PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφίες από το Tanganyika μου.


skourkou
07-03-09, 18:28
Φωτογραφίες από το Tanganyika μου.

Εφόσον το ενυδρειο μου τρεχει πλεον δυο μηνες με τα ψαρακια μου μεσα ειπα να σας ανεβασω μερικες φωτογραφιες από την τρεχον κατασταση του. Το ενυδρειο εχει γεμισει με αρκετη «επιθυμητή» αλγη και εχει γίνει αρκετα πιο φυσικο. Γεννες δεν ειχα ακομα, αντιθετα ειχα το θανατο του πιο μικροκαμωμένου και αδύνατου julido την πρωτη εβδομαδα διαμονης του.

Περνώντας από Γιάννενα πηρα μια αρκετα μεγαλη ποικιλια από κατεψυγμενες τροφες. Εκτος αυτων ταΐζω με ποικιλια από ξηρά τροφη, Κύκλωπες και αρτεμια. Η ερωτηση μου είναι ποια είναι η σωστη συχνοτητα ταισματος ολων αυτων των τροφων και κυριως των κατεψυγμενων. Ταιζω 2 φορες την ημερα.

Πάνος
07-03-09, 20:50
καλα μιλαμε για πολυ αλγη!!!:D..και πολυ ομορφα ψαρια...

στις πετρες ειναι τελεια!!! στα φυτα δε μου αρεσει και μαλλον θα τα εβγαζα γιατι μου φαινονται ασχημα με τοση αλγη....αλλα το ενυδρειο σου μου αρεσει στο συνολο του παρα πολυ!!! μπραβο!!!:p

MiziGr
07-03-09, 21:01
Πολύ όμορφο ενυδρείο!

Όσο για τα φυτά κάνε ότι σου είπε ο Πάνος!

imichal
08-03-09, 11:12
Ποσα λιτρα ειναι?

Ηλίας
08-03-09, 11:56
Ωραιο ειναι!
μου αρεσουν πολυ οι πετρες...

skourkou
08-03-09, 12:09
Οι διαστασεις του ειναι 100x40x40. Περιπου 130 λιτρα καθαρα.
-------------------------
Η παρουσιαση του.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=28664

Tolis
08-03-09, 14:19
Με την εναποθεση αλγης στις πετρες και με την αφαιρεση του ξυλου εδειξε πολυ ωραιο.
Θα εβγαζα τις ανουμπιες, κι αν ηθελα οπωσδηποτε πρασιναδα, θα εβαζα μερικες βαλισνεριες δεξια να κρυβουν και το σωληνα του φιλτρου.

manolios
08-03-09, 14:23
μεγάλε keep walking το ενυδρείο σου τα σπάει συνέχισε έτσι

skourkou
09-03-09, 19:49
Κάποια βοήθεια για τις τροφές που αναφέρω πιο πάνω?
Ευχαριστώ!
-------------------------
Πραγματικά πολύ όμορφο! Μπράβο για το στήσιμο και το όλο σύνολο του!
-------------------------
Άκυρο…. Αλλού πήγαινε η απάντηση……