PDA

Επιστροφή στο Forum : Έγινα παππούς!!


Θανάσης
25-02-08, 19:07
...αν και πολύ νωρίς για την ηλικία μου:D:D:D
Σηκώθηκα σήμερα το πρωί και βλέπω το ενυδρείο μου γεμάτο ιπποκαμπάκια :D ,και ήταν αρκετά μεγάλη έκπληξη καθώς δεν τους είχα δει καθόλου να ζευγαρώνουν ,βέβαια τώρα τελευταία κάτι είχα ψιλιαστεί καθώς φαινόταν λίγο πρησμένος ο σάκος του Αρίωνα

Δυστυχώς όμως όταν γύρισα από το σχολείο δεν είδα κανένα από αυτά :(:( ,τώρα αν φαγώθηκαν δεν ξέρω, αν και οι καρδινάλιοι δεν τα πείραζαν το πρωί ... βέβαια μπορεί απλά να μην φαίνονται τόσο μικρά που είναι.. ποιος ξέρει..:confused:

kats7h0d
25-02-08, 19:24
Να σου ζήσουν ! Να τα χαίρεσαι ! Και δεν νομίζω να φαγώθηκαν! Μπράβο

accnt
25-02-08, 20:14
Μπράβο Θανάση....

Αυτό δείχνει πως το ζευγαράκι είναι μια χαρά όπως και οι συνθήκες σου.
Και να μην έμεινε κάποιο μην στενοχωριέσαι.... σίγουρα θα υπάρξουν και άλλες!

tasinio
25-02-08, 20:25
παιδια χωρις να ειμαι σιγουροσ ο ιπποκαμπος ειναι ερμαφροδητο και γενναει μονο τουτο αρσενικο(μπορει να ειναι και μπαρουφα αυτο που ειπα αλλα ετσι εχω ακουσει):smt080

Tolis
25-02-08, 20:28
μπορει να ειναι και μπαρουφα αυτο που ειπα αλλα ετσι εχω ακουσει Συ ειπας...

Θανάσης
25-02-08, 21:28
Ευχαριστώ!

τελικά όμως, μέχρι στιγμής δεν έχω δει ούτε ένα...άρα..την επόμενη φορά
η οποία μάλλον δεν θα αργήσει μιας και οι ιππόκαμποι ζευγαρώνουν πολύ συχνά...βέβαια για να υπάρξει επιτυχία πρέπει να στήσω "μαιευτήριο" και θέλει πολύ δουλειά στην φύση για να καταλάβετε το ποσοστό είναι 1 % περίπου ..θα δείξει...


@ tasinio : μερικές πληροφορίες μπορείς να δεις στην ιστοσελίδα μου (υπογραφή) και κυρίως εδώ ;) (http://anasios.alx.googlepages.com/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1)

Πάνος
26-02-08, 00:50
γεια και απο μενα και καλες γεννες...
ο ιπποκαμπος δεν ειναι ερμαφροδιτος...απλα ειναι το μοναδικο ειδος που το αρσενικο κυοφορει!!
περνει δηλαδη τα ωαρια απο το θηλυκο (το οποιο μετα γινεται λουης...) τα γονιμοποιει και καθισταται εγκυος!!...κι ετσι διαωνιζεται το ειδος...:rolleyes:

lucy
26-02-08, 13:07
Ακόμα κι αν δεν τα βλέπεις, ας ελπίσουμε πως κάποια έζησαν.
Να σου ζήσουν !!!
Άντε... και σε άλλες γέννες με πιο πολύ επιτυχία!!!

Θανάσης
26-02-08, 16:46
μακάρι....:rolleyes:

ευχαριστώ πάντως