PDA

Επιστροφή στο Forum : περιεργο κριμπ!!


jimfytakis
14-04-08, 16:50
εδω βλεπετε μια φωτο ενος κριμπ αρσενικου....τη κατεβασα απτο ιντερνετ,δεν ειναι δικο μου....μια τυχαια φωτο...στην ιδια φωτο προσθεσα ενα egg spot στην ουρα...ειναι φυσιολογικο και συνηθες ενα αρσενικο κριμπ να εχει και στο κατω τμημα της ουρας βουλα?πετυχα ενα τετοιο πιτσιρικι να περιφερεται στο 400αρι και μου εκανε εντυπωςση...δυστυχως δεν μπορω να το βγαλω φωτο,αλλα ειναι ακριβως οπως στη φωτογραφια που επεξεργαστηκα(2η)

glazar
14-04-08, 17:09
Εχω δει και εγω τετοια κριπς.Κατα καιρους βλεπω στα μαγαζια να εχουν ψιλομπερδεμενα κριπενσις και ως προς το μεγεθος και ως προς τα χρωματα τους.Μαλλον καποια τετοια διασταυρωση θα ειναι. Ειναι μεγαλο το δικο σου σε ηλικια/μεγεθος?.Αν οχι μπορει μεγαλωνοντας να βγαλει και καμμια βουλα ακομα στην ουρα του.

jimfytakis
14-04-08, 17:19
να το!εκατσε για φωτο! ειναι 4μηνων!οπως φαινεται στη φωτο εχει μια βουλα πανω και μια κατω!

Πάνος
14-04-08, 17:24
ο δικος μου αρσενικος απο το ζευγαρι που γεννησε δεν ειχε βουλα ουτε πανω ουτε κατω!!!
σε σημειο που αμφεβαλα για το φυλο του....περιμενω να δω αν θα εχουν βουλα οι απογονοι του...θα ειναι αραγε "με τη βουλα" η θα τρεχουμε για τεστ dna? :D ??

asourtzo
14-04-08, 23:10
ο δικος μου αρσενικος απο το ζευγαρι που γεννησε δεν ειχε βουλα ουτε πανω ουτε κατω!!!
σε σημειο που αμφεβαλα για το φυλο του....περιμενω να δω αν θα εχουν βουλα οι απογονοι του...θα ειναι αραγε "με τη βουλα" η θα τρεχουμε για τεστ dna? :D ??

Ουτε ο δικος μου ειχε βουλα:smt120 (αλλα την δουλεια του την εκανε;) )

Πάνος
14-04-08, 23:13
ααααχχ....ατιμη κενωνια...σε αλλους δινεις τις βουλες δυο-δυο και σε μας τιποτα......αβουλοτοι ειμαστε τοσον καιρο.....
κουραγιο assourtzo:smt120

lingistis
15-04-08, 09:52
Άλωστε... και ο Ανανίας το πεπόνι την βούλα του έψαχνε στη Φρουτοπία :D

Moutralewn
15-04-08, 09:58
να το!εκατσε για φωτο! ειναι 4μηνων!οπως φαινεται στη φωτο εχει μια βουλα πανω και μια κατω!

Είναι σίγουρα αρσενικό;;

επειδή απο ότι μπορώ να διακρίνω απο την ουρά του (μικρή σε σχέση με το σώμα του και όχι "μυτερή") μου φαίνεται για θυληκό.

Να τονίσω επίσης ότι το δικό μου μεγάλο θυληκό έχει μία βούλα πάνω και μία κάτω.

Giorgos
22-04-08, 14:50
Δημήτρη, μην ανησυχείς. Κατά καιρούς "βγαίνουν" και τέτοια αρσενικά.

Έχει κάνει και ο Μουτραλεων μια καλή ερώτηση. Πες μας λοιπόν αν του ουραίο πτερύγιο του ψαριού έχει σχήμα ρόμβου.