PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΥΓΡΑ ΤΕΣΤ!!!


angelos7577
07-06-07, 22:31
Επιτέλους έκανα μετρήσεις με υγρά τεστ της SERA.Πήγα στο μαγαζί στην Ν.Κηφισιά στο Water Inn που συνιστούσατε και στο site και έπαθα πλάκα!!! Τρομερή ποικιλία ψαριών και εξοπλισμού και οι άνθρωποι εκεί ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικοί και σωστοί . Μου είπαν ακριβώς αυτά που μου έχετε πει και εσείς εδώ . Έχω ένα ενυδρείο CAYMAN 70lt και είχα προβλήματα γιατί είχα πολλά ψάρια μέσα , τάιζα πολύ και δεν έκανα συχνές αλλαγές . Τ προηγούμενα μαγαζιά που είχα πάει μου έλεγαν ότι ήθελαν . Τώρα έχω στο ενυδρείο 3 ραμιρέζι και 1 κοπάδι καρδινάλιους τα οποία τα έχω 2 εβδομάδες και είναι μια χαρά . Έχω κάνει 2 αλλαγές σε 10 μέρες , ρίχνω πολύ λιγότερο φαγητό και οι μετρήσεις αρκετά καλές . NO2 μηδέν , ΝΟ3 20 και αμμωνία μηδέν . Οι άλλες μετρήσεις έγιναν με στικ και είναι καλές , το ph είναι 7,4 .
Μου είπαν επίσης στο μαγαζί σε 1-2 μήνες να αλλάξω την μία λάμπα καθώς δουλεύει το ενυδρείο από Νοέμβριο και αργότερα θα αλλάξω και την άλλη.Πήρα υπόστρωμα και χαλαζία για να ξεκινήσω φυτεμένο , θα πάω αύριο ή το Σάββατο στο μαγαζί πάλι για τα φυτά γιατί μου είπαν ότι θα έχουν παραλαβή αύριο πάνω από 400 συνολικά φυτά !!! Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί όλα δείχνουν να πηγαίνουν αρκετά καλά στο ενυδρείο επιτέλους χάρη σε εσάς κυρίως .
Ευχαριστώ πολύ και πάλι και θα σας ενημερώσω με τις εξελίξεις .:smt020