PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζωοτόκα με ... silver shark!


_antonis_
09-09-07, 13:44
Παιδιά μου έφερε δώρο ένας φίλος χωρίς να ρωτήσει έναν silver shark, αλλά εγώ έχω τα κοινά ζωοτόκα. Τι να τον κάνω που δέν έχω και πού να τον δώσω τον καημένο εδώ; :confused:

steady
09-09-07, 14:37
δεν μπορεις να τον πας πισω σε καποιο πετσοπ?ειναι εντελως ακαταλληλος για ενυδρειο με ζωοτοκα γινεται γομαρι και προτιμαει ομαδουλα...

halvas69
09-09-07, 14:43
.......γινεται γομαρι και προτιμαει ομαδουλα...
και μόλις μεγαλώσει λίγο θα προτιμήσει τα guppies. :)

_antonis_
09-09-07, 14:59
Μου έστειλε απο την Ρόδο έναν μονομάχο που του παρήγγειλα γιατί εδώ δεν έχει πετ σόπ και μου πήρε δώρο και αυτό που του άρεσε λέει, άσε! Το ξέρω ότι είναι ακατάλληλος, τι να κάνω; Μάλλον θα τον δώσω σε έναν γνωστό που έχει ενυδρείο εδώ (παρ' όλο που δέ το προσέχει καθόλου) και όταν έρθει ο φίλος μου και δέ τον δεί, θα του πώ ότι πέθανε, γιατί άν πώ ότι τον έδωσα θα παρεξηγηθεί λογικά...Άλλοι μπελάδες...

netblues
09-09-07, 15:07
Με την ευκαρια, καλο ειναι να εξηγουμε στους φιλους μας οτι η επιλογη των ζωντανων που μπαινουν στα ενυδρεια απαιτει ειδικη προετοιμασια, ωστε να περιοριζονται σε μη ζωντανα δωρα..
Ξυλα, πετρες, εστω και βατραχανθρωποι..... :D:D

_antonis_
09-09-07, 15:20
Με δουλεύεις; Εννοείται ότι αν μπορούσα να φανταστώ ότι θα μου' κανε δώρο ψαράκι (αν είναι δυνατόν:smt120), σίγουρα θα προλάβαινα το κακό...Παρ' όλ' αυτά, αν κάποιος είναι άσχετος απ' το χόμπυ, καλό είναι να μην ασχοληθεί ούτε με ξύλα, πέτρες κλπ, αλλά με κάνα ρούχο!!! :D

netblues
09-09-07, 15:32
Επειδη δεν εισαι ο μονος που το παθαινει, για αυτο το λεω.. Καθοτι οταν το "κοσκινακι" ειναι φρεσκο ολοι θελουν να σε ευχαριστησουν... Ασχετα αν δεν καταλαβαινουν το μπαχαλο που δημιουργουν...