PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι είναι αυτό;


chemical mac
25-02-08, 11:25
Θα ήθελα την βοήθεια σας. Εκεί που έπινα το καφεδάκι μου ήσυχα και ωραία σκάει μύτη ο σκυλάκος της φωτογραφίας κι αρχίζει τα παιχνίδια με τα παιδιά. Είχε τρελή πείνα και τρομερή ανάγκη για χάδια. Η συμπεριφορά του είναι άψογη για αδέσποτο, κοινωνικότατος και χαδιάρης. Είναι καμιά ράτσα σοβαρή (στην περιοχή βρίσκονται πολλοί κυνηγοί και ξέρετε καμιά φορά ανο σκύλος δεν τους κάνει απλά τον αμολάνε) ή ο κλασικός ελληνικός ημίαιμος; :p Τη βλέπω τη δουλειά να τον υιοθετώ.

Παπαδόπουλος Κώστας
25-02-08, 11:37
Θα ήθελα την βοήθεια σας. Εκεί που έπινα το καφεδάκι μου ήσυχα και ωραία σκάει μύτη ο σκυλάκος της φωτογραφίας κι αρχίζει τα παιχνίδια με τα παιδιά. Είχε τρελή πείνα και τρομερή ανάγκη για χάδια. Η συμπεριφορά του είναι άψογη για αδέσποτο, κοινωνικότατος και χαδιάρης. Είναι καμιά ράτσα σοβαρή (στην περιοχή βρίσκονται πολλοί κυνηγοί και ξέρετε καμιά φορά ανο σκύλος δεν τους κάνει απλά τον αμολάνε) ή ο κλασικός ελληνικός ημίαιμος; :p Τη βλέπω τη δουλειά να τον υιοθετώ.
Το σκυλί μοιάζει να είναι επανιελ μπρετόν, αλλά ας πούνε την γνώμη τους οι πιο ειδικοί Μοιάζει πολύ πάντως με το παρακάτω

dimitris21
25-02-08, 11:43
και εγώ για epagneul breton το βλέπω

Παπαδόπουλος Κώστας
25-02-08, 11:47
για ρίξε και μια ματιά εδώ:
http://www.epagneul-breton.org/phpBB2/galerie/index.php?lang=greek

Είναι δεν είναι πάντως είναι πολύ όμορφο το σκυλί.
Αν έχεις την δυνατότητα να το κρατήσεις κράτα το.

ΧρήστοςΠ
25-02-08, 12:09
Είναι επανιελ . :D

chemical mac
25-02-08, 12:10
Μοιάζει όντως με το σκυλί που λέτε και μάλιστα ένα άλλο που είχε μαζί του (αδέρφι, μάνα - συγγενής πάντως) είχε πολύ πιο καθαρά τα χαρακτηριστικά της ράτσας που λέτε. Η ουρά του είναι κομμένη. Το σκυλάκι είναι όμορφο αλλά το σπίτι μακρυά. Προτιμώ να το φροντίζω όταν θα βρίσκομαι εκεί παρά να το πάρω και να κλειδώσω μέσα στον κήπο και να το βλέπω μια φορά το μήνα. Για το σπίτι εδώ ούτε συζήτηση.

fishme1
25-02-08, 12:50
ειναι καποιου κυνηγου αφου εχει και κομμενη ουρα μαλλον δεν τους εκανε πλεον:mad:

candus
01-03-08, 14:15
Ο σκύλος της φωτό, είναι ένας γνήσιος, καθαρόαιμος επανιελ μπρετον. Φαίνεται κούκλος και παιχνιδιάρης. Θα ήταν ιδανικός για σπίτι.

Perazzi
01-03-08, 14:24
Είναι από τα καλύτερα μπεκατσόσκυλα και λόγο μέγεθος του έχουν πολύ κυνηγοί που ζουν σε πολυκατοικίες, φαίνεται καθαρόαιμο…;)
-------------------------
ειναι καποιου κυνηγου αφου εχει και κομμενη ουρα μαλλον δεν τους εκανε πλεον:mad:
Τα Μπρετόν γεννιούνται έτσι χάρις η μισή ουρά

Ryu
01-03-08, 14:37
δεν γεννιουντε με κοντη ουρα,τους την κοβουν για να μην τραυματιζοντε,και καλα,στα αγκαθια οταν κυνηγανε.

Perazzi
01-03-08, 14:49
δεν γεννιουντε με κοντη ουρα,τους την κοβουν για να μην τραυματιζοντε,και καλα,στα αγκαθια οταν κυνηγανε.
Είμαι κυνηγός αποκεί ξέρω που γεννιούνται χορις η μισή ουρά ,στα κούρτσχααρ κόβεται η ουρά έχω ένα καθαρός γερμανός από αίματα Kaiser

Ryu
01-03-08, 17:01
τα επανιελ μπρετον γεννιουντε και με κοντη ουρα και ολοκληρη,επειδη εχω δει με ολοκληρη ουρα και ειναι πολυ φουντωτη.τα περισσοτερα γεννιουντε με ουρες.