PDA

Επιστροφή στο Forum : Να και το δικό μου....


LEON13
29-07-07, 21:21
Επιτέλους μετά από αρκετό καιρό παρουσιάζω και εγώ το ενυδρείο μου. Πρόκειται για ένα Juwel Trigon 190 λίτρα που λειτουργεί εδώ και 10 μήνες.
Φίλτρα: το εσωτερικό της Juwel και ένα εξωτερικό JBL Crystal Profi 250
Φωτισμός: 1 18w T8 Arcadia Tropical, 1 18w T8 Blue Ocean Royal με ανακλαστήρες και οι 2.
Φυτά: ανούμπιες, εχινοδορους, καμπόμπες και κάποια άλλα που δεν γνωρίζω.
Ψάρια: 1 σκαλάρι(ο αρχηγός, είναι 6 ετών)
3 SAE
3 μελανοταινίες
2 yoyo loach
2 πλεκο
2 kouli
Αλλαγές κάνω 30-40% κάθε 10 μέρες.

LEON13
29-07-07, 21:24
Να και μερικές φώτο ακόμα από τα ψαράκια μου...

tsikis
29-07-07, 21:53
Αν θέλεις συμπλήρωσε τη φόρμα παρουσίασης για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του ενυδρείου σου...

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14299

maikl
29-07-07, 21:57
Ομορφο το ενυδρειο σου παρ΄ολο που το καραβακι δε μου πολυκαθετε..αλλα γουστα ειναι αυτα...;)

Κατι αλλο το σκαλαρι σου ειναι σιγουρα 6χρονο?
Γιατι, πολυ μικροκαμωμενο μου φαινετε...

mios
29-07-07, 23:06
Ομορφο το ενυδρειο σου παρ΄ολο που το καραβακι δε μου πολυκαθετε..αλλα γουστα ειναι αυτα...;)

Συμφωνώ .Νομίζω πως αν βγάλεις το καραβάκι θα δείξει πολύ πιο ωραίο και φυσικό.Έχεις κάνει μια πολύ ωραία σύνθεση με τη ρίζα πίσω (από ότι φαίνεται στη φώτο), γιατί να την καλύπτει κάτι ψεύτικο ?

Raven
30-07-07, 00:23
:smt041 Μου αρεσε πολυ το ενυδρειο σου ! Η ριζα στο πισω μερος ειναι πολυ ομορφη και του δινει βαθος.Πιστευω οτι τα ενυδρεια-γωνιες προσφερονται για ευφανταστες διακοσμησεις,aquascaping που μπορουν να δωσουν βαθος και προοπτικη. φανταζομαι οτι σε λιγο καιρο που θα μεγαλωσουν κι αλλο τα φυτα σου θα δειχνει απλα πανεμορφο.
Οσο για το καραβακι αν αρεσει σε σενα κρατα το, αλλα νομιζω οτι καποια στιγμη απο μονος σου θα δεις οτι ειναι κατι τεχνητο και ξενο και θα το αφαιρεσεις..Και παλι συγχαρητηρια και να το χαιρεσαι !

LEON13
30-07-07, 06:28
Ομορφο το ενυδρειο σου παρ΄ολο που το καραβακι δε μου πολυκαθετε..αλλα γουστα ειναι αυτα...;)

Κατι αλλο το σκαλαρι σου ειναι σιγουρα 6χρονο?
Γιατι, πολυ μικροκαμωμενο μου φαινετε...

Το σκαλάρι το έχω από το 2001. Είναι το μόνο ψάρι που έχει μπει σε όλα τα ενυδρεία που έχω πάρει (55λτ.-->120λτ.-->190λτ.).
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και τις παρατηρήσεις . Το ενυδρείο βέβαια έχει φουντώσει (από πλευράς φυτών) λίγο παραπάνω. Επιφυλλάσσομαι να συγκεντρώσω τα στοιχεία της φόρμας για να υπάρχει μια ποιο ολοκληρωμένη παρουσίαση.
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους.

MiziGr
01-08-07, 19:02
Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου!!!! Το καραβάκι και μένα δεν μου κάθεται καλά! Εγώ στη θέση σου θα έκανα αλλαγές νερού λίγο συχνότερα. Καλή συνέχεια

kostaskich
01-08-07, 22:37
Πολύ ομορφο το ενυδρείο σου .:p :smt023