PDA

Επιστροφή στο Forum : Moss στο ενυδρειο...


Ηλίας
15-03-09, 13:38
Λοιπον εδω και καιρο εχω εντοπισει ενα φυτακι δεμενο πανω σε ενα χαλικακι που μου φαινετε μοιαζει με μουςς. Εχει μεγαλώσει πιστευω αρκετα. Πρεπει να ηρθε μαζι με καποιο φυτο...

Ερωτήσεις:
1)Ειναι μους;
2)αν ναι τι ειδος;
3)Μπορει να αναπτηχθει μαρκετα στο ενυδρειο ωστε να φτασει στο επιθυμητο μεγεθος οπου θα χρησημοποιηθει σαν φυτο
4)Εσεις που λετε θα ηταν καλητερο να μπει αν ισχυουν ολα αυτα: στο ενυδρειο που ειδη ειναι(με τα ζωοτοκα) σαν χαλι ή στο αλλο (με τα χρυσοψαρα)σαν moss wall(στα επομενα χρονια);

Υ.γ. Σορρι για τις φωτογραφιες που ειναι θωλες αλλα δεν κανει η δικια μου καλο φοκους(μπακατελα)

Γιώργος Κ
15-03-09, 13:54
Θα μας βγαλεις τα ματια χαχαχα!Νομιζα πως ειχα μειωπια!!Ναι moss ειναι αλλα βαλε μια πιο καθαρη ρε παιδι να δουμε και τι moss!!Αν θες moss wall θα πρεπει να παρεις παραπανω ποσοτητα γιατι αυτο που εχεις δε.....φτανει...ψαξε στις αγγελιες αν σε ενδιαφερει!!!
:p

Πάνος
15-03-09, 13:56
που μου φαινετε μοιαζει με μουςς.
Ερωτήσεις:
1)Ειναι μους;

βασικα μους δεν ειναι....αν ηταν θα την προτιμουσα με γευση σοκολατα...:smt045.. :D:D
μος ειναι ομως....και μοιαζει για την κλασικη java moss....και ναι αν την προσεξεις με τον καιρο θα πολλαπλασιαστει....ειχα ξεκινησει κι εγω καποτε με τοσο λιγο σχεδον που ηρθε σαν λαθρεπιβατης και αναπτυχθηκε...:rolleyes:
μη τη βαλεις με τα χρυσοψαρα...θα τη φανε..

Ηλίας
15-03-09, 13:56
χε μου τελοιωσαν οι μπαταριες και οπως λεω, μία βγηκε καλη στις 20 και στην τυχη...
ααναπτησετε γρηγορα?