PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια!!!!


Petran22
17-10-08, 14:43
καλησπερα παιδια εχω ενα μικρο κανις-τεριε σημερα γεννησε μαλλον πρωορα 1 μηνα και 25 μερες.
περιποιηθηκε τα μωρα,εκανε 3 το ενα ψοφιο(πολυ μικρο),τα αλλα 2 κουνιουντε και ¨νιαουριζουν κανονικα¨.
το προβλημα ειναι οτι την βλεπω τα εχει κοντα της αλλα δεν τα ταιζει.....
τα γλυφει που και που...
ειναι η πρωτη της γεννα,λετε να μην ξερει τι να κανει??
υπαρχει καποιος κτηνιατρος που να ξερει τι να κανω??
ευχαριστω!

Tolis
17-10-08, 14:57
Να τηλεφωνησεις αμεσα σε ενα κτηνιατρο

christine1989
29-10-08, 13:30
καλησπερα παιδια εχω ενα μικρο κανις-τεριε σημερα γεννησε μαλλον πρωορα 1 μηνα και 25 μερες.
περιποιηθηκε τα μωρα,εκανε 3 το ενα ψοφιο(πολυ μικρο),τα αλλα 2 κουνιουντε και ¨νιαουριζουν κανονικα¨.
το προβλημα ειναι οτι την βλεπω τα εχει κοντα της αλλα δεν τα ταιζει.....
τα γλυφει που και που...
ειναι η πρωτη της γεννα,λετε να μην ξερει τι να κανει??
υπαρχει καποιος κτηνιατρος που να ξερει τι να κανω??
ευχαριστω!

επειδη εχω πολλα σκυλια συνηθωσ στην πρωτη γεννα δεν χερουν πωσ να φερθουν!αν σε αφηνει να την πλησιαζεισ παρε τα κουταβια κ βαλε στο στωμα τουσ τισ θυλεσ τησ!σιγα σιγα θα το κανει μονη τησ!στειλε να μου πεισ αν ειχε αποτελεσμα!

Petran22
29-10-08, 15:51
ναι εχεις δικιο.ρωτισα και αυτον μου ειπαν.το σκυλακι δεν ηξερε τι να τα κανει.....τα πηγαινε βολτες γυρω γυρω...
εγω προσπαθησα να τα βαλω στο στηθος της,αυτα τρωγαν αλα δεν ειχαν τη δυναμη να κρατηθουν μονα τους.οταν τα αφηνα πεφταν κατω.
πηρα και μπιμπερο,τα ταιζα και απο το σκυλο αλλα ψοφισαν και εχει ζησει μονο ενα,το οποιο εχει παρει τα πανω του,εχει μεγαλωσει και ειναι 12 ημερων.του πο$%^η αυτο πιστευω θα ζησει.
βασικα αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι το καθε ενα που εβγαζε το εβγαζε σε μια σακοθλα μεσα.αλλα το τελευταιο το εβγαλε σκετο.μηπως ηταν προωρα?

chemical mac
30-10-08, 09:59
καλησπερα παιδια εχω ενα μικρο κανις-τεριε σημερα γεννησε μαλλον πρωορα 1 μηνα και 25 μερες.
περιποιηθηκε τα μωρα,εκανε 3 το ενα ψοφιο(πολυ μικρο),τα αλλα 2 κουνιουντε και ¨νιαουριζουν κανονικα¨.
το προβλημα ειναι οτι την βλεπω τα εχει κοντα της αλλα δεν τα ταιζει.....
τα γλυφει που και που...
ειναι η πρωτη της γεννα,λετε να μην ξερει τι να κανει??
υπαρχει καποιος κτηνιατρος που να ξερει τι να κανω??
ευχαριστω!ζητάς επιβεβαίωση;

Ryu
30-10-08, 14:18
κτηνιατρο δεν εχεις για να ρωτησεις?