PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρίζονται 8 αδέσποτα κουτάβια


Σπύρος Μ
27-11-08, 15:20
Λοιπόν σήμερα όπως γύριζα απο το σχολείο βρήκα μερικά μικρά αδέσποτα κουτάβια.
Ιστορικό:Γυριζα απο το σχολείο σχετικά γρήγορα για να μην με συναντήσει κανένας φίλος βάζελος και αρχίσει το πένεμα για την ομαδα του βάδιζα γρήγορα.Ενας φίλοςμου που μου είχε μηλίσει και αυτά τα σκυλιά αφού το ηξερε με φώναξε και με οδήγησε πίσω απο την εκκλησία του Αγίου-Ανδρέα στα σύνορα Χαιδαρίου-Αιγάλεω πίσω απο την Λεωφόρο Καβάλας.
Πήγα και είδα κάτι παιδιά να τα φροντιζουν.Τα σκυλάκια ήταν μικρά και απ'οτι φαίνεται ετρωγαν καλά αφου τα παιδιά τα τάιζαν καλα.Τους είχαν φτιάξει και σπιτάκι με κουβέρτες για να ζεσταίνονται.Είδα όμως οτι μερικοι τους είχαν φορέσει λουρί και τους τα έβγαλα για να μην πάθουν τίποτα.
Τα παιδιά τα φροντιζουν.Απ'οτι ξέρω και πιστεύω ο δήμος δεν βοηθάει αλλά αντιθετα ρεντάει συνεχώς ωστε καθε μέρα να βρίσκω αρκετά περιστέρια και γάτες νεκρά ή ετοιμοθάνατα.
Λευτά για εμβόλια δεν υπάρχουν ουτε για στειρώσεις αν και θέλω να βοηθήσω.Ο καλυτερος τροπος κατα τη γνώμη μου είναι ν ηιοθετιθούν ή να τα πάμε σε καμμια οργάνωση προστασίας αδέσποτων.Πρεπει να ζήσουν όμως αυτά τα σκυλάκια και έχουν κάθε δικαίωμα στην ζωη.Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.Αν μπορείτε διαδώστε το.Λοιπόν φωτογραφίες:

Σπύρος Μ
01-12-08, 15:56
κανείς;

sotos+ramona
02-12-08, 00:04
θα επαιρνα ενα αλλα εχω ηδη 3 σκυλακια...

Σπύρος Μ
04-12-08, 21:07
ok.Αν μπορείς όμως διάδωσε το.
Είναι κατι παιδιά που τα βασανίζουν όμως.
Τους βάζουν λουριά αν και δεν πρέπει.
Τιποτα δεν μπορούμε να κάνουμε εμεις οι κατα 2 χρόνια μεγαλύτεροι τους.
Εκτός αν τα δειρουμαι και μετά να δείρουμε και τους γονείς για την ''οικολογική συνήδηση'' των παιδιών.
Ελπίζω να βρεθούν αφεντικά αλλιώς η ευθανασία είναι μονόδρομος.
Αν μείνουν στον δρομο θα αναπαραχθούν και θα βγάλουν κι αλλα κι αλλα και παει λέγοντας.
Μπορεί να προκαλέσουν και τροχαία μερικά ιδικά εκεί στην Καβάλας που δεν είναι και το πιο safe σημειο.

fishme1
04-12-08, 21:13
westie αλλο η σοβαροτητα αλλο η σοβαροφανεια τι χαζομαρες ειναι αυτες για ευθανασια ;

βρες μια φιλοζωικη ή παρε τηλεφωνο στον δημο που βαση νομου ειναι υποχρεωμενος να εχει προγραμμα για τα αδεσποτα

Σπύρος Μ
04-12-08, 21:14
Θα ενημερωσω συντομα ελπίζω.

Achill
05-04-09, 15:36
Ενδιαφερομαι εγω για ενα κουταβι.... Στειλτε μου e-mail για πληροφοριες!! Ευχαριστω! (Email: achill@x-musicradio.com )

Σπύρος Μ
05-04-09, 16:03
Eχουνε περάσει φίλε Achill 4 μηνες...
Επειδή δεν ασχολήθηκα και πολύ,κάτι παιδιά μου είπαν οτι πέθαναν σχεδόν ολα και εζησε μονο ενα το οποιο κάθεται στον Αγιο-Ανδρέα και το φροντήζουν(λέμε τωρα...) η ηπεύθυνη της εκλησσίας και ενας γείτονας...