PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρρωστο κλοουν


billy
08-10-07, 21:03
Γεια σας παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας.Το ένα μου κλόουν εδώ και καιρό έχει παρουσιάσει κατι άσπρα στίγματα επάνω στο δέρμα του και αυτό έχει σαν συνέπεια να έχει πέσει η διάθεση του και να τρώει ελάχιστα... http://www.marineaquarium.gr/forum/images/smiles/icon_sad.gif Παρόλα αυτά επάνω από την ανεμώνη δεν λέει να ξεκολλήσει..Σας παραθέτω και μια φωτογραφία για να με πείτε πως μπορώ να το βοηθήσω ευχαριστώ... Δεν μοιάζει πάντως με Ick...

Tricky
08-10-07, 21:26
Κανε ενα search για Brooklynella ...ειναι πιθανο (και αρκετα ασχημο:().

Βρες καμια φωτο να συγκρινεις ακριβως τα συμπτωματα ωστε να μην κανουμε λαθος διαγνωση ...αν δεν τρωει ο κλοουν (ενω ετρωγε) θελει λιγο ταχυτητα

billy
08-10-07, 22:02
Κανε ενα search για Brooklynella ...ειναι πιθανο (και αρκετα ασχημο:().

Βρες καμια φωτο να συγκρινεις ακριβως τα συμπτωματα ωστε να μην κανουμε λαθος διαγνωση ...αν δεν τρωει ο κλοουν (ενω ετρωγε) θελει λιγο ταχυτηταΜοιάζει αρκετά από ότι είδα σε κάποιες φώτο αλλά λόγο του ότι δεν γνωρίζω αγγλικά δεν είμαι πολύ σίγουρος.Επειτα μερικές φώτο έδειχναν σαν πληγές.Το δικό μου έχει μόνο στίγματα αλλά αρκετά σε όλο του το κορμί.Επίσης τα πρώτα συμπτώματα άρχισαν πριν από κάνα μήνα αλλά νόμιζα πως οφειλόταν στο ότι δεν ξεκολλά από την ανεμώνη.Τι να κάνω?:(

billy
08-10-07, 22:16
Μοιάζει αρκετά από ότι είδα σε κάποιες φώτο αλλά λόγο του ότι δεν γνωρίζω αγγλικά δεν είμαι πολύ σίγουρος.Επειτα μερικές φώτο έδειχναν σαν πληγές.Το δικό μου έχει μόνο στίγματα αλλά αρκετά σε όλο του το κορμί.Επίσης τα πρώτα συμπτώματα άρχισαν πριν από κάνα μήνα αλλά νόμιζα πως οφειλόταν στο ότι δεν ξεκολλά από την ανεμώνη.Τι να κάνω?:(Δέστε και αυτή τη φώτο..