PDA

Επιστροφή στο Forum : Emails @yahoo.gr


netblues
23-02-09, 10:17
Το yahoo παραπεει εδω και δυο βδομαδες.
Ετσι οι mail servers του αρνουνται να παρουν email για το domain yahoo.gr
οποτε ειδοποιησεις για pm, νεα ποστ κλπ αλλα και νεες εγγραφες με τετοιο email δεν λειτουργουν.
Κατοπιν αυτου το domain yahoo.gr μπηκε αναγκαστικα στα banned ωστε να μην εγγραφονται νεοι χρηστες με yahoo.gr emails.
Για τους υπολοιπους που εχουν yahoo.gr emails δεν μπορει να γινει κατι, εκτος απο το να αλλαξουν mail μιας και δεν δουλευει και πολυ γενικως...

ΥΓ. Η υπαρξη και μονο του yahoo.gr ηταν εξαρχης χωρις νοημα...

gwgw
23-02-09, 10:44
εμενα παντως κανονικα μου ερχονται τα mail, αλλα και οι ειδοποιησεις απο το φορουμ. και εχω yahoo.gr

netblues
23-02-09, 10:51
Αν το καλοσκεφτεις, δεν μπορεις να ξερεις ΠΟΣΑ δεν σου ερχονται.
Εγω απλως βλεπω ΠΟΣΑ δεν πανε.. και ειναι πολλα......
(το ποσα πανε δεν μπορω να το ξερω..)
Ομως σιγουρα υπαρχει προβλημα.

zissis
23-02-09, 11:12
εγω χθες προσπαθεισα να στηλω ιμαιλ απ το yahoo.gr και μου ελεγε πως ηταν λαθος η διευθηνση και κατι τετοια.πριν κανενα μηνα εστελνε κανονικα εχει καμοια σχεση αυτο με το θεμα?

netblues
23-02-09, 12:00
Δεν μπορω να ξερω τι κανουν εκει στο yahoo.. Για το θεμα της ληψης μηνυματων στο yahoo.gr ομως το προβλημα υφισταται.

Strahos
23-02-09, 16:34
κάντε όλοι account στο gmail να βρείτε την υγειά σας. Το yahoo είναι εντελώς μάπα...

dizio
23-02-09, 16:40
με το yahoo.com επίσης υπάρχει πρόβλημα?

netblues
23-02-09, 16:56
Αμα ειχε και το yahoo.com θα το ειχαν παρει χαμπαρι νομιζω.
Καποιο misconfiguration εχει γινει και αρνουνται καποιοι mail servers του yahoo να κανουν relay yahoo.gr mails.. Οποτε πανε στο βροντο.

Kostas G.
25-02-09, 13:19
Στο yahoo.com υπάρχει πρόβλημα μεγάλης καθυστέρησης στη λήψη μερικές φορές...Μου ήρθε πρόσφατα ένα σημαντικό mail που περίμενα,4μέρες μετά την αποστολή του...Ευτυχώς είχα ζητήσει αποστολή στο gmail νωρίτερα και ήρθε το ίδιο λεπτό που στάλθηκε εκεί!Η καθυστερημένη λήψη στο yahoo.com που έχω, είναι καθημερινό φαινόμενο μπορώ να πω τελευταία,ιδιαίτερα για μεγάλα mail με συνημμένα...

imichal
25-02-09, 13:26
Με πιανει πονοκεφαλος και μονο στη σκεψη ότι θα πρεπει να αλλαξω e-mail απο yahoo σε gmail. Γιατι αν χανονται e-mail ειναι σοβαρο. Τοσες εγγραφες σε sites φορουμ κτλ....Ουτε που θυμαμαι ποσες.....

andreas72
02-03-09, 18:14
έχω την εντύπωση ότι και στο hotmail :smt065,υπάρχει πρόβλημα, έστειλα 2 φωτό σε 2 φίλους,από 7-8 φορες και δεν φτάσανε ποτε !.....έτσι τις ξανά έστειλα με το gmail και τις πήρανε άμεσος... (γενικά ότι νάνε γίνετε).

PascM
03-03-09, 03:09
Τώρα ποια είναι εύκολο να έχεις με ελάχιστο κόστος το δικό σου μαιλ οπότε....τα free mail μπορούν να σπέρνουν ελεύθερα spam και trojan όπου θεωρούν οτι μπορούν.