PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιθετικοί clown


g4x4
05-11-08, 20:14
Γειά σας και πάλι!! Πριν λίγες μέρες σας είχα γράψει για ένα clown μου, το οποίο έκανε σβούρες! Τώρα ένα άλλο clown μου, δέχεται επίθεση από τα δύο άλλα. Τί μπορεί να συμβαίνει; Εγώ σκέφτηκα μήπως είναι άρρωστο, δεν έχει όμως κάποιο σημάδι ή κάποια περίεργη συμπεριφορά! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

nikman
06-11-08, 00:00
Έτσι είναι οι κλόουν επιθετικά ζωντανά! Έχω κι εγώ ένα ocallaris και ένα maroon, το τι ξύλο πέφτει δε λέγεται. Μάλλον θα τους χωρίσω…

PascM
06-11-08, 14:54
χωρισέ τους πριν ψάχνεις τον οσελάρις.

nikman
09-11-08, 17:16
χωρισέ τους πριν ψάχνεις τον οσελάρις.


Ναι μάλλον εκεί θα πάει το πράγμα μόλις βρω ένα δεύτερο μικρό maroon με κίτρινα σιρίτια που ψάχνω να τον ζευγαρώσω με αυτόν που Ίδη έχω. :D

PascM
09-11-08, 17:27
Θα πρότεινα να μην το καθυστερείς το θέμα!
Από την άλλη έχω "ακούσει" δεν έχω ίδια άποψη οτι δεν είναι εύκολο με τους μαρουν.

nikman
09-11-08, 21:23
Το καλό με τον maroon είναι ότι πήγε κατευθείαν στην ανεμώνη ενώ ο ocellaris ήταν μία βδομάδα πιο πριν στο ενυδρείο και δεν είχε πλησιάσει καν.
Είναι επιθετικός κλόουν σίγουρα αλλά είναι μικρούλης 5-6 εκ και πιστεύω να στρώσει και να μη δημιουργήσει προβλήματα στο μέλλον.

PascM
10-11-08, 00:30
Σ' εμένα ο ocellaris δεν έχει πάει εδώ και έναν μήνα ο maroon είχε πάει την πρώτη ώρα. :P

aquachris
14-11-09, 20:19
εγω εχω 2 μαρουν αλλα δυστυχως αναγκαστηκα να τα χωρισω γιατι να ενα κοντευε να σκοτωσει το αλλο.. θα ξαναπροσπαθησω βεβαια να βαλω ενα αλλο ισως λιγο μικροτερο μπας και.. οταν εβαλα ανεμωνη ο κλοουνακος εκανε παρτυ!