PDA

Επιστροφή στο Forum : τα ζωα μου


angelwho
14-06-08, 09:43
αυτα ειναι

lucy
14-06-08, 09:58
Να σου ζήσουν!!!!:)

dr.geo
14-06-08, 09:59
Ολα πολυ ωραια αλλα εκεινο στην 6η φωτο τι ειναι???παντως κουκλια οι γατουλες σου....

lucy
14-06-08, 10:00
Η γάτα που κάνει χουζούρια και νάζια!!!;)

steady
14-06-08, 10:02
ολα τα ζωακια σου τα βλεπω περιποιημενα και χαρουμενα τα καημενα τα ψαρακια ομως τα λυπαμαι κανε κατι κριμα ειναι:smt009

crazyio
14-06-08, 11:53
Και τί "ψαράκια" ... :rolleyes:

gohn1990
14-06-08, 12:26
να τα χαιρεσαι.......πανεμορφες οι γατουλες.........:D

angelwho
14-06-08, 13:53
γατα ειναι στη 6 φωτογραφια τη εχουν τα ψαρακια μου

steady
14-06-08, 14:33
εχουν οτι τα τερατακια αυτα ειδη δεν χωρανε να κουνηθουν εκει μεσα και σε λιγο ειδικα που θα μεγαλωσουν κι αλλο το ποιο πιθανο ειναι να σκασουν με φορα πανω σε κανενα τζαμι και να ''αυτοκτονησουν''

προφανως δεν το ξερες αλλα αυτα τα ψαρακια ειναι ακαταλληλα για ενυδρεια και κακως πωλουνται καθως κοιτα ποσο μεγαλα μπορουν να γινουν
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/images/GiantCatfish-WWF.jpg

σκεψου οτι τα δικα σου ειναι βρεφη ακομα...

angelwho
14-06-08, 15:49
το ξερω δεν ηταν επιλογη μου σαν ψαρια ηταν μια βιαστικη κινηση του πατερα μου η φοτο δεν ηταν καλη πιστεψε με κινουνται αλλα οτι με ανησυχει για το μετα ναι το σκεφτομαι πολυ τη θα γινουν τα χω 4 χρονια δεν θελουν να παθουν κατι

steady
14-06-08, 17:17
τι μεγεθος εχουν τωρα?σε ποσα λιτρα?ειμαι σιγουρος οτι υποφερουν και τωρα...

λυπαμαι που στο λεω αλλα αν δεν εχεις σκοπο να τους φτιαξεις ενυδρειο γυρω στους 2 τονους ειναι απλα θεμα χρονου το να παθουν κατι συνηθως τραυματιζονται μεσα στο ενυδρειο αμα μεγαλωσουν πολυ η απλα παθαινουν νανισμο και πεθαινουν βασανισμενα

blondi
14-06-08, 17:37
πολύ όμορφα τα ζωάκια σου!!!

angelwho
14-06-08, 17:47
σε ευχαριστω πολυ ειναι περιπου 25 ποντους ειναι σε 200 λιτρα τωρα καμια αλλα λυση εκτος απο το να φτιαξω ενα τοσο μεγαλο ενυδρειο

Andros
14-06-08, 17:57
Λεγε γρηγορα που εχεις κριμενο το Λιονταρι.........

Τι εισαι εσυ ρε παιδι μου!
Παντως να σου ζησουν και να τα χαιρεσαι.

Ryu
14-06-08, 17:57
ο σκυλια-γατια ειναι ολλα πολυ ομαρφα!πες και κανα ονομα να περνουμε ιδεες!:smt020

angelwho
14-06-08, 18:00
μου χει κανει την καρδια περιβολη
-------------------------
λοιπον ο σκυλος λεγεται αγγελος η ασπρη γατα μπονι η ημιαιμη σιαμ λεγαται τσιντσι η αλλη γατα η τρικολορε μελεκο ο παπαγαλος κοκο παρολου που ειναι θηλυκια εχ και αλλα ζωακια αλλα ποιο αργοτερα

steady
14-06-08, 18:31
δυστηχως ετσι ειναι τα πραγματα:(
αλλη λυση δεν υπαρχει ειναι σα να στεγαζεις τη γατα σου μεσα σε ενα κουτι 50*50cm τι αλλη λυση να βρεις εκτος απο το να της δωσεις χωρο?

καλυτερα θα ηταν να εβαζες μια αγγελια να τα δωσεις σε καποιον που θα εχει τον απαραιτητο χωρο γιαυτα τα ψαρια η να τα πας πισω σε αυτον που στα πουλησε και να αρχισεις απ την αρχη με μια συνθεση απο ψαρακια που θα ειναι πραγματικα ευτυχισμενα στα λιτρα σου

angelwho
14-06-08, 18:34
το οπλο ποτε θα μου το δωσειςγια την τελειωτικη βολη

madfdg
14-06-08, 18:38
Φαντάζομαι πως στο forum μπηκες και για να θαυμάσουμε τα ζωάκια σου αλλά και για να ακούσεις αλήθειες ή πως μπορείς να τους χαρίσεις μια καλή διαβίωση:rolleyes:

angelwho
14-06-08, 18:44
ναι και για τα δυο απλα αστειευομαι για το οπλο

steady
14-06-08, 19:27
http://www.imagehosting.com/out.php/i1788344_image1.jpg (http://www.imagehosting.com)

:D:D:D:D:D:D

angelwho
15-06-08, 06:46
τις σφαρες τις φερνω εγω

delta66
15-06-08, 14:07
Καλως ηρθες.
Ωραια η παρεα σου εκει.
Δεν σε δυσκολευει η συντηρηση τοσων ζωων?
Ρωταω γιατι εγω δεν αντεχα την ευθυνη και εχω δωσει μερικα, εχω μεινει με 1 σκυλο πλεον και τα ψαρια.
Θα μου πεις οι γατες ειναι αρκετα αυτονομες και δεν χρειαζονται ιδιαιτερη φροντιδα, ομως αν τις αφηνεις και βγαινουν απο το σπιτι, συμπεριφερονται σαν γατες και οχι σαν κατοικιδια. "Φερνουν" δηλαδη μαζι τους στο σπιτι διαφορα (στο σταμαχι τους ιδιως) ;)
Για τα πουλια, εχω αναθεωρησει. Παλια μ'αρεσε να εχω, τα ειχα μισοελευθερα (ή μισοφυλακισμενα, οπως το δει κανεις) με ανοιχτη πορτα στο κλουβι, αλλα τωρα δεν..... μου πολυαρεσει η θεα του κουβιου και εχω "περιοριστει" στους "επισκεπτες" στα δεντρα μου. :smt050
Τα ψαρια πολυ δυσκολο "σπορ" :smt119 αλλα και ωραιο.:smt049
Μπορω να πω οτι το να τα διατηρω σε πολη καλη κατασταση ηταν οτι πιο δυσκολο εχω κανει σχετικα με ζωα.
Εκανα και γω λαθη ως αρχαριος φυσικα, τα διορθωνω ακομα (κοντευω :smt047 )

Καλη συνεχεια, και ευχομαι υγεια σε ολους σας :smt052

steady
15-06-08, 15:10
εγω παντως πιστευω οτι ενα ενυδρειο ειναι το ποιο αυτονομο ''''κατοικιδιο:D:D'''' που μπορεις να χεις και δεν ειναι τρομερα δυσκολο αντιθετα εμεις το κανουμε ειναι βασικα ισως λιγο στην αρχη:rolleyes:

αμα παρει το δρομο του μετα απο κανα χρονο θελει ελαχιστη φροντιδα πχ ουτε με σκυλι ουτε με γατι ουτε με πουλι μπορεις να φυγεις 10 μερες διακοπες ασε που υπο προυποθεσεις το ενυδρειο το αγηνεις για πολυ παραπανω

angelwho
15-06-08, 15:14
εγω πιστευω οτι αγωνιας για ολα τα ζωα που εχεις οσο για το ενυδρειο η αρχη ειναι παντα δυσκολη και το συναισθημα της απογοητευσης που εχεις οταν δεν πανε καλα τα πραγματα και πρεπει να χεις παντα το νου σου μην παει κατι στραβα

NIKOL
16-06-08, 04:02
κανα ερπετο/αρθροποδο/πτηνο ποτε θα παρεις??

angelwho
16-06-08, 08:18
δεν με συγκινουν ακομα ισως αργοτερα φαω καποιο κολλημα αλλα μεχρι στιγμης οχι αλλα ποτε δεν ξερεις και το ενυδρειο ξαφνικα εφαγα κολλημα
-------------------------
πτηνα εχω