PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολλα μωρα-λιγος χωρος !


Raven
21-03-08, 14:07
Πριν ενα μηνα εβαλα το ζευγος Κριμπενσις σε δικο τους 54 λιτρο. Γεννησαν πριν 10 μερες και εβγαλαν μεγαλο αριθμο μικρων. Αυτη τη στιγμη επιζουν γυρω στα 150 μωρα !
Απ οτι φαινεται θα τα μεγαλωσουν σχεδον ολα και σκεφτομαι απο τωρα οτι θα εχω μεγαλο προβλημα σε τοσο λιγο χωρο. Στο αλλο ενυδρειο 80 λιτ εχω ηδη μερικα μικρα απο προηγουμενες γεννες.
Ειλικρινα χαιρομαι να τα βλεπω και οι γονεις εχουν ξετρελλαθει να τα προσεχουν και να τα ταιζουν ολη μερα,αλλα απο την αλλη τι να τα κανω τοσα πολλα και που να τα δωσω;
Προς το παρον κανω καθημερινες μικρες αλλαγες νερου και προσπαθω να τα ενοχλω οσο γινεται λιγοτερο..

jimfytakis
21-03-08, 14:30
Ε ρε γλεντια.....ουτε σε πετσοπ δεν τα δινεις ολα αυτα!Εγω πλεον καταστρεφω τα περισσοτερα τους αυγα ωστε στο τελος να μεινουν καμια 10αρια μωρα....δεν βρισκω να τα δωσω..κριμα και ειναι ομορφες κιχλιδες

Πάνος
21-03-08, 14:33
υπεροχο να τα βλεπεις να αναπαραγονται...και εμενα μου εζησαν ολα ως τωρα καμια 30ρια...να δουμε κι εγω που θα τα χαρισω ολα αυτα...:D

Raven
21-03-08, 14:39
Να μαζευτουμε να παμε να κανουμε μια μαζικη απελευθερωση γονου στην Αφρικη στον ποταμο Νιγηρα :grin:

jimfytakis
21-03-08, 14:48
αν ολα τα καταστηματα δεχοντουσαν τραμπες τοτε δεν θα καναν πλεον εισαγωγες κριμπ απεξω!

harilaos
21-03-08, 15:12
Ούτε ζωοτόκα..