PDA

Επιστροφή στο Forum : Κροκόδειλος!!!


πλυμμήρας
26-01-08, 09:12
Παίδες έμαθα ότι στην Άρτα στην πλατεία Κιλκίς κοντά στο ξενοδοχείο ΚΡΟΝΟΣ υπάρχει κάποιο μαγαζί όχι πετ στο οποίο ο μαγαζάτορας διατηρεί σε ενυδρείο αρκετά μεγάλο ένα κροκόδειλο.Τι λένε οι Αρτινοί μας?
Πάντως από τα σχόλια του συναδελφού μου το νερό του ενυδρείου ήταν σε τραγικά κατάσταση!!!!Πράσινο μου το περιέγραψε...

Steve
26-01-08, 09:17
Κι εμένα ο θείος μου είχε δεί σε μαγαζί στην Αθήνα ένα ενυδρείο με μικρούς αληγάτορες που τουσ πούλαγα για ενυδρεία και γινόταν 1 μέτρο μήκος.....
τι να πεί κανείς...... μπορεί να το κάνει για να τραβήξει κόσμο όπως και πολλά άλλα μαγαζία....

Moutralewn
26-01-08, 12:04
Επίσης, σε μία μπυραρία στην Αθήνα (συγκεκριμένα στην Αργυρούπολη) είχαν γυάλινο πάτωμα και απο κάτω μία δεξαμενή με 3-4 κροκόδειλους αρκετά μεγάλους.

Βέβαια τώρα τους έχουν βγάλει. Γιατί, δεν ξέρω...

Steve
26-01-08, 12:06
Θα έπεσε κανείς μέσα.....
χεχεχε

κι εδώ παλιά μια καφετέρια έχει πάτομα ενυδρείο.....τώρα ούτε αυτή έχει....

Moutralewn
26-01-08, 12:12
Θα έπεσε κανείς μέσα.....
χεχεχε

Λες;;;

....και να είχε την τύχη του crocodile hunter απο το Animal Planet.
Βέβαια αυτός πέθανε απο τσίμπιμα σαλαχιού αλλά anyway.. :smt102

Steve
26-01-08, 12:13
ποτέ δε ξέρεις....

netblues
26-01-08, 12:33
Ολα αυτα ειναι ατυχεις κατασκευες από ασχέτους τα οποια καταληγουν σε οικτρες αποτυχιες με θυματα τα ζωα....

kill_bill
26-01-08, 14:11
Υπηρχε και ουζερι προ χρονων εις τας Αθηνας που διεθετε ενυδρειο τοιχου με κροκοδειλακια. Καπου ακουσα οτι υπαρχει ακομα...

steady
26-01-08, 15:03
για μια περιοδο εφερναν συνεχεια τωρα σταματησαν δεν ξερω μηπως απαγορευτηκε κιολας

και σε οσα πετ ειχα ρωτησει τι τρωνε μου λεει τι αλλο χρυσοψαρα περνεις μια γυαλα και τους ριχνεις...

chrisx
26-01-08, 17:32
Nαι φίλε πλυμμήρα όντως ισχύει. Αν και παλιότερα που το είχα δει η κατάσταση δεν ήταν τόσο τραγική όσο περιγράφεις τώρα.
Από όσο ξέρω στην αρχή υπήρχε αρκετό ενδιαφέρον από τον ιδιοκτήτη (και σίγουρα μεγάλη άγνοια σε πολλά θέματα) αλλά αργότερα το ενδιαφέρον μάλλον έφυγε, το ζώο μεγάλωσε, οπότε δυστυχώς μάλλον καταλήγουμε σε αυτό που αναφέρει ο netblues :
Ολα αυτα ειναι ατυχεις κατασκευες από ασχέτους τα οποια καταληγουν σε οικτρες αποτυχιες με θυματα τα ζωα....

Αλεξανδρος Κοντος
26-01-08, 23:25
Επισης στο νησακι των Ιωαννινων υπαρχει ταβερνα η οποια διατηρει ενυδρειο με κροκοδειλο.
Ο ιδιοκτητης της ταβερνας ταιζει τον κροκοδειλο με βατραχακια, χωρις φυσικα τα πισω ποδια τα οποια αποτελουν πλεον την περιφημη τοπικη σπεσιαλιτε (βατραχοποδαρα).