PDA

Επιστροφή στο Forum : Να΄μαι κ γω!


ΕΛΒΙΡΑ
25-10-07, 14:41
Πείτε μου τη γνώμη σας για το ενυδρείο μου! Το έχω 2 χρόνια κ πρόσφατα έβαλα φυτά! Εχω τροπικά ψαράκια!

chris129
25-10-07, 15:00
καλως ορισες ελβιρα ευχομαι τα καλυτερα δωσε μας πιο πολλες πληροφοριες για το ενυδρειο σου και παλι καλως ηρθες

giagligian
25-10-07, 15:03
Καλώς ήρθες :cool:

leonm
25-10-07, 16:39
Kαλώς ήρθες στο gab! Αν έβαζες ένα μαύρο χαρτόνι στην πλάτη θα έδειχνε καλύτερα.

Τσιόνογλου Σταύρος
25-10-07, 19:38
Καλώς ήρθες :smt039 :smt039 :smt039 Βγαλε αν μπορεις καλύτερες φωτογραφίες και δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ενυδρείο σου συμφωνα με την φόρμα που υπάρχει,οπότε θα πάρεις και περισσότερες απαντήσεις.

kostaskich
25-10-07, 19:40
καλώσορισες:smt039 :smt039 :smt039

Raven
25-10-07, 19:46
Γεια σου και καλως ηρθες !!

erene
25-10-07, 20:17
Καλώς ήλθες!

kostantakis
25-10-07, 20:53
welcome in GAB ΕΛΒΙΡΑ !!! ;) Οποσδηποτε σαν πρωτη εικονα βαλε μια αφισα απο πισω και θα δειξει πολυ πιο ομορφο !!

ΕΛΒΙΡΑ
26-10-07, 08:31
Λοιπόν το ενυδρείο είναι 120lt, έχω τροπικά ψαράκια δηλ. ινδιανάκια,πιγκουινάκια, μαύρη χήρα, και 2 ακομα ειδη που δεν θυμάμαι τα ονόματα κ φυσικά έχω κ τον γλύφτη ο οποίος έχει αναλάβει την καθαριότητα!! Κάτω έχω χαλίκι και θέλω να μου πείτε πως θα αποφύγω (με κάποιο υγρό φάρμακο ίσως) την πρασινάδα-γλίτσα που πιάνει! Τα φυτά μου τα έβαλα πρόσφατα! Χτες έβαλα σαλιγκαροπαγίδα γιατι τα μαύρα σαλιγκαράκια έτρωγαν τα φύλλα! Για backround σκέφτομαι να βάλω κάποια 3d εικόνα! Το μαύρο χαρτόνι λέτε να φαίνεται πιο ωραίο?

_antonis_
26-10-07, 22:13
Καλή αρχή και με τα αληθινά φυτά τότε! Γνώμη μου είναι να κοιτάξεις και για κανένα πιο..κοκκινωπό φυτό, αλλά σιγά -σιγά. Και κανένα βράχο θα ήταν ωραίο να βάλεις (ή και αναγκαίο). Το μαύρο φόντο είναι εγγύηση, άσε που το τρισδιάστατο θα το ακριβοπληρώσεις και δε θα είναι τόσο ωραίο όσο το μαύρο...Γνώμη μου πάντα.

lucy
27-10-07, 07:58
Καλως ήρθες Ελβίρα!!!
Σίγουρα πρέπει να βάλεις κάποια πέτρα ή ξύλο για να δείξει ακόμα πιο φυσικό και όμορφο.

Τώρα με το μαύρο χαρτονάκι ... εγώ που το έβαλα το πέτεξα την ίδια στιγμή! Πολύ μαυρίλα μου ήρθε.
Και απ' ότι άκουσα το μαύρο χαρτόνι αρέσει περισσότερο στους άντρες και λιγότερο στις γυναίκες, που συνήθως προτιμούν αφίσα.

Σκεύτομαι για σκούρο μπλε χαρτόνι, αλλά ακόμα δεν το δοκίμασα.

Καλή επιτυχία!!!

imichal
27-10-07, 09:21
Αντί να δουλεύουμε ασχολουμαστε με....ενυδρεια !!!!
Χε Χε....
Καλως ήρθες !!
Ο συνάλδεφος σου !!!!

ΕΛΒΙΡΑ
29-10-07, 11:16
Λοιπόν έβαλα μαύρο χαρτόνι όπως μου προτείνατε κ αν κ στην αρχή μου φαινόταν παράξενο, τώρα μου αρέσει! Τα χρώματα του ενυδρείου φωτίζονται πιο πολύ!! Θα στείλω αύριο κ φωτο να δείτε!! Σήμερα θα βάλω κ άλλο χαλίκι γιατι είναι λίγο κ τα φυτά συνέχεια ξεθάβονται!! Έχω στο πρόγραμμα να πάρω κ άλλεσ ηφαιστιακές πέτρες! Στη σαλιγκαροπαγίδα μπήκε ένα ψαράκι κ ευτυχώς το είδα κ το ελευθέρωσα! Σκέφτομαι να πάρω κ δεύτερο γλύφτη γιατι αυτός που έχω μεγάλωσε κ τεμπέλεψε! Τι λέτε?

giagligian
29-10-07, 11:33
Λέμε να μας πεις το μέγεθος του ενυδρείου σου γιατί ο γλύφτης που λες μεγαλώνει αρκετά και μετά από κάποιο σημείο θα έχεις πρόβλημα μόνο και με τον έναν:p Και όσο για το μαύρο χαρτόνι δεν είναι απόλυτα υποχρεωτικό να αρέσει σε όλους. Εγώ δεν έβρισκα μαύρο χαρτόνι, και τύπωσα σε χαρτί ένα φόντο καταπληκτικό που βρήκα μαυρομπλε σκούρο και το έκανε θαυμάσιο! Άντε περιμένουμε φωτογραφίες σου:cool:

μέγεθος=διαστάσεις

ΕΛΒΙΡΑ
29-10-07, 15:51
imichal επιδωμα ενυδρείου πρέπει να μας δώσει το αφεντικό!
-------------------------
120 lt είναι!

ΕΛΒΙΡΑ
30-10-07, 09:55
Εβαλα μαύρο φόντο κ πρόσθεσα χαλίκι! Τι λέτε τώρα?

octania246
30-10-07, 10:07
σιγουρα εδειξε πολυ πιο ωραιο κατα την γνωμη μου.
το βασικο ομως ειναι να αρεσει σε σενα;);)

ΕΛΒΙΡΑ
30-10-07, 10:20
Μου αρέσει πολύ περισσότερο! Έβαλα 10 κιλά χαλίκι επιπλέον κ ξαναφύτεψα τα φυτά μου! Θελω κ μερικές ηφαιστιακές πέτρες ακόμα κ ειμαι εντάξει! Λέω να πάρω ενα εργαλείο για τον καθαρισμό του βυθού το οποίο λειτουργεί με μπαταρίες κ τραβάει τις ακαθαρσίεσ απο τα ψαράκια! Εχει κανεις σας για να μου πει τη γνώμη του?