PDA

Επιστροφή στο Forum : To enydrio mou!!!


billitsas
07-09-08, 14:25
το εχω 1,5 χρονο... ειναι 60 λιτρων και μου αρεσει πολυ...οταν το πηρα εβαλα διαφορα ψαρακια σε καποια στιγμη φτασει να εχω 20(μαζι με μωρα) αλλα σιγα-σιγα αρχισαν να εξαφανιζονται...μεχρι που εμειναν δυο... μετα εβαλα αλλα τρια και εδω και πεντε μηνες ζουν ευτηχησμενα...σας αρεσει???????????:confused:

fishme1
07-09-08, 14:43
καταρχην γραφε ελληνικα μας τυφλωσες :smt120

καταδευτερον δεν μου αρεσει ειναι λες και πλυμιρισε το jumbo

καντο πιο φυσικο με αληθινα φυτα και χωρις ψευτικα διακοσμητικα ή βαλε πλαστικα ψαρια :rolleyes:

bisonas
07-09-08, 15:19
Γενικά αν κοιτάξεις παρουσιάσεις άλλων παιδιών στο φόρουμ θα καταλάβεις ότι όλοι είναι(και γω μαζί:D) κατά των ψεύτικων διακοσμιτικών και γενικά χαλίκια παρδαλά, καραβάκια, πειρατές, ψεύτικα φυτά κτλ. Αυτό συμβαίνει γιατι το φυσικό είναι πάντα πιο όμορφο. Πιστεύω πως αν έβαζες καμια ρίζα, φυτά αληθινά (για αρχή εύκολα φυτά αν δεν έχεις ξανασχοληθεί) και έβγαζες οτι ψεύτικο υπάρχει μέσα, θα σου άρεζε και εσένα περισσοτερο και θα έκανες και τα ψαράκια σου πιο ευτιχισμένα! Μπορεις να πάρεις πολλές ιδέες στις παρουσιασεις ενυδρειων.

gfdimopo
07-09-08, 19:23
ειναι λες και πλυμιρισε το jumbo


Αυτο πρεπει να γίνει ατάκα! :D

Teo
07-09-08, 20:12
Το θεμα ειναι οτι προσπαθουμε στα ενυδρεια να μιμηθουμε το φυσικο τους περιβαλλον...Δεν νομιζω στα ποταμια,στις λιμνες και στις θαλασσες να υπαρχουν παντου ναυαγια με καραβια,πλαστικα φυτα οπου αυτα θα ειναι απο τα βουλιαγμενα καραβια που πηγαιναν αποθεματα στο jumbo :pκαι πολλα αλλα πλαστικα και ψευτικα διακοσμιτικα...
Βαλε καμια ριζα,μερικα ευκολα φυτα και εισαι καλυμμενος:cool:Και βγαλε ολα τα πλαστικα και ψευτικα διακοσμιτικα οπως και το πολυχρωμο χαλικι...

thanasis76
07-09-08, 20:13
καλα ολα αυτα που λετε και λεω κι εγω οταν πρεπει αλλα ρε παιδια τον πηρατε απο την μουρη το παιδι...
αμφιβαλω αν θα ξαναρωτησει κατι....:D:D:D

fishme1
07-09-08, 20:59
αστειευομαστε ολα ειπωθηκαν με καλη διαθεση

οτι θελει να ρωτησει εδω ειμαστε

billitsas
08-09-08, 00:19
παιδια το ξερω οτι τα πλαστικα φυτα δεν ειναι το οτι καλυτερο...αλλα οταν πηρα το ενυδριο δεν ειχα ακομα τις απαρετιτες γνωσεις για να το φυτεψω κατευθειαν... βεβαια αυτο τον καιρο το σκεφτομαι...εχεται να προτινεται τιποτα...
Και η πετρεσ δεν ειναι πολυχρωμες...ετι φενωνται στην φοτογραφια!!!!:mad::mad::mad:

netblues
08-09-08, 08:20
Παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης.
Τωρα εγω βλεπω μπλε χαλικι στη δευτερη φωτό ή να παω σε οφθαλμιατρο?

domenico
08-09-08, 12:29
Το ενυδρειάκι είναι πολύ χαριτωμένο...φαίνεσαι άνθρωπος που σου αρέσουν τα χρώματα και απλά προσπάθησες να κάνεις κάτι στο δικό σου γούστο. Δεν είναι κακό. Βέβαια θα δείχνει πιο φυσικό αν βάλεις αληθινά φυτά, αλλά αυτό είναι κάτι που πρέπει να το αποφασίσεις μόνος σου. Η διακόσμηση είναι θέμα προσωπικού γούστου, και για άτομα στην ηλικία σου, και τη δική μου, ίσως δεν έχουν τον απαιτούμενο χρόνο για να ασχοληθούν με πιο περίπλοκη διακόσμηση...(αληθινά φυτά, ρίζες κτλ)... Ελπίζω να σου ανέβασα λιγάκι το ηθικό... Ότι ειπώθηκε απο τα παιδιά ήταν με χιούμορ και καλή διάθεση. Απλά συμβουλές για να δημιουργήσεις κάτι πιο φυσικό για τα ψαράκια σου, τα οποία στη φωτογραφία δε φαίνονται καθαρά...:cool:

PascM
08-09-08, 12:57
Τωρα εγω βλεπω μπλε χαλικι στη δευτερη φωτό ή να παω σε οφθαλμιατρο?

Να καλιμπράρεις το monitor σου. :D

Sotiris7
08-09-08, 14:42
Παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης.
Τωρα εγω βλεπω μπλε χαλικι στη δευτερη φωτό ή να παω σε οφθαλμιατρο?

Άστο μωρέ, για να δίνουμε λεφτά σε γιατρούς είμαστε τώρα................. :D