PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρουσιαση του ενυδρειου μου!! ( malawi )


thanasis76
29-11-07, 17:32
καλησπερα!!! μετα απο πολυ προσπαθεια και βοηθεια απο εσας μπορω να σας παρουσιασω το δικο μου malawi :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
οι πρωτες κιχλιδες μου μπηκαν αν και λιγο ντροπαλες και σιγα σιγα θα μπουν και οι υπολοιπες:p :p :p
ευχαριστω οσους με βοηθησαν!!! περιμενω σχολια και παρατηρησεις....


Διαστασεις 1.2 Χ 50 Χ 60
Ογκος 360 λιτρα
Κατηγορια malawi ( προς βιοτοπικο)
Φυτα anubia , egeria , vallisneria
Ψαρια 4 labidochromis yellow
Διακοσμ. υλικα αμμο θαλασσης , χαλαζιακη αμμο. πετρες ( τραγανες , φεγγαροπετρες , λαβας )
Φοντο αφισσα με πετρες
Φωτισμος 2 Τ8 χ 30 Watt
Διαρκεια φωτισμου 8 Ωρες
Φιλτραρισμα Εξωτερικο φιλτρο TETRA EX1200
Κυκλοφοριτης EHEIM compact 1000
Θερμοστατης EHEIM 250 Watt


pH: 8.5
Γενική σκληρότητα (GH): 16
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ): 9
Αμμωνία (ΝΗ3): 0
Νιτρώδη (ΝΟ2): 0
Νιτρικά (ΝΟ3): 0 - 12.5
Αλλαγές νερού: 40% καθε 15 μερες
Θερμοκρασία: 27

Andros
29-11-07, 17:43
Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου φιλε μπραβο!!!! Θερμοκρασια στους 27 γιατι??? κατεβασετην στους 25;) :grin:

Andreas301
29-11-07, 18:15
Πολύ πολύ πολύ όμορφο ενυδρείο
καταπληκτικές πέτρες
ωραίες σκοτεινές περιοχές
Τη θερμοκρασία όντως κατέβασε την 1-2 βαθμούς
Μου άρεσε πάρα πολύ
Συγχαρητήρια !!!

:smt023:smt023:smt023

Τι σκέφτεσαι να βάλεις μετά ?
Το εσωτερικό φίλτρο το έβγαλες (είναι juwel) ?
Μήπως θα ήταν καλά να έβαζες ακόμη ένα φιλτράκι για ασφάλεια ?

blondi
29-11-07, 18:26
ΜΠΡΑΒΟ και απο μενα πολυ καλο

georgetax
29-11-07, 18:30
εύγε και εμένα μου άρεσε πολύ.τι άλλο θα βάλεις μέσα?

thanasis76
29-11-07, 18:34
Πολύ πολύ πολύ όμορφο ενυδρείο
καταπληκτικές πέτρες
ωραίες σκοτεινές περιοχές
Τη θερμοκρασία όντως κατέβασε την 1-2 βαθμούς
Μου άρεσε πάρα πολύ
Συγχαρητήρια !!!

:smt023:smt023:smt023

Τι σκέφτεσαι να βάλεις μετά ?
Το εσωτερικό φίλτρο το έβγαλες (είναι juwel) ?
Μήπως θα ήταν καλά να έβαζες ακόμη ένα φιλτράκι για ασφάλεια ?



σας ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια...!! την θερμοκρασια μολις την κατεβασα... :p :p

σε λιγο σκεφτομαι να βαλω....

pseudotropheus sp. "acei"
iodotropheus sprengerae
ισως και
Labidochromis sp. "Mbamba"

το ενυδρειο δεν ειναι ετοιμο, ειναι κατασκευη!!!!
για φιλτρακι εξτρα το σκεφτομαι...:rolleyes: :rolleyes:

imichal
29-11-07, 19:12
Πολύ όμορφο μπράβο...

Andros
29-11-07, 20:33
σας ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια...!! την θερμοκρασια μολις την κατεβασα... :p :p

σε λιγο σκεφτομαι να βαλω....

pseudotropheus sp. "acei"
iodotropheus sprengerae
ισως και
Labidochromis sp. "Mbamba"

το ενυδρειο δεν ειναι ετοιμο, ειναι κατασκευη!!!!
για φιλτρακι εξτρα το σκεφτομαι...:rolleyes: :rolleyes:



sprengerae και acei μαζι με labido πολυ καλος συνδιασμος. Και παλι μπραβο, φοβερο το ενυδρειο σου. Απο τα πιο ομορφα (αν και προσωπικα πιστευω ειναι το πιο ομορφο) που υπαρχει αυτη τη στιγμη στο GAB:D Χωρις υπερβολη!!!!!!!!!

Τσιόνογλου Σταύρος
29-11-07, 21:24
Μπράβο σου πολύ όμορφο ενυδρείο καλή συνέχεια.:p

andreas K
29-11-07, 22:26
Περιμενουμε τη ...συνεχεια!!!

thanasis76
30-11-07, 00:15
[quote=Andros;217863]sprengerae και acei μαζι με labido πολυ καλος συνδιασμος. Και παλι μπραβο, φοβερο το ενυδρειο σου. Απο τα πιο ομορφα (αν και προσωπικα πιστευω ειναι το πιο ομορφο) που υπαρχει αυτη τη στιγμη στο GAB:D Χωρις υπερβολη!!!!!!!!![/qu

Καλησπερα σας και παλι!!! σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και χαιρομαι που σας αρεσει... :rolleyes: :rolleyes:
θελω να ξερετε οτι εχετε βοηθησει ολοι με τις απαντησεις σας και ειναι σαν να το φτιαξαμε ολοι μαζι...:smt052 :smt052
το βασικο ειναι υπομονη και ολα να γινονται βημα βημα.....:D :D
καθε φορα που θα μπαινουν κιχλιδες θα σας ανεβαζω φωτο!!!!!

thanasis76
01-12-07, 16:56
καλησπερα και παλι!!!! αν και ακομα τα labido ειναι μικρα, εχουν ερχισει και ξεθαρευουν και κανουν ερκετες εξοδους απο τα βραχια.... :rolleyes: :rolleyes:
σε λιγες μερες που θα βαλω κι αλλες κιχλιδες θα ανεβασω φωτο...:D :D

thanasis76
05-12-07, 18:00
εβγαλα λιγες φωτο ακομα και ειπα να σας τις δειξω...
πως τα βλεπετε τα labido μου???:D :D

andreas K
05-12-07, 18:04
Μια χαρα...

orck
05-12-07, 18:20
ρε γαμοτο κιχλιδες επρεπε να ηταν το πρωτο ενυδρειο μου και οχι κοινωνικο φυτεμενο

πολυ ωραιο ειναι μπραβο

η αφισα ειναι της juwel;

thanasis76
05-12-07, 18:50
ρε γαμοτο κιχλιδες επρεπε να ηταν το πρωτο ενυδρειο μου και οχι κοινωνικο φυτεμενο

πολυ ωραιο ειναι μπραβο

η αφισα ειναι της juwel;

παιδια σας ευχαριστω!! ναι η αφισα ειναι της juwel...:D
αν παντος ψηνεσαι αλλαξε το... :D :D :D

orck
05-12-07, 19:05
ψηνομαι ψηνομαι αλλα λυπαμαι τα ψαρακια μου
μερικα τα εχω ενα χρονο δεν θελω να τα δωσω ουτε θελω να εχω δευτερο ενυδρειο σπιτι (γιατι θα γινει τριτο του χρονου και θα καταληξουμε να μην εχουμε τοιχο σπιτι χωρις ενυδρειο)

για πες ποσα κιλα ειναι οι πετρες σου (και εαν μπορεις να μου δειξεις στις φωτογραφεις σου τους 3 διαφορετικους τυπου που ειπες στην παρουσιαση σου)

imichal
05-12-07, 19:08
Ναι καπως ετσι την πατησα και εγώ....:grin: :grin:

thanasis76
05-12-07, 19:32
ψηνομαι ψηνομαι αλλα λυπαμαι τα ψαρακια μου
μερικα τα εχω ενα χρονο δεν θελω να τα δωσω ουτε θελω να εχω δευτερο ενυδρειο σπιτι (γιατι θα γινει τριτο του χρονου και θα καταληξουμε να μην εχουμε τοιχο σπιτι χωρις ενυδρειο)

για πες ποσα κιλα ειναι οι πετρες σου (και εαν μπορεις να μου δειξεις στις φωτογραφεις σου τους 3 διαφορετικους τυπου που ειπες στην παρουσιαση σου)

καλησπερα!!!! παντος φαντασου οτι ακομα δεν το εχω χαρει και σκεφτομαι που θα μπορουσα να βαλω ενα πιο μεγαλο... :D :D :D :D
για κιχλιδες φυσικα...
οι πετρες μου ειναι περιπου 60-80 κιλα και αν ανοιξεις την φωτο θα δεις αυτο που θες...

πλυμμήρας
05-12-07, 20:39
Φίλε θανάση πολλά μπράβο.Εμένα προσωπικά με έπεισες να αλλάξω το ενυδρείο μου σε malawi...
Από αύριο ξεκινάει η συλλογή υλικών...
Την άμμο την μάζεψες από παραλία?Τί επεξεργασία της έκανες πρίν την βάλεις?

thanasis76
05-12-07, 20:52
Φίλε θανάση πολλά μπράβο.Εμένα προσωπικά με έπεισες να αλλάξω το ενυδρείο μου σε malawi...
Από αύριο ξεκινάει η συλλογή υλικών...
Την άμμο την μάζεψες από παραλία?Τί επεξεργασία της έκανες πρίν την βάλεις?


καλησπερα φιλε μου!! να φανταστω οτι κανεις πλακα????
δνε θελω να σε παρω στο λαιμο μου αν δεν το κανεις κεφι..
δεν ειναι ευκολο να αλλαξεις το ενυδρειο....
αν μιλας σοβαρα... την αμμο την μαζεψα περιπου στο μισο μετρο για να ειναι πιο καθαρη και μετα την ξεπλυνα καλα μεχρι να μην βγαζει θολουρα...
και μετα την επληνα και με ζεστο νερο για να πεθανουν τυχον μικροβια....
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
παντος αν το αλλαξεις θα δεις ποσο ομορφα ειναι...
τι εχεις τωρα μεσα????

πλυμμήρας
05-12-07, 21:04
Αν δεν με πιστεύεις διάβασε αυτό το πόστ:http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=219201#post219201
Για όποια άλλη συμβουλή ξέρω που θα σε βρώ...
Ευχαριστώ πάντως γιατί ήμουν στο δίλλημα της αλλαγής...

thanasis76
05-12-07, 21:10
Αν δεν με πιστεύεις διάβασε αυτό το πόστ:http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=219201#post219201
Για όποια άλλη συμβουλή ξέρω που θα σε βρώ...
Ευχαριστώ πάντως γιατί ήμουν στο δίλλημα της αλλαγής...


μολις ειδα το ποστ... να ξερεις οτι εκανες καλη επιλογη....
οτι θελεις ευχαριστος να σε βοηθησω....
απλα δεν ξερω για τα λιτρα σου ποσες κιχλιδες μπορεις να βαλεις...
θα σου απαντησουν σε ολα οι πιο εμπειροι....:rolleyes: :rolleyes:

Andros
05-12-07, 21:12
Θαναση στη πρωτη φωτο το ενα απο τα δυο σου labido (αυτο που ειναι πιο χαμηλα απο το αλλο) δεν ξερω... κατι δεν μου καθετε καλα. Δεν ξερω αν φταιει η φωτο μπορει να κανω και λαθος αλλα για υβρυδιο μου φαινεται. Αν μπορεις βγαλτο μια φωτο μονο του για να δουμε. Κατα τ'αλλα στο ειπα ξανα, εχεις το πιο υπεροχο ενυδρειο!! Και παλι μπραβο σου!!!

πλυμμήρας
05-12-07, 21:21
μολις ειδα το ποστ... να ξερεις οτι εκανες καλη επιλογη....
οτι θελεις ευχαριστος να σε βοηθησω....
απλα δεν ξερω για τα λιτρα σου ποσες κιχλιδες μπορεις να βαλεις...
θα σου απαντησουν σε ολα οι πιο εμπειροι....:rolleyes: :rolleyes:
Έστω και ένα μικρό χαρέμι με ένα πασά και 4 χανούμισες:grin: :grin: :grin:

thanasis76
05-12-07, 21:28
Θαναση στη πρωτη φωτο το ενα απο τα δυο σου labido (αυτο που ειναι πιο χαμηλα απο το αλλο) δεν ξερω... κατι δεν μου καθετε καλα. Δεν ξερω αν φταιει η φωτο μπορει να κανω και λαθος αλλα για υβρυδιο μου φαινεται. Αν μπορεις βγαλτο μια φωτο μονο του για να δουμε. Κατα τ'αλλα στο ειπα ξανα, εχεις το πιο υπεροχο ενυδρειο!! Και παλι μπραβο σου!!!


καλησπερα!!!! σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και παλι...
τα labido που τα βλεπω απο κοντα ειναι ιδια και τα βλεπω ενταξει...
μαλλον εχω βαλει πολλες φωτο και δεν με αφηνει να βαλω αλλη...
ισος εκει εκανε καποια κινηση και βγηκε ετσι... ειχαν φαει εκεινη την ωρα, παιζει ρολο???

thanasis76
05-12-07, 21:32
τελικα εβαλα.... δεν με αφηνε στην απαντηση πριν....
για δες και πες μου τωρα....

Andros
05-12-07, 21:59
Οπως ειπα μπορει να κανω λαθος, ισως να φταιει και η φωτο. με τη πρωτη ευκαιρια ομως ανεβασε μια φωτο. Παλια ειχα παρει μια γεννα απο ενα αρσενικο λαμπιτο με μια θηλυκια σοκολοφι. Τα υβρυδια εμοιαζαν καταπληκτικα στον πατερα! Αν δεν το ηξερες, δεν επερνες χαμπαρι οτι επροκειτο για υβρυδια! Τωρα δεν σημαινει οτι το ψαρακι σου ειναι υβρυδιο, απλα οταν μπορεσεις ανεβασε μια φωτο για να δουμε καλυτερα.
-------------------------
Οπως ειπα μπορει να κανω λαθος, ισως να φταιει και η φωτο. με τη πρωτη ευκαιρια ομως ανεβασε μια φωτο. Παλια ειχα παρει μια γεννα απο ενα αρσενικο λαμπιτο με μια θηλυκια σοκολοφι. Τα υβρυδια εμοιαζαν καταπληκτικα στον πατερα! Αν δεν το ηξερες, δεν επερνες χαμπαρι οτι επροκειτο για υβρυδια! Τωρα δεν σημαινει οτι το ψαρακι σου ειναι υβρυδιο, απλα οταν μπορεσεις ανεβασε μια φωτο για να δουμε καλυτερα.

Με προλαβες Θαναση:D Φιλε μου εγω προσωπικα για υβρυδιο το κοβω. Ας πουνε και αλλοι τη γνωμη τους για να ειμαστε σιγουροι ετσι?

thanasis76
05-12-07, 22:05
Οπως ειπα μπορει να κανω λαθος, ισως να φταιει και η φωτο. με τη πρωτη ευκαιρια ομως ανεβασε μια φωτο. Παλια ειχα παρει μια γεννα απο ενα αρσενικο λαμπιτο με μια θηλυκια σοκολοφι. Τα υβρυδια εμοιαζαν καταπληκτικα στον πατερα! Αν δεν το ηξερες, δεν επερνες χαμπαρι οτι επροκειτο για υβρυδια! Τωρα δεν σημαινει οτι το ψαρακι σου ειναι υβρυδιο, απλα οταν μπορεσεις ανεβασε μια φωτο για να δουμε καλυτερα.
-------------------------


Με προλαβες Θαναση:D Φιλε μου εγω προσωπικα για υβρυδιο το κοβω. Ας πουνε και αλλοι τη γνωμη τους για να ειμαστε σιγουροι ετσι?

σε ευχαριστω που απαντησες αν και με χαλασες λιγο...
περιμενω να πουν και αλλοι την γνωμη τους...
αν ειναι να το βγαλω!!!!!!:smt120 :smt120 :smt120

orck
06-12-07, 06:47
γιατι να το βγαλεις;
επειδη ειναι (μπορει να ειναι) μπασταρδακι;

thanasis76
06-12-07, 13:26
γιατι να το βγαλεις;
επειδη ειναι (μπορει να ειναι) μπασταρδακι;


καλησπερα!!!
αν δεν το βγαλω και απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι θυλικο....
οταν θα κανει τυχον γεννες κριμα δεν ειναι να ειναι ολα μπασταρδιακια....?:confused: :confused: :confused:

orck
06-12-07, 14:58
ε και;
εσυ ριχνεις φωλα στα μπασταρδα σκυλια στον δρομο;

δεν πιανω το ηθικοπλαστικο διλημα στην συγκεκριμενη περιπτωση
αυτα δεν συμβαινουν στην φυση;

thanasis76
06-12-07, 15:05
[quote=orck;219415]ε και;
εσυ ριχνεις φωλα στα μπασταρδα σκυλια στον δρομο;

δεν πιανω το ηθικοπλαστικο διλημα στην συγκεκριμενη περιπτωση
αυτα δεν συμβαινουν στην φυση;[/quote

γεια σου!!!! δεν ειπα οτι θα το πεταξω!!!! απλα θα το δωσω πισω αν ειναι...
αγαπαω τα ζωα και δεν θα σκοτωνα τιποτα.....:smt084 :smt084

skourkou
06-12-07, 15:43
Φιλε Θαναση καλησπερα και από εμενα. Πραγματι πολύ ομορφο το ενυδρειο σου! Για πες μου σε παρακαλω , μεταξυ πατου (τζαμι) και πετρας εχεις βαλει κατι? Επισης τις πετρες τις εχεις κολισει μεταξύ τους?
-------------------------
Σχετικα με το φελιζολ που διαβαζω ότι τοποθετείτε, είναι φελιζολ «οικοδομης»? το μπλε?

thanasis76
06-12-07, 17:53
Φιλε Θαναση καλησπερα και από εμενα. Πραγματι πολύ ομορφο το ενυδρειο σου! Για πες μου σε παρακαλω , μεταξυ πατου (τζαμι) και πετρας εχεις βαλει κατι? Επισης τις πετρες τις εχεις κολισει μεταξύ τους?
-------------------------
Σχετικα με το φελιζολ που διαβαζω ότι τοποθετείτε, είναι φελιζολ «οικοδομης»? το μπλε?

καλησπερα!!!! σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!
μεταξυ πατου και πετρας εχω βαλει κι εγω φελιζολ. αυτο το μπλε ποθ βαζουν στις οικοδομες... 2cm παχος...
οι πετρες απο τον πατο και μεχρι την μεση ειναι κολλημενες με σιλικονη... οι υπολοιπες απλα καλα στερεομενες...
ετοιμαζεις φανταζομαι κατι σε malawi????:rolleyes: :rolleyes:

lingistis
07-12-07, 13:28
Φίλε Θανάση.... Πολύ όμορφο μπράβο :smt023

thanasis76
07-12-07, 14:49
Φίλε Θανάση.... Πολύ όμορφο μπράβο :smt023


καλησπερα!!!! παιδια σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
ολα εγιναν με την βοηθεια σας:smt052 :smt052

skourkou
07-12-07, 15:31
Ναι. Όντος το σκέπτομαι για malaui ή tanganyika. Το φυτεμενο εχει αρχισει λιγο και με κουραζει… Το θεμα είναι ότι τα λιτρα μου είναι μολις 160. Ειμαι ακομα στο ψαξιμο. Θα μου αρεσε να βαλω μεσα 3+1 labidochromis yellow και 3+1 neolamproalogus . Πιστευω ότι ενας τετοιος συνδιασμος ¨χωραει¨. Αν υπαρχει καμια άλλη προταση δεκτη!

Giannis-malawi
07-12-07, 15:36
Ναι. Όντος το σκέπτομαι για malaui ή tanganyika. Το φυτεμενο εχει αρχισει λιγο και με κουραζει… Το θεμα είναι ότι τα λιτρα μου είναι μολις 160. Ειμαι ακομα στο ψαξιμο. Θα μου αρεσε να βαλω μεσα 3+1 labidochromis yellow και 3+1 neolamproalogus . Πιστευω ότι ενας τετοιος συνδιασμος ¨χωραει¨. Αν υπαρχει καμια άλλη προταση δεκτη!

φιλε μου δεν χωρανε ομως 2 λιμνες σε ενα ενυδρειο..θα πρεπει να διαλεξεις malawi ή tanganyika..

thanasis76
07-12-07, 16:38
Ναι. Όντος το σκέπτομαι για malaui ή tanganyika. Το φυτεμενο εχει αρχισει λιγο και με κουραζει… Το θεμα είναι ότι τα λιτρα μου είναι μολις 160. Ειμαι ακομα στο ψαξιμο. Θα μου αρεσε να βαλω μεσα 3+1 labidochromis yellow και 3+1 neolamproalogus . Πιστευω ότι ενας τετοιος συνδιασμος ¨χωραει¨. Αν υπαρχει καμια άλλη προταση δεκτη!


πιστευω οτι πρεπει να διαλεξεις μια λιμνη ...:D :D :rolleyes:
αν πας σε malawi μπορεις οριακα να βαλεις κι αλλο ενα ησυχο ειδος μαζι με τα labido...:rolleyes: :rolleyes:
αλλα θα ειναι οριακα...
εκτος αν βαλεις μονο περισσοτερα labido....:rolleyes: :rolleyes:

khpouros
13-12-07, 21:06
έχω περίπου 2 μήνες εδώ μέσα, μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα, μαζεύω πληροφορίες μαζεύω ιδέες μαθαίνω εκπαιδεύομαι, με αποτέλεσμα να έχω κατασταλάξει εδώ και 10 μέρες σε 300Lt malaui, καλή απόφαση έτσι? :) και αυτές της 10 μέρες ψάχνω ιδέες πως να το στήσω μέσα για να είναι ωραίο και για τα ψαράκια αλλά και για μένα μέχρι στιγμής είναι το πιο όμορφο που έχω δει :):) μπράβο φίλε Θανάση μου έδωσες ιδέες πως να το κάνω :)

thanasis76
13-12-07, 21:13
έχω περίπου 2 μήνες εδώ μέσα, μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα, μαζεύω πληροφορίες μαζεύω ιδέες μαθαίνω εκπαιδεύομαι, με αποτέλεσμα να έχω κατασταλάξει εδώ και 10 μέρες σε 300Lt malaui, καλή απόφαση έτσι? :) και αυτές της 10 μέρες ψάχνω ιδέες πως να το στήσω μέσα για να είναι ωραίο και για τα ψαράκια αλλά και για μένα μέχρι στιγμής είναι το πιο όμορφο που έχω δει :):) μπράβο φίλε Θανάση μου έδωσες ιδέες πως να το κάνω :)




σε ευχαριστω και εσενα για τα καλα σου λογια!!! χαιρομαι που πηρες ιδεες....
παντος το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω!!! το ενυδρειο αν βγηκε ομορφο το οφειλω σε ολους εδω που βοηθησαν και απαντουσαν στις ερωτησεις μου....
:smt052 :smt052 :smt052

thanasis76
18-12-07, 19:25
καλησπερα!!!!
παιδια σε λιγες ωρες θα παραλαβω απο το πλοιο
4 pseudotropheus acei :rolleyes: :rolleyes:
και
4 iodotropheus sprengerae :rolleyes: :rolleyes:

θα μπουν με τα labido και θα γεμισει ζωη το ενυδρειο μου:grin: :grin:

μολις ηρεμησουν θα σας ανεβασω και φωτο...:smt052

khpouros
18-12-07, 19:34
καλησπερα!!!!
παιδια σε λιγες ωρες θα παραλαβω απο το πλοιο
4 pseudotropheus acei :rolleyes: :rolleyes:
και
4 iodotropheus sprengerae :rolleyes: :rolleyes:

θα μπουν με τα labido και θα γεμισει ζωη το ενυδρειο μου:grin: :grin:

μολις ηρεμησουν θα σας ανεβασω και φωτο...:smt052

από το πλοίο ? από που έρχονται?

_antonis_
18-12-07, 23:34
Σε νησί είναι το παιδί και τα παραγγέλνει απο αλλού! Για ρώτα και μένα που είμαι Κάρπαθο...Σήμερα είχα παραλαβή των δικών μου απο Ηράκλειο!!! Τι τραβάμε για τη τρέλα μας!!!:D

thanasis76
18-12-07, 23:37
από το πλοίο ? από που έρχονται?


απο πειραια... κι αφου εγω μενω συρο.... ερχονται με το πλοιο....:D :D

mmbuna
18-12-07, 23:43
Θανάση..... +-3

Πολύ καλή προσπάθεια, ειδικά για νησί!

Οι τραγάνες όλα τα λεφτά... σας ζηλεύω εσας που τις βρίσκετε.

Το μόνο που θα άλλαζα ίσως, την κατανομή των πετρών. Λιγότερο ύψος, και θα κάλυπτα περισσότερη επιφάνει από τον πάτο του ενυδρείου, αλλά δεν τρέχει τίποτα, μην ασχολήσε, απλά μια προσωπική παρατήρηση περισσότερο υποκειμενική από οτιδήποτε άλλο...

Και πάλι μπράβο σου.

ΥΓ. Η Labido για την οποία τέθηκε θέμα υβριδίου, μου φαίνεται μια χαρά. Θα περίμενα κανα 2 μήνες πρώτα και μετά θα μπορούσα να είμαι σίγουρος. Γνώμη μου, μην την δώσεις ακόμα!

Tolis
18-12-07, 23:46
ε και;
εσυ ριχνεις φωλα στα μπασταρδα σκυλια στον δρομο;

δεν πιανω το ηθικοπλαστικο διλημα στην συγκεκριμενη περιπτωση
αυτα δεν συμβαινουν στην φυση;Δεν τοχα δει αυτο. Αυτα δεν συμβαινουν στη φυση οντως. Δες κι εδω http://www.tolibra.com/test/DyedFish.htm

thanasis76
18-12-07, 23:53
Θανάση..... +-3

Πολύ καλή προσπάθεια, ειδικά για νησί!

Οι τραγάνες όλα τα λεφτά... σας ζηλεύω εσας που τις βρίσκετε.

Το μόνο που θα άλλαζα ίσως, την κατανομή των πετρών. Λιγότερο ύψος, και θα κάλυπτα περισσότερη επιφάνει από τον πάτο του ενυδρείου, αλλά δεν τρέχει τίποτα, μην ασχολήσε, απλά μια προσωπική παρατήρηση περισσότερο υποκειμενική από οτιδήποτε άλλο...

Και πάλι μπράβο σου.

ΥΓ. Η Labido για την οποία τέθηκε θέμα υβριδίου, μου φαίνεται μια χαρά. Θα περίμενα κανα 2 μήνες πρώτα και μετά θα μπορούσα να είμαι σίγουρος. Γνώμη μου, μην την δώσεις ακόμα!


καλησπερα!! φιλε και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...:rolleyes:
για τις διακοσμηση των πετρων πρως το παρον θα μεινουν ετσι...
ισως πιο πισω να γεμισω ολοκληρη την πλατη και απο το κεντρο φυγει το κρινιουμ...
οσο για το labido δεν το εχω βγαλει ακομα, περιμενω ακομα να μεγαλωσει και θα δω...
παντος το μαγαζι τρελαθηκε οταν του το ειπα γιατι μου ειπε οτι ειναι απο δικη του γεννα...
θα δειξει με τον καιρο... παντος πηρα αλλα 3 απο αλλο μαγαζι..:D :D
οσο για τις τραγανες που μας ζηλευεις....
αν δεις καλα εχει λιγες σε σχεση με τις υπολοιπες...
οποτε δεν ειναι δυσκολο να φτιαξεις κατι παρομοιο...:smt052 :smt052

thanasis76
23-12-07, 20:50
καλησπερα!!!! εδω και λιγες μερες εχω βαλει στο ενυδρειο μου μαζι με τα labido και pseudotropheus acei και iodotropheus sprengerae...
ειναι λιγο διαβολακια για να τα βγαλω φωτο αλλα κατι προσπαθησα κι εβγαλα κατι για να τα δειτε... οταν μεγαλωσουν λιγο και ηρεμησουν θα σας βγαλω και πιο ομορφες...
απο οτι εχω καταλαβει τους αρεσει πολυ το περιβαλλον....:smt052 :smt052
οπως βλεπετε στην μια φωτο εχουν αρχισει τις εργολαβιες και μεταφερουν αμμο... χεχεχε
ειμαι περιεργος πως θα φτιαξουν το βυθο....:D :D

halvas69
23-12-07, 20:57
Αυτό τώρα πως μου ξέφυγε ?
Δεν πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Θανάση εξαιρετικό ενυδρείο, φίλε μου το έχεις πιάσει το νόημα 100%
Και λειτουργικό για τα ψάρια και πολύ όμορφο για τα μάτια σου.

ΥΓ Τώρα που τελείωσα το γλύψιμο, αμά χρειαστώ μερικές δεκάδες κιλά τραγάνες θα μου τις στείλεις ? χαχαχαχα :) :) :)

πλυμμήρας
23-12-07, 21:04
Μπράβο βρε Θανάση...Πάντα τέτοια και καλά γεννητούρια...
Υ.Γ. Το λεωφορείο που θα πηγαίνει στην Πάτρα με την τραγάνα για τον halvas69 θα κάνει πρώτα στάση στο Χαιδάρι για να "ελαφρύνει" λίγο.Έτσι δεν είναι?
Συγνώμη αλλά φορτηγό ήθελα να πω και όχι λεωφορείο...

thanasis76
23-12-07, 21:33
Αυτό τώρα πως μου ξέφυγε ?
Δεν πειράζει κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Θανάση εξαιρετικό ενυδρείο, φίλε μου το έχεις πιάσει το νόημα 100%
Και λειτουργικό για τα ψάρια και πολύ όμορφο για τα μάτια σου.

ΥΓ Τώρα που τελείωσα το γλύψιμο, αμά χρειαστώ μερικές δεκάδες κιλά τραγάνες θα μου τις στείλεις ? χαχαχαχα :) :) :)


καλησπερα!!! σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια...
halva μηπος θελεις λιγα labido που ειναι πιο ευκολα....:D :D
παιδια για τραγανες οταν θελετε θα κανω οτι μπορω....
κι εγω αγκαρεψα γνωστο ψαρα... γιατι τραγανες βγαινουν μονο στα βαθεια και με καλα δυχτια....
παντος οταν ειναι πειτε μου και θα κανω οτι μπορω....:smt052 :smt052

πλυμμήρας
23-12-07, 22:07
Τι εννοείς όταν είναι?
Μα φυσικά τώρα είναι....Για να μην πώ ότι από χθές ήταν...(χιούμορ κάνω...)

andreas K
23-12-07, 22:12
Ολο και καλυτερα...Μπραβο!!!

thanasis76
23-12-07, 23:04
Ολο και καλυτερα...Μπραβο!!!


σας ευχαριστω πολυ!!!! παντος μια σημβουλη μικρη....
οποιος σκεφτει να βαλει egeria densa καλητερα να το ξεχασει...
αν θυμαστε ειχα βαλει στην δεξια πλευρα για να κρυψω τον κυκλοφοριτη...
οπως βλεπετε τωρα εχει vallisneria...:D :D
η egeria αντεξε καμια 10αρια μερες.... την πετσοκοψαν....:p :p :p

thanasis76
24-12-07, 19:43
καλησπερα!!! με αφησαν σημερα να βγαλω λιγες φωτο ακομα και ειπα να σας τις δειξω...
το iodotropheus spregerae που βλεπετε στην πρωτη φωτο ειναι ο μαγκας και σημερα εδειξε οτι εχει καψες...
και την εχουν πληρωσει τα θυλικα...:D :D

delta66
04-05-08, 08:14
Εδω χρειαζεται φρεσκαρισμα το θεμα γιατι αξιζει.
Αυτο ειναι το αφρικανικο ενυδρειο που μου αρεσει και αν το "γυριζα", ενα τετοια θα το γουσταρα να το χαζευω.
Μπραβο ρε μαγκα να το χαιρεσαι.
Το καλυτερο στησιμο πετρας που εχω δει ετσι οπως ελεγα οτι θα'θελα να ειναι.
Δυο λοφοι με πολυ υψος και στη μεση λιγο κενο.

ΑΝΤΩΝΗΣ1980
04-05-08, 08:53
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23442

xaftel
04-05-08, 10:43
απο πειραια... κι αφου εγω μενω συρο.... ερχονται με το πλοιο....:D :D

Παιδιά επειδή κι εγώ από νησί είμαι και δυσκολεύομαι να βρω ψάρια,πως τα παραγγέλνετε?Αντέχουν ολόκληρη μέρα μέσα στο πλοίο?

imichal
04-05-08, 10:54
αντεχουν....

xaftel
04-05-08, 18:39
υπάρχει κάποιο site που τα παραγγέλνετε?

imichal
04-05-08, 18:43
τηλεφωνικα......Τα περισσοτερα μεγαλα μαγαζια στην Αθηνα στελουν.....

thanasis76
04-05-08, 21:37
υπάρχει κάποιο site που τα παραγγέλνετε?


φιλε μου τα ψαρια ειναι πιο καλα να στα στελνουν με πλοιο....
φαντασου οτι για Συρο εμενα εκανα 3.5 ωρες να ερθουν και να τα παραγγελνα σε μαγαζι εδω στη συρο... θα περνουσαν μια ταλεπωρια τουλαχιστον μιας μερας μεσα σε κουτα στο πρακτοριο...
-------------------------
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23442


καλησπερα!!! δεν εχω ερθει ποτε σε αντιπαραθεση με κανεναν εδω μεσα γιατι εδω ειμαστε για να μαθαινουμε και να βοηθαμε....
σε καποιους μπορει να αρεσει το ενυδρειο μου και σε καποιους αλλους τα δικο σου...
το να δειχνεις οτι σκεφτομαι να το γυρισω σε θαλλασινο σε τι βοηθαει μπορεις να μου πεις?????????

delta66
04-05-08, 22:08
.... καλησπερα!!! δεν εχω ερθει ποτε σε αντιπαραθεση με κανεναν εδω μεσα γιατι εδω ειμαστε για να μαθαινουμε και να βοηθαμε....
σε καποιους μπορει να αρεσει το ενυδρειο μου και σε καποιους αλλους τα δικο σου...
το να δειχνεις οτι σκεφτομαι να το γυρισω σε θαλλασινο σε τι βοηθαει μπορεις να μου πεις?????????
Νομιζω παρεξηγησες το φιλο.
Εγω το εξελαβα ως παραπονο του, που σταματας τοσο ομορφο ενυδρειο.
Το λεει και στο θεμα σου για "αλλαγη πλευσης" αλλωστε :
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=242824&postcount=11

Αλλα θα τα πειτε και μεταξυ σας αυτα.

:smt052

ΥΓ εγω παντως εκανα up το ποστ της παρουσιασης με σχολιο μου πριν δω την αποφαση σου για αλλαγη, και εξεπλαγην μπορω να πω.
Παντως σου ευχομαι καλη επιτυχια και στις νεες περιπετειες.
Και σιγα σιγα γυρνα το (εκει που εισαι στο νησι, οτι πρεπει ειναι ) και σε ενα μεσωγειακο να παραμιλαμε.

ΥΓ2 Τις πετρες οταν ειναι να τις πεταξεις φωναξε να φερω τη σκουπιδιαρα, μη γεμιζουμε απορριματα.

thanasis76
04-05-08, 22:42
Νομιζω παρεξηγησες το φιλο.
Εγω το εξελαβα ως παραπονο του, που σταματας τοσο ομορφο ενυδρειο.
Το λεει και στο θεμα σου για "αλλαγη πλευσης" αλλωστε :
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=242824&postcount=11

Αλλα θα τα πειτε και μεταξυ σας αυτα.

:smt052

ΥΓ εγω παντως εκανα up το ποστ της παρουσιασης με σχολιο μου πριν δω την αποφαση σου για αλλαγη, και εξεπλαγην μπορω να πω.
Παντως σου ευχομαι καλη επιτυχια και στις νεες περιπετειες.
Και σιγα σιγα γυρνα το (εκει που εισαι στο νησι, οτι πρεπει ειναι ) και σε ενα μεσωγειακο να παραμιλαμε.

ΥΓ2 Τις πετρες οταν ειναι να τις πεταξεις φωναξε να φερω τη σκουπιδιαρα, μη γεμιζουμε απορριματα.


καλησπερα φιλε μου...
αν το καταλαβα λαθος εγω ζηταω συγνωμη...
ακομα δεν το εχω αλλαξει και πραγματικα το σκεφτομαι να κρατησω και αυτο αλλα ο χωρος με προβληματιζει...
παντος το θαλλασινο μαλλον για μεσογειακο θα παει...
οσο για τις πετρες αν τελικα το αλλαξω ειναι δικες σου...
παντος πραγματικα το βρηκα πολυ ευκολο ενυδρειο malawi και εγω θελω να ασχολουμε οσο να ναι...
με ενα μεσογειακο θα εχω πολυ δουλεια....:D:D:D

ΑΝΤΩΝΗΣ1980
05-05-08, 14:42
Καλησπερα φιλε μου. Απλα συμφωνησα με τον φιλο που ξανα ανεδειξε το ενυδρειο σου σαν πολυ ομορφο (οντως φανταστικες οι πετρες) και το ειχα γραψει και εγω οταν μας ειχες δηλωσει οτι σκεφτεσαι να το χαλασεις.Το ενυδρειο σου ειναι πολυ ωραιο και απλα ηθελα να του δειξω οτι υπαρχει μια περιπτωση να ξεστηθει.

thanasis76
05-05-08, 19:33
Καλησπερα φιλε μου. Απλα συμφωνησα με τον φιλο που ξανα ανεδειξε το ενυδρειο σου σαν πολυ ομορφο (οντως φανταστικες οι πετρες) και το ειχα γραψει και εγω οταν μας ειχες δηλωσει οτι σκεφτεσαι να το χαλασεις.Το ενυδρειο σου ειναι πολυ ωραιο και απλα ηθελα να του δειξω οτι υπαρχει μια περιπτωση να ξεστηθει.


φιλε μου καλησπερα!! θυμαμε οτι σου αρεσε το ενυδρειο και σε ευχαριστω!!!
δεν ξερω γιατι και πως το ειδα απο λαθος πλευρα χθες...:confused::confused:
σου ζηταω συγνωμη...:smt120:smt120

zagorakis
05-05-08, 22:35
Απλά φοβερό το ενυδρείο!Με άριστα το 10 παίρνει 10;)

delta66
05-05-08, 23:24
Οχιιιιιιιιιιι μη του λετε τετοια και το μετανοιωσει και δεν το κανει θαλασσινο.:smt120

Πως θα παρω εγω μετα τις πετρουλες?;)

:p:p:p:p:p:p

:smt052Δελτα

gohn1990
05-05-08, 23:41
φανταστικο το ενυδρειο σου...........κριμα που θα το χαλασεις.........

thanasis76
06-05-08, 20:50
φανταστικο το ενυδρειο σου...........κριμα που θα το χαλασεις.........


καλησπερα!!! παιδια σας ευχαριστω για τα πολυ καλα σας λογια αλλα για αλλη μια φορα θελω να πω οτι δεν θα ηταν ποτε ετσι αν δεν εισασταν ολοι εσεις εδω... οταν μπηκα δεν ηξερα σχεδον τιποτα και τα ειχα μπερδεψει αρκετα... καποιοι θα θυμουντε.. :D:D
σας ευχαριστω ολους...
με εχετε γεμισει τυψεις:smt120:smt120:smt120
αλλα ονειρευομαι ενα θαλασσινο... μακαρι να ειχα χωρο και για τα δυο....

halvas69
06-05-08, 20:59
Ρε Θανάση, με πληγώνεις.
ΜΗΝ το χαλάσεις plz, είναι υπόδειγμα malawi.
Όταν μας ρωτάνε πως είναι ένα τέτοιο ενυδρείο εμείς τι θα δείχνουμε ? ;)
Κάνε λίγο χώρο για να φτιάξεις το θαλασσινό σου, έ φίλε τι λες ?

imichal
06-05-08, 22:58
Καλα Θαναση το θεμα σου εχει παρει ανεξελενκτες διαστασεις.....
Νομιζω οτι επιβαλλεται GABοψηφισμα!!:grin::grin:

Πάνος
06-05-08, 23:17
μη το χαλασεις!!!...παντα υπαρχει χωρος για ενα ακομη ενυδρειο....και ενα ακομη ενυδρειο ...και ενα ακομη ενυδρειο...και ενα ακομη...και ενα....και...και....

thanasis76
07-05-08, 18:01
Καλα Θαναση το θεμα σου εχει παρει ανεξελενκτες διαστασεις.....
Νομιζω οτι επιβαλλεται GABοψηφισμα!!:grin::grin:

καλησπερα και παλι!!!! παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια και θελω να σας πω οτι με κανετε να αισθανομαι παρα πολυ ομορφα...
το προβλημα ειναι οτι κι εγω δεν θελω να το χαλασω γιατι εχουν μεγαλωσει οι κιχλιδες μου και τις αγαπαω... αλλα απο την αλλη η θαλασσα ειναι μεσα στην καρδια μου και ενα ενυδρειο μεσογειακο επιβαλεται...
χωρος για δυο δεν υπαρχει, μιας και το ενυδρειο ειναι μεγαλο και το θαλασσινο το θελω παλι μεγαλο για να γινει σωστο και ομορφο...
οσο για το GABοψηφισμα ουτε να το σκεφτεστε γιατι ξερω τις συνεπειες...:D:D
το μονο που μπορω να υποσχεθω ειναι οτι αν γινει η αλλαγη τα ψαρακια θα πανε δωρο σε καποιον απο εδω μεσα που θα τα αγαπαει οπως και οι πετρες...
και δευτερον οτι το μεσογειακο θα προσπαθησω να γινει κι αυτο πρωτυπο θαλασσινο...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
παιδια κανω καταδυσεις απο παιδακι και μεσα στο βυθο υπαρχουν αφανταστες ομορφιες... που πιστευω πως αξιζει τον κοπο να προσπαθησω να αναδειξω μεσα σε ενα ενυδρειο...:rolleyes::rolleyes:

ΑΝΤΩΝΗΣ1980
07-05-08, 23:24
Καλη επιτυχια με το θαλλασινο σου.Και αν το στησεις με το μερακι που διακρινω στο κιχλιδοενυδρειο σου ειμαι απο τωρα σιγουρος οτι θα κανεις ενα θαυμασιο ενυδρειο.

thanasis76
08-05-08, 20:44
Καλη επιτυχια με το θαλλασινο σου.Και αν το στησεις με το μερακι που διακρινω στο κιχλιδοενυδρειο σου ειμαι απο τωρα σιγουρος οτι θα κανεις ενα θαυμασιο ενυδρειο.


καλησπερα !!!! σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ενα μεγαλο συγνωμη ξανα....
δεν ξερω αν καταφερω να κανω ενα θαυμασιο θαλασσινο αλλα σιγουρα θα προσπαθησω παρα πολυ..:D:D:D:D

Πάνος
08-05-08, 21:22
καλησπερα !!!! σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ενα μεγαλο συγνωμη ξανα....
δεν ξερω αν καταφερω να κανω ενα θαυμασιο θαλασσινο αλλα σιγουρα θα προσπαθησω παρα πολυ..:D:D:D:D

καλη επιτυχια!!!! το μεσογειακο αποσο διαβαζω εδω...δυσκολο εγχειρημα......οποτε θα χρειαστεις ευχες για καλη τυχη!!! και να ποσταρεις βημα βημα τι κανεις και πως πας...γιατι οι εμπειριες απο μεσογειακα ειναι ελαχιστες...

thanasis76
08-05-08, 21:45
καλη επιτυχια!!!! το μεσογειακο αποσο διαβαζω εδω...δυσκολο εγχειρημα......οποτε θα χρειαστεις ευχες για καλη τυχη!!! και να ποσταρεις βημα βημα τι κανεις και πως πας...γιατι οι εμπειριες απο μεσογειακα ειναι ελαχιστες...

καλησπερα!! ξερω οτι ειναι αρκετα δυσκολο και οντως δεν εχει και πολλα να διαβασεις απο εμπειριες αλλων...
οτι κανω θα το βλεπετε βημα βημα... ετσι και εσεις θα με βοηθατε και μαζι θα μαθαινουμε....
ολα θα αρχισουν ( ελπιζω ) προς το τελος του καλοκαιριου...
μαζευω εξωπλισμο σιγα σιγα και θελω να αποφυγω και την καλοκαιρινη θερμοκρασια...:D:D:D

delta66
08-05-08, 21:54
Δες αυτο το θεμα (αν και θα τα ξερεις τα θεματα ψυξεως, αλλα το λεω ετσι...)

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24833



.

thanasis76
08-05-08, 22:03
[quote=delta66;260165]Δες αυτο το θεμα (αν και θα τα ξερεις τα θεματα ψυξεως, αλλα το λεω ετσι...)

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24833



σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου...
τα ανεμηστηρακια θα μπουν στο φωτιστικο που φτιαχνω σιγουρα, αλλα ξερω οτι δεν θα κανουν και πολλα στο θαλασσινο και θα πατενταρω ενα ψυγειακι αυτοκινητου... αυτα για τα αναψυκτικα....:D:D:D

delta66
09-05-08, 07:05
Για τις αφρικανες δεν τη θελεις την ψυξη το καλοκαιρι?:rolleyes:
Μη μου πεις οτι σκοπευεις να το αλλαξεις τοσο γρηγορα (πριν το καλοκαιρι) σε μεσωγειακο? :shock:

Παντως πολυ θα ηθελα να το δω αυτο με το ψυγειο του αυτοκινητου να λειτουργει:smt005:smt005:smt005

thanasis76
09-05-08, 21:14
Για τις αφρικανες δεν τη θελεις την ψυξη το καλοκαιρι?:rolleyes:
Μη μου πεις οτι σκοπευεις να το αλλαξεις τοσο γρηγορα (πριν το καλοκαιρι) σε μεσωγειακο? :shock:

Παντως πολυ θα ηθελα να το δω αυτο με το ψυγειο του αυτοκινητου να λειτουργει:smt005:smt005:smt005

καλησπερα και παλι...
για τα αφρικανακια μου δεν νομιζω οτι θα χρειαστω κατι...
το σπιτι ειναι πετρινο με τζαμια θερμοηχομονωτικα και με πολυ καλη μονωση στην ταρατσα... + τα AC...

το ψυγειο θα το δεις σιγουρα... υπομονη...
ο λογος που θα ξεκινησω το μεσωγειακο μετα το καλοκαιρι ειναι για να μπορω να εχω περιθωρια να πειραματιστω με το ψυγειακι...:rolleyes::rolleyes:

thanasis76
11-05-08, 19:50
καλησπερα!!! σας ειχα πει οτι θα ανεβασω μερικες φωτο ακομα για να δειτε τις κιχλιδες μου που εχουν μεγαλωσει μετα απο περιπου 5 μηνες...

Για οσουν εχουν σκοπο να φτιαξουν malawi μπορουν να δουν στην πρωτη φωτο γιατι λεμε καλη στηριξη στις πετρες (σιλικονι) και τι θα πει κιχλιδοσκαψιμο:D... και στην δευτερη φωτο (ηταν anubia) γιατι αποφευγουμε τα φυτα...:D

Oι αλλες ειναι διαφορες φωτο απο τις κιχλιδες μου που ειναι γλυκα:rolleyes::rolleyes:
Τα acei και τα iodotropheus πριν 5 μηνες ηταν μολις 3-4 cm:D

delta66
15-05-08, 19:00
Ερε πως δεν εσπασε το τζαμι?:confused:
Ευτυχως.:cool:
Silicone babyyyyyyy.:D
Παντως τωρα που το ξαναβλεπω, θα μπορουσες να ασχοληθεις κι αλλο.
ΦΩΤΑ ρεεεεεεεεε.:p:p:p

thanasis76
01-08-08, 19:59
καλησπερα και παλι!!!! μετα απο καιρο και μαζεματος εξωπλησμου για θαλλασινο τα πραγματα αλλαξαν και τελικα το ενυδρειο θα μεινει με κιχλιδες!!!
επιδη ξαφνικα βρεθηκα με περισσοτερες κιχλιδες αποφασισα να κανω καποιες αλλαγες... προσθεσα κι αλλες τραγανες και λιγα φυτα αφου εκανα μαθηματα στα mbuna μου να μην τα τρωνε...:D:D:D
σας ανεβαζω μερικες φωτο σημερινες απο το ενυδρειο και τα ψαρακια μου...

thanasis76
04-08-08, 22:36
καλησπερα!!!! λιγες ακομα πιο προσεγμενες...

delta66
04-08-08, 22:49
+-3+-3

thanasis76
04-08-08, 23:04
+-3+-3


παντα τοσο καλος μαζι μου??
ΘΕΛΕΙΣ τραγανες????:D:D

sofianos7
04-08-08, 23:06
ΑΠΑΙΧΤΟΣ:smt038:smt038:smt038:smt038:smt038

delta66
04-08-08, 23:38
παντα τοσο καλος μαζι μου??
ΘΕΛΕΙΣ τραγανες????:D:D
Προς το παρον οχι.:grin:
Τα +-3 ηταν γιατι μου εκανες το χατηρι και εβγαλες καλυτερες φωτο.:cool:

thanasis76
05-08-08, 00:21
Προς το παρον οχι.:grin:
Τα +-3 ηταν γιατι μου εκανες το χατηρι και εβγαλες καλυτερες φωτο.:cool:

αν μπορω γιατι να μη βγαζω....
απλα οι αλλες ηταν καπος βιαστικες....:D:D

delta66
05-08-08, 00:27
......απλα οι αλλες ηταν καπος βιαστικες....:D:D
εμ, δυσφημιζεις το "προιον"

thanasis76
05-08-08, 00:39
εμ, δυσφημιζεις το "προιον"

εχεις δικιο... θελω...zwzwzw

imichal
05-08-08, 14:51
Ως συνηθως πάρα πολύ καλό!! Έγραψες !!!!

thanasis76
05-08-08, 15:06
Ως συνηθως πάρα πολύ καλό!! Έγραψες !!!!


μαζι γραφουμε...:smt041:smt041:smt041
αντε περιμενω τις γεννες σου...:rolleyes::rolleyes: