PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβουλη για πετρες σε ενυδρειο με tanganyika


Vasilis Xanth
27-12-07, 20:06
Τι πέτρες θα πρέπει να βάλω, που τις βρίσκω και πως τις ζητάω?
Μου είπανε να βρω και μεγάλα σαλιγκάρια για τους Altolamprologous μου,...?

thanasis76
27-12-07, 20:29
Τι πέτρες θα πρέπει να βάλω, που τις βρίσκω και πως τις ζητάω?
Μου είπανε να βρω και μεγάλα σαλιγκάρια για τους Altolamprologous μου,...?


καλησπερα!!!

οι πετρες πανε αναλογα με το γουστο του καθενα μας...
αν πας και κοιταξεις τις παρουσιασεις η στο το διακοσμηση ενυδρειων με πετρες θα παρεις ιδεες και θα δεις τι σου αρεσει...:D :D

gaia
28-12-07, 19:12
Οι πέτρες , όπως και ότι διακοσμητικό βάζουμε στο ενυδρείο , πρέπει πρώτα να ταιριάζει με τις ανάγκες του είδους των ψαριών μας. Για παράδειγμα δεν μπορούμε να βάλουμε αιχμηρά βράχια με δίσκους , επίσης κάποια πετρώματα επηρεάζουν την χημεία του νερού . Το γούστο μας έρχεται δεύτερο και στην περίπτωση βιοτοπικών ενυδρείων τρίτο .

thanasis76
28-12-07, 23:15
Οι πέτρες , όπως και ότι διακοσμητικό βάζουμε στο ενυδρείο , πρέπει πρώτα να ταιριάζει με τις ανάγκες του είδους των ψαριών μας. Για παράδειγμα δεν μπορούμε να βάλουμε αιχμηρά βράχια με δίσκους , επίσης κάποια πετρώματα επηρεάζουν την χημεία του νερού . Το γούστο μας έρχεται δεύτερο και στην περίπτωση βιοτοπικών ενυδρείων τρίτο .


καλησπερα!!!! δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα αν δεις ο φιλος μας θελει πετρες για κιχλιδες tanqanyika...
οποτε οι πετρες αντε να ανεβασουν λιγο την σκληροτητα η να την αφησουν σταθερη...

gaia
29-12-07, 08:53
Γειά σου Θανάση , είδα ότι αναφέρεται στην Tanganyika. Έκανα την επισήμανση γιατί το "οι πετρες πανε αναλογα με το γουστο του καθενα μας..." εύκολα γενικεύεται από κάποιο νέο στα ενυδρεία.

thanasis76
29-12-07, 14:49
Γειά σου Θανάση , είδα ότι αναφέρεται στην Tanganyika. Έκανα την επισήμανση γιατί το "οι πετρες πανε αναλογα με το γουστο του καθενα μας..." εύκολα γενικεύεται από κάποιο νέο στα ενυδρεία.

γεια σου!!! ναι εχεις δικιο. δεν το διατυπωσα σωστα :smt120 :smt120
ισως καποιος το παρει
αλλιως και μπερδευτει...
πρωτα κοιταμε τις αναγκες του ενυδρειου:D :D