PDA

Επιστροφή στο Forum : To KBE"στο σπίτι με τα κόι"


SOCRATIS
15-12-06, 22:36
To KBE"στο σπίτι με τα κόι" Τα μέλη του συλλόγου θα έχουμε την ευκαιρία να επισκεφτούμε το «σπίτι με τα κόι» του κ.Τσοπανίδη Μιχάλη αυτήν την Κυριακή 17/12/06 το απόγευμα στις 5,30μ.μ.

Το σπίτι του βρίσκεται στην περιοχή Καλαμαριά της Θες/νικης αλλά λόγω της δύσκολης πρόσβασης σ΄αυτό θα συναντηθούμε πρώτα στο παρκινγκ του Carrfoure στο εμπορικό κέντρο «Μακεδονία» για να αναχωρήσουμε από εκεί όλοι μαζί στις 5,15μμ ακριβώς.
Παρακαλώ όσοι από τα εγγεγραμένα μέλη(και μόνον) επιθυμούν να έρθουν
ας δηλώσουν την συμμετοχή τους εδώ έως αύριο το Σάββατο 16/12/06.

klaz
15-12-06, 22:39
μεσα εγω,μετα της γυναικος μου...:p
μιλαμε παντα για το καρφουρ στο φοινικα..ετσι..????

george
15-12-06, 22:43
Εγώ παιδιά δεν θα μπορέσω να έρθω.
Μη ξεχάσετε να τραβήξετε πολλές και καλές φωτογραφίες !!!

Μάγγος Θωμάς
15-12-06, 23:08
Θα είμαι και εγώ εκεί.

lasal
16-12-06, 01:27
Και γω μαζι

gwgw
16-12-06, 10:08
και γω θα ερθω, αλλα θα σας βρω κατευθειαν στην καλαμαρια...οποτε μη με περιμενετε στα carrefour...

mikenuke
16-12-06, 20:37
Socrati δεν ειπαμε ομως, σε πιο ακριβως σημειο θα βρεθουμε?εκει το παρκινγκ ειναι χασιμο.

klaz
16-12-06, 21:19
τι εγινε τωρα.....??μονο εμεις οι 4-5 νοματαιοι..θα ειμαστε......???????:smt017
πολυ λιγους μας κοβω....

billy
17-12-06, 10:59
Παιδια καλημερα..Θα ειμαι και εγω εκει.Σε ποιο σημειο του παρκινγκ ομως??

klaz
17-12-06, 11:09
δυστυχως και εγω λογω εκτακτων οικογενειακων υποχρεωσεων....θα λαμπω δια της απουσιας μου......να παρει.:(.και ηθελα πολυ να ερθω.....:mad:

mikenuke
17-12-06, 12:11
Βασιλη και ολοι οι υπολοιποι, θα συναντηθουμε στο παρκινγκ, μπροστα στην κεντρικη εισοδο του σουπερ μαρκετ.

billy
17-12-06, 23:00
Παιδια η επισκεψη στο σπιτι του Κ. ΜΙΧΑΛΗ ηταν το κατι αλλο, εμεινα εκπληκτος με ολα οσα ειδα και ακουσα...ΣΥΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΠΟΛΛΑ.....Θα το διαπιστοσετε αλλωστε και απο τις φωτο που θα βαλουν τα παιδια...:p:p:smt114:smt114

george
17-12-06, 23:06
Περιμένουμε......:p

Giorgos
18-12-06, 00:33
Περιμένουμε αναλυτικό άρθρο με φωτογραφίες για το περιοδικό...

mikenuke
18-12-06, 01:23
Απολαυστε....
το συναισθημα ηταν αυτο που ειπε καποιος...σαν να μπαινεισ μεσα και να μεταφερεσαι σε αλλη χωρα, μαλλον καπου στην Ιαπωνια, με τα Κοι και τα μπονσαι και τα ξυλογλυπτα να σε περιτρυγιριζουν...
ευχαριστουμε τον κ. Μιχαλη Τσομπανιδη για την φιλοξενια.

KOKORAS
18-12-06, 01:57
Με μία λέξη ομορφιά!!!!!!!!

Στην 4η φωτό ποιος είναι ο κος γκριζομάλης που μου μοιάζει?

gwgw
18-12-06, 09:26
να προσθεσω και γω οτι ηταν μια καταπληκτική εμπειρια....
και οτι χασατε οσοι δεν ηρθατε...

mikenuke
18-12-06, 10:18
Στην 4η φωτο ειναι ο Σωκρατης, η Μαγδα, ο Πανος (thediscusman) και ο Θωμας ο Μαγγος.
Στην Πεμπτη ειναι ο οικοδεσποτης μας.

Μάγδα
18-12-06, 10:56
Συγχαρητήρια στον κ.Μιχάλη Τσομπανίδη για τα υπέροχα έργα του και θερμές ευχαριστίες για την ζεστή φιλοξενία του.

GODLIGHT
18-12-06, 11:50
παιδια ζηλεψα αλλα λογο αποστασης δεν ηταν καθολου ευκολο να σας ερθω. ασε που το ειδα απο την τηλεοραση και πηρα μια ιδεα, αλλα δεν θα ειναι το ιδιο οταν εισαι παρων. ελπιζω να περασατε καλα.

klaz
18-12-06, 15:41
πειτε μου οτι ειχε μονο κοι,να χαρω...........:rolleyes:
γιατι αν ειχε και αλλα πιο ''χλιαρα'' ψαρια θα στεναχωρηθω πολυ που δεν ηρθα......:(
ΥΓ.ως γνωστον τα κοι,και γενικα τα χρυσοψαρα με βρισκουν εντελως αδιαφορο...:smt019
ας με συγχωρεσουν οι φιλοι σωκρατης και αργυρω..αλλα τι να κανω...? γουστα ειναι αυτα.....;)

PascM
18-12-06, 16:20
Αψογο! Καταπληκτικό! Να κάνω μια ερώτηση για όσους το είδαν από κοντά γιατί οι φωτό τις περισσότερες φορές ξεγελούν!
Δεν είναι στριμωγμένα στα λίτρα αυτά? κρίνω μόνο από ότι κατάφερα να δω στις φωτό μια και την TV δεν τα έχω δει.

mikenuke
18-12-06, 16:48
ΛΑΘΟΣ

mikenuke
18-12-06, 16:53
Εχει και θαλασσινο ενυδρειο ο Μιχαλης, ομως δεν το ειδαμε αυτη τη φορα.
Σημασια δεν εχει αν σε αφηνουν παγερα αδιαφορο, τα συγκεκριμενα ψαρια, αλλα η προσπαθεια και το παθος αυτου του ανθρωπου και η αγαπη του για τη ζωη ειναι κατι που δεν μπορει να αφησει κανεναν αδιαφορο.
Ηταν μια εντυπωσιακη επισκεψη η οποια δεν ηταν προνομιο μονο του συλλογου, οποιος θελει μπορει να κανονισει και να τον επισκεφτει, το σπιτι των Κοϊ ο Μιχαλης το εχει ανοιχτο για ολους τους φιλους των ψαριων.Επισκεψη μονο για μελη ηταν για πρακτικους λογους, δεν μπορουσαμε να παμε 20 ατομα μαζι.

Τα ενυδρεια ειναι οντως overstocked ομως ο Μιχαλης υποστηριζει πως εχει πολυ ισχυρη βιολογια στα φιλτρα που χρησιμοποιει και δεν αντιμετωπιζει προβληματα, το εεπιβεβαιωνουν τα αποτελεσματα. Εγω απλως χρησιμοποιω την λεξη υποστηριζει διοτι δεν ειχαμε την ευκαιρια να δουμε την εγκατασταση των φιλτρων που υποστηριζουν τις δεξαμενες.

PascM
18-12-06, 17:41
ΛΑΘΟΣ Μιχάλη υποθέτω αυτό είναι για μένα? Ευχαριστώ άλωστε όπως είπα οι φωτό ξεγελούν και δεν είμαι και καλός στον υπολογισμό οπτικά! (θέλω μέτρο στο χέρι) +-3

SOCRATIS
18-12-06, 20:23
Περιμένουμε αναλυτικό άρθρο με φωτογραφίες για το περιοδικό...
Ευχαρίστως,αλλά λίγη υπομονή ,παρακαλώ.

mikenuke
18-12-06, 21:07
οχι Μανωλη. απλως διπλοποσταρισα και το εσβησα βαζωντας τη λεξη λαθος.

lasal
19-12-06, 00:43
πειτε μου οτι ειχε μονο κοι,να χαρω...........:rolleyes:
Δεν είναι μόνον τα Κόι.
Είναι ο μικρός παράδεισος που αν δεν τον δείς με τα μάτια σου δεν μπορείς να το καταλάβεις και να το αισθανθείς.
Οι εικόνες δεν μπορούν να αντικαστατήσουν τις 10άδες διάσπαρτες λεπτομέρειες που μας περιτριγύριζαν.
Ξυλόγλυπτα, δουλεμένες πέτρες, μπονσάι, πολλααααα μπονσάι, φυτά παντού.
Μεράκι σε όλα......μιας ολόκληρης ζωής
Μερικές ακόμα εικόνες.
Στην τέταρτη εικόνα απο αριστερά προς τα δεξιά
Billy, Θοδωρής, Dim, lasal, Μιχάλης Τσομπανίδης (ο οικοδεσπότης μας)
ΥΓ.
Και η Γωγώ στην πέμπτη