PDA

Επιστροφή στο Forum : αγνωστου προελευσεως αλμυρο μαμουνι.....


klaz
20-08-07, 19:43
εθεαθηκε χθες το βραδι στη μικρη μου θαλασσα......:rolleyes::D
περι τους 3 ποντους μηκος..εμοιαζε υπερβολικα με ...χελι:confused:,κινοταν-κολυμπουσε νωχελικα σαν χελι,αλλα οταν ηθελε ηταν υπερβολικα γρηγορο...(το πετυχα οταν στις 3 ξαφνικα το πρωι,εκανα νυχτερινη επιδρομη στοπ ενυδρειακι μου,και ο μαγκας ηταν σε αναζητηση τροφης......
δυστυχως φωτο δεν παιζει,καθως η πανακριβη επαγγελματικη nicon,με τα 20 MGPX,και τον τεραστιο φακο...παραμενει στο ραφι του καταστηματος..αφου δεν υπαρχει μια....:(:rolleyes:......:D

Τσιόνογλου Σταύρος
20-08-07, 19:56
Καλησπέρα ΚΛΑΖ αφού έχεις ζωντανή πέτρα στο reef έχουν πολλά να δούν ακόμη τα μάτια σου , πιθανόν να είναι κανένα fire worm ( επιστημονικό όνομα μη ρωτάς) μοιάζει λίγο με σαρανταποδαρουσα έχω δει φώτο στο TFH που απότι λέει δεν είναι και πολύ επιθυμητό μέσα στο ενυδρείο.

klaz
20-08-07, 20:04
οχι φιλε σταυρε..:p.ξερω,και εχω διαβασει σχετικα για αυτο που λες αλλα δεν ηταν κατι τετοιο....
αυτο ηταν γλυωδες σαν χελι σε μικρογραφια.....:rolleyes:....
αληθεια,μηπως και σου περισσευει καμμια λαμπιτσα μεταλλου 150w 14000κ..απο την εποχη του αλατιου....?????:rolleyes::p:p

Τσιόνογλου Σταύρος
20-08-07, 20:58
Μακάρι να είχα και θα σου έδινα και δύο αλλά ξέρεις τι έγινε με τον εξοπλισμο του θαλασσινού τα είπαμε και απο κοντά :grin: :grin: zw
(χάνεις φίλους στο τέλος).

Isidoros
21-08-07, 09:00
Μηπως ξεχωρισες χρωμα?Ηταν σκουρο κοκκινο-καφε?

klaz
21-08-07, 09:58
Μηπως ξεχωρισες χρωμα?Ηταν σκουρο κοκκινο-καφε?μαλλον θα ελεγα σκουρο ,πολυ σκουρο καφε προς μαυρο.....
γιατι ..? τι μπορει να ειναι..??
να αρχισω να φοβαμαι...??
ειχε πεσει μεσα απο μια τρυπα του βραχου ξαφνικα μπροστα μου και το ειδα..
απο τοτε βεβαια..δεν ξαναετυχε να το δω...
ειχε πολυ λεπτο σχεδον μυτερο κεφαλι,και οι κινησεις του μεσα στο νερο εμοιαζαν με αυτες ενος χελιου την ωρα που κολυμπαει..γιαυτο εκανα και την παρομοιωση ποραπανω.
μηπως καταλαβες τι μπορει να ειναι..?:rolleyes::confused::confused:;)