PDA

Επιστροφή στο Forum : σταματησε η καρδια μου (μεταφορικα ευτυχως)


nikitasp
30-09-07, 22:31
μολις ειχα στησει το καινουριο rio 300 και το ειχα γεμισει 10 ποντους απο το πανω μερος προσθετω αλλα 25 λιτρα νερο και ακουγεται ενα δυνατο μπαμ.....περιτο να σας πω οτι κοντεψα να παθω εγκεφαλικο! εδω και μιαμιση ωρα λοιπον ελεγχο το ενυδρειο για τυχον διαρροες...αλλα δεν φαινεται κατι....ακομα δεν βρηκα τι ηταν το μπαμ...ελπιζω να καταφερω να κοιμηθω αποψε γιατι εβαφα το σπιτι το σκ και ειμαι πτωμα

tak660x
30-09-07, 22:33
για κοιταξε μηπως ξεκολησε το εσωτερικο φιλτρο απο το γυαλι

PascM
30-09-07, 22:36
Δεν νομίζω να έγινε κάτι! Το τελάρο ίσως κάπου δεν πατούσε σωστά! (Το κάτω τελάρο) και πάτησε λίγο απότομα!

nikitasp
30-09-07, 23:08
οχι το φιλτρο δεν ειναι...το μπαμ ηταν πιο πολυ ξυλινο ακουστικα παρα γυιλινο εννοω πως δεν εμιαζε με σπασιμο γυαλιου.. μου περασε και απο το μυαλο αυτο που ειπε ο Pascm... ευχαριστο για την αμεση συμπαρασταση

Τσιόνογλου Σταύρος
30-09-07, 23:18
Μήπως το έπιπλο η το πάτωμα είναι ξύλινα αν και πιστεύω θα τα έχεις ήδη δεί αλλά καμμιά φορα στον πανικό μας ξέρεις:rolleyes: την έχω πατήσει και εγώ και μου άνοιξε ενυδρείο 450 λ.και έλειπα κιόλας:smt120 :smt120

nikitasp
30-09-07, 23:21
η βαση ειναι της μανας του ξυλινη το πατωμα ισογειο με μπετο και πλακακι παντως μεχρι στιγμης ουτε σταγονα

tak660x
30-09-07, 23:29
ολα καλα δλδ. και εγω rio300 εχω... καλο ειναι και ψηλο :D

nikitasp
01-10-07, 09:51
και σημερα ολα καλα, μαλλον καπου δεν πατουσε καλα....(θελω να πιστευω)

PascM
01-10-07, 10:16
Το τελάρο ήταν Νικήτα το έχω ξανασυναντήσει το θέμα. Ορισμένες φορές και επειδή δεν είναι και τόσο κολημένα τα τελάρα με την μεταφορά και τοποθέτηση η θέση τους δεν είναι τόσο σταθερή!
Φυσικά το αποτέλεσμα είναι μόλις πέσει λίγο βάρος να "κάθονται" στη θέση τους και στην χειρότερη να υπάρχει μια μικρή φθορά στην γωνία (την οποία δεν βλέπεις και σπανίως στάζει) που βρίσκεται μέσα στο πλαστικό τελάρο του ενυδρείου.