PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως τρώνε στις διακοπές ????


Minakki
21-11-08, 13:26
Καλησπέρα,
Επειδή πλησιάζουν οι γιορτές και φέτος τα Χριστούγεννα "πέφτουν" πολύ καλά και όλο και θα λείψουμε για κάποιες ημέρες, θέλω να ρωτήσω τους γνώστες και πιό έμπειρους πως θα ταίσω τα χρυσόψαρα.
Με ταϊστρα.... ? Μάλλον ρίχνει πολύ τροφή ακόμα και στο πιό μικρό της άνοιγμα.
Με ταμπλέτα ....?
Υπάρχει άλλος τρόπος ?

ΧρήστοςΠ
21-11-08, 13:29
Αν φύγεις για καμιά εβδομάδα μην ταίσεις δεν έχουν πρόβλημα ;)

Minakki
21-11-08, 14:03
Πλάκα κάνεις !!!!
Δηλαδή την πάνε την νηστεία.
Και στις κανονικές διακοπές καλοκαιριού 15 μέρες.....???

ΧρήστοςΠ
21-11-08, 14:42
Εξαρτάται σε τι μέγεθος είναι και σε τι ενυδρείο τα έχεις . Αν είναι μεγάλα ψάρια δεν έχουν πρόβλημα ;). Φυσικά εγώ πέρνω σαν παράδειγμα τους δίσκους μου που δεν παθένουν απόλυτως τίποτα για 14 μέρες χωρίς φαί.

Minakki
21-11-08, 16:22
Είναι γύρω στα 6 εκ το καθένα σε 60 λτρ. και είναι 2 κλασσικά χρυσόψαρα και ενα subukin όλα με μονές ουρές.

mikele
22-11-08, 09:38
αν δε μπορεις να εφαρμοσεις ταιστρα η δεν βασιζεσαι στη λειτουργια της για μια βδομαδα μπορεις να ριξεις απο της ταμπλετες που ειναι για αυτη τη δουλεια .......για μια βδομαδα εισαι οκ.....

SOCRATIS
22-11-08, 10:26
Για 7-10 ημέρες δεν θέλουν τίποτε εκτός απο μια καλή αλλαγή νερού μια μέρα πριν την αναχωρηση σου.
Κατα την γνώμη μου οι ταμπλέτες θα κάνουν περισσοτερο κακό παρα καλό με το να "επιβαρύνουν" το νερό.
Για περισσότερες ημέρες ,μια αξιοπιστη και δοκιμασμένη ταίστρα είναι η καλύτερη λύση εφόσον δεν έχεις καποιον να σε αντικαταστήσει.