PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιεργο κολυμπι...


Christina
31-08-07, 15:21
Καλησπέρα!Δεν ειμαι σιγουρη αν βρισκομαι στη σωστη κατηγορια.. Πριν 2 μερες πηρα ενα red tiger το οποιο εδειχνε υγιεστατο. Το εβαλα στο ενυδρειο μου (εχει μεσα 1 χρυσοψαρα, 1 κιχλιδα και 2 μικρα ψαρακια που μοιαζουν με το tiger,αλλα ειναι καφετια) και ολα εδειχναν καλα.Εφαγε και ηταν δραστηριο. Το βραδυ παρατηρησα πως κολυμπουσε καθετα,πλαγια και αναποδα κανοντας συνεχως κυκλους!:confused: Το απομονωσα σε καραντινα αλλα δεν προλαβα να κανω και πολλα, ως το πρωι μας ειχε αφησει. Ωστοσο,παρατηρησα σημερα το ενα απο τα 2 μικρα μου ψαρακια και νομιζω πως κολυμπαει ελαφρως ακανονιστα!Ειναι ασθενεια?Μπορει να εχει σχεση με θερμοκρασια κτλ?Μετρησεις δεν υπαρχουν.Καποια γνωμη?

george
31-08-07, 22:55
Χριστίνα τα προβλήματα σου δυστυχώς συνεχίζονται ... νομίζω είχαμε πει τι να κάνεις...αλλά....:???:

PascM
02-09-07, 16:17
Αν και φυσικά συμφωνω με τον george τα συπτώματα που περιγράφεις Χριστίνα είναι μάλλον λόγω κακής προσαρμογής. (συν όλα τα υπόλοιπα)

Christina
02-09-07, 18:50
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Αυτό που μου προτείνετε (και καταλαβαίνω οτι εχετε δίκιο) δεν μπορεί να γίνει! Δεν γινεται να έχω 2 ενυδρεία ή να τον επιστρέψω. Όσο για το ψαράκι, κολυμπάει και πάλι κανονικά - οπότε πιθανόν να ήταν ιδέα μου!

george
02-09-07, 19:22
Εμείς στα είπαμε...από εκεί και πέρα είναι δική σου επιλογή.

Είναι θέμα χρόνου....:smt051