PDA

Επιστροφή στο Forum : Malawi Sciaenochromis ahli cichlids breeding


mikenuke
08-06-07, 08:51
Κατα τη διαρκεια της εκθεσης Ζωοτεχνια, στο ενυδρειο με τις κιχλιδες μαλαουι, εγινε μια ομορφη επιδειξη ζευγαρωματος, απο το ζευγαρι ahli που ειχαμε τοποθετησει, για τους επισκεπτες μας!

Ειναι αλλη μια επιτυχια του συλλογου, και μια επιβεβαιωση των καλων συνθηκων που πετυχαμε, ακομη και σε εκθεσιακα ενυδρεια.

Ο κοσμος ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο, μπροστα στο χορό του ζευγαρωματος του εντυπωσιακου electric blue αρσενικου ahli!

Το ωραιοτερο ειναι οτι ειχα βιντεοκαμερα μαζι μου και βιντεοσκοπησα μεγαλο μερος της διαδικασιας, και επιτελους μπορεσα να βρω τροπο να μετατρεψω το βιντεο σε μικρο ογκο και να το ανεβασω στο www.youtube.com

Απολαυστε το....

Malawi Sciaenochromis ahli cichlids breeding Part 1 (http://www.youtube.com/watch?v=4YnJwOW1P0Q)

Malawi Sciaenochromis ahli cichlids breeding Part 2 (http://www.youtube.com/watch?v=iPCP9Sp7UQI)

Στο πρωτο βιντεο θα μπορεσετε να παρετε και μια ιδεα απο τον χαμο που γινοταν απο τους επισκεπτες!!!!

kostaskich
08-06-07, 18:33
Φίλε ΄Μιχάλη αυτό το ψάρι με τρελένει και θεωρώ ότι είναι το
πιο όμορφο ψάρι.φυσικά στο μεγάλο ενυδρείο που θα στήσω
θα πάρω κανένα ζευγάρι απο αυτά τα υπέροχα ψάρια.:p :smt051

GODLIGHT
09-06-07, 01:23
καταρχην συγχαρητηρια :smt038 για αυτο που μας εδειξες και για τον κοπο που εκανες, εχοντας φανταζομαι αρκετη υπομονη για να μπορεσεις να τραβηξεις κατι τετοιο. ενα απο τα πιο αγαπημενα μου ψαρια και το πιο κυριαρχο στο ενυδρειο μου. δυστηχος μετα απο μια ατυχη στιγμη εμεινε μονος χωρις ταιρι και ευελπιστω να του βρω λιαν συντομος. και 2 φωτος απο το δικο μου, οσο πιο καλα μπορεσα.

georgetax
09-06-07, 09:36
καλα τέλειο Μιχάλη.
αυτή είναι η συμπεριφορά γενικά όλων των κιλχίδων malawi?δλδ π.χ. labido θα κάνουν κάτι αντιστοιχο παιχνιδάκια για απογόνους;)

για να ξέρω μπας και καποια στιγμή δω και εγω τα δικά μου να ερωτοτροπούν:mad: :mad: :mad:

mikenuke
09-06-07, 13:23
καταρχην συγχαρητηρια :smt038 για αυτο που μας εδειξες και για τον κοπο που εκανες, εχοντας φανταζομαι αρκετη υπομονη για να μπορεσεις να τραβηξεις κατι τετοιο. ενα απο τα πιο αγαπημενα μου ψαρια και το πιο κυριαρχο στο ενυδρειο μου. δυστηχος μετα απο μια ατυχη στιγμη εμεινε μονος χωρις ταιρι και ευελπιστω να του βρω λιαν συντομος. και 2 φωτος απο το δικο μου, οσο πιο καλα μπορεσα.
Στειλε ενα πμ στο billy μπορει να εχει, δικο του ηταν το ζευγαρι!

billy
10-06-07, 01:52
Γεια σου Μιχάλη με τα ωραία σου..:smt041:smt041:p:pΤο είχα ξεχάσει ότι τα είχες σε βίντεο...;)Κατάφερα μετά από αρκετές φορές που άφησε και τις δυο θηλυκές έγκυες επιτέλους να πάρω 4 με 5 μωρά τα οποία τα μεγαλώνω μαζί με μια γέννα από αυλονάκαρες, αλλά είναι πολύ μωρά ακόμα γύρω στο 1 cm. :p:pTo ψάρι είναι πανέμορφο δεν το συζητάμε...