PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με NASO


arhsb
12-09-08, 15:31
Καλησπέρα! Εχθες έβαλα ένα NASO στο ενυδρείο μου. Το πρόβλημα ειναι οτι ο Brown Tang που εχω(ειναι και τα δυο στο ίδιο μέγεθος) το κυνήγαγε συνέχεια να το χτυπήσει με την ουρά του. Αυτη τη στιγμή το NASO είναι σε μια γωνία του ενυδρείου και στέκεται ακίνητο. Τι θα μπορούσα να κάνω?

klaz
12-09-08, 15:53
Καλησπέρα! Εχθες έβαλα ένα NASO στο ενυδρείο μου. Το πρόβλημα ειναι οτι ο Brown Tang που εχω(ειναι και τα δυο στο ίδιο μέγεθος) το κυνήγαγε συνέχεια να το χτυπήσει με την ουρά του. Αυτη τη στιγμή το NASO είναι σε μια γωνία του ενυδρείου και στέκεται ακίνητο. Τι θα μπορούσα να κάνω?να βγαλεις το ενα απο τα 2.....??

arhsb
12-09-08, 16:07
Προσπάθησα να βγάλω κάποιο και να το βαλω για λίγο στο sub, αλλα δεν γινετε με τιποτα αμεσως κρυβονται στο βράχο.

accnt
12-09-08, 16:16
Μέγεθος ενυδρείου?

Το κυνηγά ασταμάτητα? Όσο περνά η ώρα δεν βαριέται?

arhsb
12-09-08, 16:45
400Lt. Σήμερα οχι, δε το κυνηγάει. Ομως το Naso, ενω τα αλλα κολυμπάνε, αυτο ειναι πισω απο ενα βράχο. Τωρα μάλιστα δε βλέπω καν που ειναι. Επίσεις το χρώμα του έχει κάτι σήμεια που είναι σαν ξεθωριασμένο.

nikman
13-09-08, 01:30
Επίσεις το χρώμα του έχει κάτι σήμεια που είναι σαν ξεθωριασμένο.

Είναι από το στρεσάρισμα, δεν είναι κάποια αρρώστια, χωρίς αυτό ναι σημαίνει ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να το χάσεις. Τρώει όταν ρίχνεις φαγητό ή δε βγαίνει καθόλου;

arhsb
15-09-08, 20:50
Δυστυχώς σημερα που γύρισα είδα οτι δεν αντεξε το Naso.:( Μαζι με το Naso ειχα βαλει και ενα Valenciennea Wardi. Την πρώτη μέρα ήταν μια χαρα. Είχε σκαψει όλο το ενυδρείο. Απο τότε δεν το εχω ξαναδει. Ξερει κανένας τι θα μπορούσε να έπαθε; Το νερό μου είναι μια χαρα πάντως..

vasilakis
16-09-08, 00:07
Περιμενε καναδυο μερες ακομα μηπως βγει...
Πολλες φορες τρομαζουν απο τα αλλα ψαρια και θελουν χρονο να παρουν τα πανω τους.
Αλλες φορες παλι εξαφανιζονται ως δια μαγειας.:smt009 Κουρνιαζουν καπου για να ψοφησουν και εμεις τα ψαχνουμε...