PDA

Επιστροφή στο Forum : epigon>>> apantiste mou


marakiii14
16-02-08, 12:28
εχει μια φιλη μου ενα χασκι μικρο και αρχικα ειχε πρηστει το ενα ματακι του...το πηγε στον γιατρο και τησ εδωσε φαρμακο ομωσ επειτα κ το αλλο ματι πρηστηκε κ κοκκινισε κ μαλλον δν μπορει να δει....τι να κανουμε για να το σωσουμε?η κατασταση των ματιων του ειναι μονιμη??παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα .....:( :confused:

Πάνος
16-02-08, 12:33
το πατε σε εναν αλλο κτηνιατρο ισως??
μιας και ο πρωτος ισως δεν εκανε σωστη διαγνωση?...μια γνωμη λεω...αυτο θα εκανα εγω οχι μονο για το σκυλο μου αλλα και για τον εαυτο μου...
εδω αν δε δει κανεις το σκυλο σου πως μπορει να δωσει συμβουλη? κι εσυ θα παρεις την ευθυνη στα τυφλα να κανεις οτι σου πουν?...εκτος κι αν υπαρχει κτηνιατρος καπου εδω μεσα....
κτηνιατρε???????????????
ευχομαι το καλυτερο για το σκυλακι....!!!

Tkagem
16-02-08, 12:49
Να το πάτε σε χειρουργο κτηνίατρο να το κοιτάξει, εκείνος θα διαπιστώσει τί έχει το σκυλί και τί μπορεί να γίνει για να αναρώσει.

marakiii14
16-02-08, 12:55
θα τησ πω να το παει σε χειρουργο μαλλον...

Πάνος
16-02-08, 12:56
περαστικα σας!!!

Tkagem
16-02-08, 13:00
Στην Μυτιλήνη μένει και η φίλη σου?Δε ξέρω αν έχει εκεί γι'αυτό ρωτάω.Αρκετοί κτηνίατροι μπορούν να χειρουργήσουν αλλά δέν έχουν την πείρα και την γνώση με έναν ο οποίος ασχολείται καθαρά μόνο με χειρουργικές επεμβάσεις σε ζώα.

marakiii14
16-02-08, 16:41
Nαι στην μυτιληνη μενει η φιλη μου...

Ryu
16-02-08, 19:27
μπορει να ειναι καποια μολυνση η και καποια αλεργεια...ας το παει και σε εναν δευτερο κτηνιατρο....

marakiii14
17-02-08, 17:50
Παιδια δν εχει η μυτιληνη χειρουργο κτηνιατρο....το πηγε σε αλλο κτηνιατρο αλλα δν εβγαλε ακρη.........

Stelios_Rjk
17-02-08, 17:55
Μαλλον το πλοιο και Αθηνα..

Tkagem
17-02-08, 18:08
Γι'αυτό σου'πα να το πάει σε κτηνίατρο που ασχολείται αποκλειστικά με χειρουργικές επεμβάσεις, ο ανειδίκευτος κτηνίατρος είναι δίκοπο μαχαίρι σε τέτοιες περιπτώσεις....Τουλάχιστον άς βρεί κάποιο τηλέφωνο χειρούργου απο Αθήνα ή άλλη μεγάλη πόλη οπου θα υπάρχουν μήπως μπορέσει και της συστίσει κάποια σωστή φαρμακευτική θεραπεία....

marakiii14
18-02-08, 16:24
ΘΑ τισ το πω και ελπιζω να το κανει ....

netblues
18-02-08, 16:30
Τι κολλημα ειναι αυτό με το χειρουργο κτηνιατρο? (Ειδικοτερα για ενα προβλημα πρησμενου ματιου..)
Οντως οι αγροτικοι κτηνιατροι μπορει να μην εχουν ιδαιτερη πειρα σε μικρά ζώα, αλλά σωστοτερο θα ηταν να βρει κανεις ενα κτηνιατρο που να ασχολειται με μικρά ζώα...

Tkagem
18-02-08, 22:24
Το να απευθυνθεί σε χειρούργο δε σημαίνει οτι θα χρειαστεί τη δεξιοτεχνία του αλλά την γνώση του για σωστή διάγνωση και αντιμετώπιση του προβλήματος....

fishme1
18-02-08, 22:57
δες στο παρακατω λινκ το κομματι health problems ψαξε στο google για το καθενα ξεχωριστα και κοιτα αν ταιριαζουν τα συμπτωματα και φυσικα βρες και αλλους κτηνιατρους

http://www.dogbreedinfo.com/siberianhusky.htm

netblues
19-02-08, 08:00
Το να απευθυνθεί σε χειρούργο δε σημαίνει οτι θα χρειαστεί τη δεξιοτεχνία του αλλά την γνώση του για σωστή διάγνωση και αντιμετώπιση του προβλήματος....

Τοτε ειναι καλυτερα να βρει εναν οφθαλμιατρο κτηνιατρο... :D:D

Kiki
19-02-08, 13:23
βασικα θα πρεπει να χαλαρωσετε λιγακι... το σκυλακι ειναι καθαροαιμο? αν ναι θα πρεπει αρχικα να γνωριζεις οτι ολα τα καθαροαιμα ειναι λιγο πολυ συγγενεις, γιατι μονο ετσι διατηρειται το ειδος. αυτο εχει σαν αποτελεσμα να γινοντε πιο ευαισθητα. μπορει οντως να εχει αλεργια σε κατι. τα περισσοτεροι κτηνιατροι ειναι αρκετα κατατοπισμενοι. αν εχει κατι σοβαρο πιστευω οτι θα σας το πουν. καλη τυχη. ενημερωσε μας σχετικα...

marakiii14
19-02-08, 16:05
ΠΑιδια σορρυ αλλα εκανα ενα λαθοσ....το σκυλι δεν ειναι μικρο 10 χρονων ειναι αλλα δεν φταιω εγω η αδερφη μου η εξυπνη που μου ελεγε οτι η φιλη τησ εχει ενα μικρο σκυλακι και σημερα που την ρωτισα μου ειπε οτι ειναι 10 χρονων....

aaaooll
19-02-08, 16:30
μια φοτω θα βοηθουσε παντος...

nikman
21-02-08, 00:09
εχει μια φιλη μου ενα χασκι μικρο και αρχικα ειχε πρηστει το ενα ματακι του...το πηγε στον γιατρο και τησ εδωσε φαρμακο ομωσ επειτα κ το αλλο ματι πρηστηκε κ κοκκινισε κ μαλλον δν μπορει να δει....τι να κανουμε για να το σωσουμε?η κατασταση των ματιων του ειναι μονιμη??παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα .....:( :confused:

Διαβάζοντας το πρώτο ποστ σου και χωρίς να έχω ιδέα από αρρώστιες σκύλων αλλά μόνο με τι λογική θα πω ότι η φλεγμονή που δημιουργήθηκε στο ένα μάτι του σκύλου πήγε και στο δεύτερο μάτι σταδιακά.
Τώρα αν ο κτηνίατρος ήταν καλός ή τυχερός και βρήκε την αιτία του πρηξίματος θα έδωσε και το σωστό φάρμακο οπότε το σκυλάκι θα θεραπευτεί.