PDA

Επιστροφή στο Forum : κιχλιδεσ cryptoheros nigrofasciatus


popay72
01-02-08, 13:08
γεια σας φιλοι μου καιρο εχω να επισκευθω το site εχω μια ερωτηση να υποβαλω εχω σε ενα ενυδρειο 120 λιτρων ενα ζευγαρι cryptoheros nigrofasciatus μπορω να βαλω ακομη μερικα ψαρακια του ιδιου ειδους?

Giorgos
01-02-08, 13:36
Με καμία δύναμη.

popay72
01-02-08, 13:42
Με καμία δύναμη.
ευχαριστω ησουν κατατοπιστικος. Αλλα γιατι?

Giorgos
01-02-08, 19:07
Εφόσον έχεις ζευγάρι, θα μάθεις από μόνος σου την απάντηση το πολύ σε 3-4 εβδομάδες... :D

popay72
01-02-08, 19:15
Εφόσον έχεις ζευγάρι, θα μάθεις από μόνος σου την απάντηση το πολύ σε 3-4 εβδομάδες... :Dκαταλαβα λογο αναπαραγωγης.Οκ ευχαριστω

Apollwnas
14-02-08, 05:03
Να κανω μια ερωτηση!Κατανοητο οτι αν το ζευγαρι θελει να ζευγαρωσει δεν θα δεχτει αλλους εστω κ απο το ειδος του κοντα του,αλλα οταν τα εχουν στο πετ σοπ καμια 20 αρια μαζι εκει γιατι δεν γινετε σφαγη κ τυχαινει να γινονται ολα μεσα στα ενυδρεια μας???zw

Tolis
14-02-08, 09:21
Οταν στοκαρεις 20 ψαρια μαζι σε ενα μικρο ενυδρειο με τις συνθηκες που επικρατουν στα μαγαζια, τα ψαρια ειναι ηδη αρκετα στρεσσαρισμενα για πολλους λογους - μεγαλος αριθμος σε λιγα λιτρα, χωρις καμμια κρυψωνα για να αισθανθουν ασφαλη (ποσο μαλλον για να επιδειξουν περιοχικη συμπεριφορα), συν το γεγονος οτι η οποια επιθετικοτητα διαχεεται σε πολλους στοχους.
Περα απο αυτα, οσο λιγοστευουν τα ψαρια, εχουν παρατηρηθει σε τετοιες κιχλιδες σε μαγαζια και επιθεσεις και σκοτωμοι και ζευγαρωματα.