PDA

Επιστροφή στο Forum : το ενυδρειο μου!


fotislab
09-09-07, 20:12
παιδια αυτο ειναι το ενυδρειο μου και τα λιγοστα μου ψαρια...λογω ζεστης:(

klaz
09-09-07, 20:16
αν εξαιρεσω τη ''χαμενη ατλαντιδα'' που μας δινει την εντελως ψευτικη αισθηση που θελουμε να αποφευγουμε....κατα τα αλλα ολα καλα.....

george
09-09-07, 20:23
Ελπίζω να μην πείραξε η ζέστη και τον φίλο μου τον klaz :smt120:smt120:smt120

_antonis_
09-09-07, 20:29
Μάλιστα...Δε μας έγραψες βέβαια καθόλου λεπτομέρειες, όγκο ενυδρείου, φωτισμό, μετρήσεις (εάν έχεις κάνει). Η πέτρα αριστερά η μπλέ είναι πολύ ωραία (άρχισα με το καλό). Τα αρχαιολογικά ευρήματα πρέπει να αφαιρεθούν...:rolleyes: Οι πέτρες δεξιά νομίζω πρέπει να τοποθετηθούν κάπως αλλιώς, πιό φυσικά-είναι κάπως τώρα. Θές πολλά ακόμα φυτά , σιγά σιγά θα το βελτιώσεις, δές κι άλλες παρουσιάσεις.;)

netblues
09-09-07, 20:29
Sorry but, εδω εχουμε τον απολυτο αχταρμα.
Δυο αμερικανες, δυο κλοουν, μια φροντοζα ενα labido και (αντιγραφοντας απο αλλο ποστ) ειχες μεσα και 2 δολαρια 2 kiss 1γατοψαρο κ 3 γλυφτες ?
Με ολη την καλη διαθεση και χωρις παρεξηγηση αυτο ειναι δειγματολογιο ψαριων των πεντε ηπειρων...
Σχεδον τιποτε δεν ταιριαζει με τιποτε αλλο.
Πρωτου αγορασεις ψαρια... Μελετησε το λιγο το θεμα

_antonis_
09-09-07, 20:32
δειγματολογιο ψαριων των πεντε ηπειρων...


Καλό!!!:rolleyes:

fotislab
09-09-07, 20:38
netblues γι αυτο γραφτηκα στο forum γιανα μαθω..;) ειμαι νεος ακομα στο αθλημα..τωρα αναλαμβανω το ενυδρειο μονος μου...το ειχε η μανα μου πριν κ το φροντιζε

AXEL
09-09-07, 20:40
Εδω ηλικρινα σηκώνω τα χερια ψηλά...Απο πιο πετ σοπ τα πηρες τα ψάρια?Του ειπες τα υπολοιπα που ειχες μεσα και συνεχισε να σου δινει???Και δεν θα πω τιποτα για την διακοσμηση γιατι προέχουν τα ψάρια...Περαστικα φίλε μου και μην απογοιτευεσαι...Ολα θα φτιαξουν...

netblues
09-09-07, 20:43
Η αληθεια ειναι οτι εδω μεσα ειμαστε λιγο του "φυσικου περιβαλλοντος" (μεχρι αηδιας θα ελεγα) αλλα χρειαζεται προσπαθεια για να κανεις τετοια επιλογη..
Παρτο απο την αρχη, ξεκινωντας απο το τι ψαρια σου αρεσουν....
Εδω εχεις διαβασει? http://www.tsamisaquarium.gr

_antonis_
09-09-07, 20:44
Να επέμβω, αν και στο τελευταίο σου πόστ το είπες μόνος σου, ότι είσαι εδώ για να σε βοηθήσουμε, οπότε θα ακούσεις πολλά, καλά και κακά, οκ; Δέ φταίς εσύ για αυτό που συμβαίνει με το ενυδρείο σου και καλά κάνεις που βρίσκεσαι εδώ να τα διορθώσεις...Σε λίγο καιρό θα το έχεις κάνει κουκλί και θα ανταμοιφθείς τότε!

fotislab
09-09-07, 20:45
βασικα απογοιτευμαι ελαφρος απο την αντιμετοπιση εδω γιατι περιμενα μια βοηθεια..αλλα οκ.αγωραζω απο το cosmozoo κ του ελεγα τι ψαρια εχω κ μου ελεγε αυτος οτι τα ψαρια εκαναν μεταξι τους.!

netblues
09-09-07, 20:48
Η απογοητευση ειναι κατανοητη και αναμενομενη, αλλα θα προτιμουσες να μην σου πουμε τα πραγματα οπως ειναι?
Βοηθεια υπαρχει απλετη. Χρειαζεται να διαβασεις λιγο ομως...

_antonis_
09-09-07, 20:49
Φυσικά αυτό είπε, τι θα' λεγε; Ότι σου άρεσαν, σου πούλησε-μιά χαρά του ήρθε! Άσε που ο ίδιος μπορεί να μήν έχει ιδέα όπως οι περισσότεροι... Και γι' αυτό πρόλαβα και έστειλα πόστ πρίν απαντήσεις, για να μήν απογοητευτείς, σου ξαναθυμίζω ότι σε λίγο καιρό θα ανταμοιφθείς από την παρουσία σου εδώ. Υπομονή και τα παιδιά θα σε βοηθήσουν. ;)

AXEL
09-09-07, 20:52
Φιλε μου το μεγαλύτερο φταιξιμο δεν το εχεις εσυ αλλα αυτος που στα εδωσε...Και σου ξαναλεω μην απελπιζεσαι για μια κακη αρχη που εκανες και που ολοι εχουμε κανει...Με την προιποθεση οτι θα αντεξεις να αποχωρηστεις τα περισσοτερα ψαρακια σου,με διαβασμα και μερακι θα αποκτήσεις ενα πολύ ομορφο ενυδρειο...Ποσα λιτρα ειναι?

crazyio
09-09-07, 20:54
σε λίγο καιρό και με αρκετό διάβασμα εδω μέσα θα είσαι σε θέση εσύ να του λες τι ψάρια ταιριάζουν μεταξύ τους γιατί απο ότι φαίνεται ... δεν το κατέχει το άθλημα ....

netblues
09-09-07, 20:55
Φιλε μου το μεγαλύτερο φταιξιμο δεν το εχεις εσυ αλλα αυτος που στα εδωσε...

Θα διαφωνισω καθετα..
Τα μαγαζια δεν φτιαχνουν τα ενυδρεια μας.. Εμεις τα φτιαχνουμε..
(και πολλες φορες επιμενουμε κιολλας...)

Περαν αυτου ομως, λογικο ειναι η αγνοια να οδηγει σε λαθη.
Το βασικοτερο ειναι να ενδιαφερθεις για να τα διορθωσεις, τα υπολοιπα ειναι ευκολα.

chris129
09-09-07, 21:03
φιλε fotislab αν δεις τωρα το ποστ που εκανες θα δεις οτι 13 ατομα μεσα απο το gab προσπαθουν να σε βοηθησουν απλα θελει διαβασμα οπως σου ειπαν και υπομονη καθε μερα θα μαθαινεις και κατι καινουργιο υπομονη λοιπον και ολα θα πανε καλα:smt052 :smt052 :smt052 :smt052

AXEL
09-09-07, 21:32
Θα διαφωνισω καθετα..
Τα μαγαζια δεν φτιαχνουν τα ενυδρεια μας.. Εμεις τα φτιαχνουμε..
(και πολλες φορες επιμενουμε κιολλας...)

Περαν αυτου ομως, λογικο ειναι η αγνοια να οδηγει σε λαθη.
Το βασικοτερο ειναι να ενδιαφερθεις για να τα διορθωσεις, τα υπολοιπα ειναι ευκολα.

Netblues δεν διαφωνω σε αυτα που λες αλλα οταν καποιος ξεκιναει μη ξεροντας οτι το ενυδρειο ειναι μια μικρη επιστημη και μην ξεροντας οτι υπαρχουν εμπειρώτατοι ανθρωποι πανω στο θεμα βλεπει σαν εμπειρο τον καθε εμπορο που πουλαει ψάρια...:smt120 (θελω να επισημανω οτι υπαρχουν και εμποροι που ειναι πραγματικα εμπειροι)Βέβαια αυτο δεν λεει οτι και ο ιδιος δεν εχει ευθύνη γιατι θα μπορουσε να ψάξει στο internet πριν κανει αυτο το βήμα...

Lsourtzo
09-09-07, 21:35
αν εξαιρεσω τη ''χαμενη ατλαντιδα'' που μας δινει την εντελως ψευτικη αισθηση που θελουμε να αποφευγουμε....κατα τα αλλα ολα καλα.....
klaz μας κάνεις πλάκα έτσι ????
που τα είδες τα όλα καλα???
τα ψάρια τα πρόσεξες ???

τα περισότερα απο τα ψάρια σου γίνοντε απο 30 εκατοστά και πάνω ...
νομίζω ότι πρέπει να σκευτείς λίγο σοβαρά το θέμα για το πως θα το πας απο εδώ και πέρα ...
για τον διάκοσμο τώρα ... είναι το λιγότερο ... ακόμα.
διάβασε το site του tsamis που σου έδωσε ο netblues πάρε μία απόφαση τι θα κάνεις μέ όλα αυτά τα ψάρια που δεν μπορούν να συνεχίσουν να συνυπάρχουν στο ενυδρείο σου ...
και μετά εδώ είμαστε εμείς !!