PDA

Επιστροφή στο Forum : marea vs koralia


nikman
06-06-07, 18:42
Πρόκειται να πάρω ένα κυκλοφοριτή 3200 l/h ή 4500 l/h και είμαι μεταξύ marea και koralia.
Τους marea τους έχω δουλέψει και είμαι ευχαριστημένος. Ειδικά μου αρέσουν οι πολλές ρυθμίσεις που έχουν όσον αγορά την κατεύθυνση που στέλνουν το νερό. Μου αρέσει ακόμα και η απλωτή διάχυση της κυκλοφορίας του νερού που επιτυγχάνουν.
Θα ήθελα να μου έλεγε κάποιος που έχει δουλέψει και τις δύο μάρκες τις διαφορές τους, αν έχουν φυσικά, και ποια θεωρεί καλύτερη.
Οι koralia από ότι είδα είναι φτηνότερες, αλλά είναι και ποιοτικές ;

Isidoros
06-06-07, 18:49
Eγω έχω την κοραλια 3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος,πολύ περισσότερο απο την νανο:mad:.Εχει πολύ καλή ροή και ανοιχτή βεντάλια.Την μαρεα δεν την εχω δουλέψει:roll:

madfdg
06-06-07, 19:36
Φίλε μου έχω αυτη την στιγμή μέσα στο ενυδρείο μου και marea 3200 , και koralia 3 και nano 6045.Θα έλεγα οτι μέχρι στιγμής η koralia κερδιζει αρκετους πόντους απένταντι στις άλλες δύο και στην ροή και στην διάχυση.Υστερεί μόνο σε όγκο σε σχέση με την nano.:roll: 'Οσον αφορά τώρα την ποιότητα την marea την έχω 10 μήνες και τις άλλες 2-3 μήνες χωρίς προβλήματα μέχρι τώρα.Ο χρόνος θα δειξει!!

Tricky
07-06-07, 14:44
Η δικη μου koralia II σταματησε να δουλευει :mad::mad:

Ισως να ειναι μαπα , ισως να ετυχε ...

Προτεινω οτι και αν αγοραστει , να αγοραστει απο Ελλαδα εκτος και αν βρεθει καμμια τρελη προσφορα του στυλ -30% με - 40% απο εξωτερικο.

nikman
07-06-07, 17:44
Φυσικά Βασίλη θα γίνει η αγορά από Ελλάδα. Πολύ πιθανόν από azores.
Μία ακόμα ερώτηση σχετικά με την Koralia: με ποιο τρόπο στερεώνεται στο ενυδρείο. Με βεντούζες όπως οι marea ή με μαγνήτες όπως οι nano?

Isidoros
07-06-07, 17:58
μαγνητης