PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατεψυγμένη γαρίδα Carrefour


heiko27
21-07-07, 11:47
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με την κατεψυγμένη γαρίδα που έχει φέρει το Carrefour η οποίο είναι προϊόν δικό του και δεν έχει καθόλου e . Αναγράφει μόνο ότι έχει αλάτι . Της ξέρει κανείς , της έχει χρησιμοποιήσει κανείς ;
-------------------------
Τι εγινε βρε παιδια κανεις ; :(

klaz
21-07-07, 11:49
μαλλον δεν τρεφομαστε υγιεινα........

heiko27
21-07-07, 12:05
Το λες αυτο διοτι ειναι carrefour ; ή διοτι εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου ;

klaz
21-07-07, 12:52
Το λες αυτο διοτι ειναι carrefour ; ή διοτι εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου ;ως γνωστον,μισω τις πολυεθνικες,και οτι εκπροσωπουν(ασχετα εδω αν ειναι χωμενος ο μαρινοπουλος..).
εχω μαθει να στηριζω τις τοπικες αγορες,και μου τη σπανε ολοι αυτοι που συνοστιζονται σαν κοπαδια αιγοπροβατα μπροστα απο τα ταμεια των αδηφαγων ξενων συμφεροντων και δινουν τα πολυτιμα ευρω τους,αυξανοντας την ανεργια,και το μαρασμο των μικρομεσαιων και μικρων.....
αντε ....αρχισα παλι...:rolleyes::D:D

heiko27
21-07-07, 13:58
ως γνωστον,μισω τις πολυεθνικες,και οτι εκπροσωπουν(ασχετα εδω αν ειναι χωμενος ο μαρινοπουλος..).
εχω μαθει να στηριζω τις τοπικες αγορες,και μου τη σπανε ολοι αυτοι που συνοστιζονται σαν κοπαδια αιγοπροβατα μπροστα απο τα ταμεια των αδηφαγων ξενων συμφεροντων και δινουν τα πολυτιμα ευρω τους,αυξανοντας την ανεργια,και το μαρασμο των μικρομεσαιων και μικρων.....
αντε ....αρχισα παλι...:rolleyes::D:D

Ok βρε klaz μην μου εξαπτεσε !!:D:D


Ολα αυτα κατανοητα αλλα τι σχεση εχουν με το θεμα της ποιοτητας ( που μπορει να εχουν μιας και οι πολυεθνικες προσπαθουν να εχουν παντα το χαμηλοτερο κοστος παραγωγης για να πετυχουν το μεγλυτερο κερδος )


Σωστα ή εχω καταλαβει λαθος

klaz
21-07-07, 14:02
σωστα καταλαβες.....
καλο σαββατοκυριακοοοοοοο...χιχιχιχιχιχιχι......
3 λαλουν....

heiko27
21-07-07, 14:57
σωστα καταλαβες.....
καλο σαββατοκυριακοοοοοοο...χιχιχιχιχιχιχι......
Επισης

3 λαλουν.... και 2 χορευουν :D;)

liquid
21-07-07, 16:46
Αναγράφει μόνο ότι έχει αλάτι.
Είχα δει στον Ευαγγελάτο για ένα "αλάτι" που ρίχνουν στις γαρίδες για να έχουν πιο φυσικό χρώμα και είναι έλεγε πάααρα πολύ βλαβερό.

Το λέω απλά για το εξής: αν οι γαρίδες έχουν έντονο κόκκινο χρώμα, μακρυά!!