Τη γνωμη εχετε?

3r4ndo
06-04-09, 17:26
Καλησπερα φιλε μου, εχω ενα wave x-cube και επειδη ειμαι επιρεπης στα σκαλισματα το εκανα κομματακια στην κυριολεξια. Τα πλαστικα του δεν θα τα ελεγα ιδιετερα καλα καθως βγαζοντας τα εσπασε ενα κομματι(2 χιλιοστα παχος, αφαιρεθηκε εντελως απο το υπολοιπο χωρις ιδετερη πιεση). Να αναφερω επισης πως ακομη και μεταξυ τους τα πλαστικα ηταν κολλημενα με σιλικονη, η κολληση στα τζαμια παντως ηταν πολυ καλη και προσεγμενη. Σιγουρα υπο νορμαλ συνθηκες δεν θα παθαινε ζημια για κανεναν λογο. Το ενσωματωμενο φιλτρο του ειχε μια θωρυβοδη αντλια της ιδιας εταιριας και κατα τη γνωμη μου ηταν το μονο αρνητικο στον εξοπλισμο του, ο φωτισμος πολυ προσεγμενος και τελος το μονοκομματο (μπροστινο-πλαινα) κυρτο τζαμι και οχι κολλημενο οπως καποιων αλλον εταιριων μου φανηκε πολυ καλο και ακομη πιο αξιοπιστο.
Οσο για την τιμη, επειδη δεν εχω ψαχτει καθωλου με αυτα ας πουν οι πιο in την γνωμη τους!!

Alex1001
08-04-09, 19:33
Ρίξε και μια ματια σε αυτό.. έχει λίγο καλύτερη τιμή από αυτό που γραφεις.. σε ELITE αν σε ενδιαφέρει..

http://zoofilia-ionias.interpet.gr/AQUARIUMS/enidreia_elite_1.htm