PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημιουργεια reef 90l.


AMAZONIOS
29-05-07, 12:32
Φωτο απο το καινουργειο μου reefaki!!!!,

Tricky
29-05-07, 13:07
Πολλα ψαρια βλεπω για 90 λιτρα :roll: . Πιστευω πως τα διαφορα κλοουνοψαρα θα αρχισουν καποια στιγμη τον τσακωμο.

Επισης βαλε κανενα ''εγχρωμο'' κοραλι ...ισως να φταινε και οι φωτο αλλα το ενυδρειο ειναι πολυ ''καφε'' :D

Καλη συνεχεια αλλα θελει καποιες αλλαγες αλλιως ΙΜΟ δεν θα ''κρατηθει'' για πολυ καιρο...

accnt
29-05-07, 13:10
Όμορφο φαίνεται!
Πες μας όμως περισσότερες λεπτομέρειες για το reefάκι σου.
Και αν μπορείς, τις φωτογραφίες σε μεγαλύτερη ανάλυση για να φαίνονται καλύτερα.

alan boy
29-05-07, 13:30
εγω το ειδα απο κοντα :D:D
ειναι πολυ ομορφο :smt120
μπραβο στελιο

Obelix(Reifen)
29-05-07, 22:48
Πολλά ψάρια ,πολύ φορτίο. Το έχεις παρακάνει και φυσικά δεν θα σου βγει σε καλό .
Πάνω από ένα είδος clown ,ο νεμο θα είναι ο πρώτος χαμένος ,νικητής μαλών αυτός στην πρώτη φωτογραφεία.
Το Pseudocolochirus violaceus( sea apple ) είναι βόμβα που μπορεί να σκοτώσει τα πάντα στο ενυδρείο σου αν ενοχληθεί.
Είδα δυο ανεμώνες η κάνω λάθος ?Αν τέρμα αριστερά είναι ανεμώνη είναι ασπρισμένη και θέλεις φροντίδα αν είναι διαφορετική από την μπροστινή πάλι θα έχεις πρόβλημα .
Έχει και αλλά ….

Isidoros
30-05-07, 06:41
Οντως πολυ ομορφο αλλα ριψοκινδυνο.Ποσο καιρο το εχεις ετσι φιλε μου?

AMAZONIOS
08-06-07, 09:19
Φιλαρακι μου περιπου 2 μηνες.
Και να απαντησω στον φιλο μου τον Obelix(Reifen) οτι η αριστερα anemone ειναι μπλε ,παει μια χαρα και δεν ειναι ασπρισμενη.Σε γενικες γραμμες ολα κυλουν τελεια...

Obelix(Reifen)
08-06-07, 10:50
Μάλλον δεν είναι
Συγγνώμη αλλά δεν θα πάνε, έχουν κρασάρει ενυδρεία πολύ μεγαλύτερα και με λιγότερα ψάρια από το δικό σου για μικρότερες αιτίες.
Θα ήθελα να μάθω την ρουτίνα και τον εξοπλισμό που έχεις.
Δεν στα λέω για να στο παίξω έξυπνος ,ούτε προσπαθώ να σου αλλάξω γνώμη αλλά να μην πάει και άλλος και κάνει τα ιδία .

klaz
08-06-07, 10:56
διονυση μου,μην μου τον στεναχωρεις τον στελιο μας,και ειναι και αγχωμενος αυτο το διαστημα, αφου πολυ-πολυ συντομως..θα αφησει το κλαμπ των εργενηδων.........!!!!!

accnt
08-06-07, 11:37
Προλαβαίνει να ξανασκεφτεί και τα δυο θέματα…:grin:
Πλάκα κάνω ε???:p

Πάντως όλοι συμφωνούμε ότι με την παραμικρή αναποδιά ο φίλος μας θα αντιμετωπίσει πρόβλημα. Το ενυδρείο του έτσι όπως το έχει δεν θα «συγχωρέσει» κανένα λάθος, όσο μικρό και αν είναι. Μπορεί, όπως μας λέει (και τον πιστεύουμε βέβαια) όλα να πηγαίνουν καλά, αλλά βαδίζει σε τεντωμένο σκοινί.
Και δεν χρειάζονται και πολλά. Μια δυο διορθωτικές κινήσεις…;)

AMAZONIOS
08-06-07, 14:06
Φιλε μου κωστη δεν με στεναχωρει κανεις ,ευχαριστω παντως για την παρεμβαση σου.....

Isidoros
08-06-07, 15:35
Aν και μου αρεσει παρα πολυ οπως στο ειπα και παραπανω,θα ελεγα και εγω να μειωσεις τα ψαρακια σου:(Ξερω ειναι αυτο που θες αλλα αμα γινει η τουμπα θα χασεις πολλα περισσοτερα.
Σου ευχομαι η ωρα η καλη.Ειναι ενα απο τα ομορφοτερα πραγματα στην ζωη ενος ανθρωπου.;)

AMAZONIOS
08-06-07, 16:16
Σε ευχαριστω Isidoros για τις ευχες σου, δεν νομιζω οτι θα το πειραξω ισα -ισα προσθεσα και αλλα κοραλια ,να εισαι καλα.

perka
10-06-07, 23:03
Η ώρα η καλή Διονύση ωραίο αλλά ριψοκίνδυνο.. περιμένουμε καινούργιες φωτο..:)

AMAZONIOS
11-06-07, 11:38
Το ονομα μου ειναι στελιος και οχι διονυσης φιλε perka,
και υστερα απο σκεψη και διαβαζοντας τα ποστ σας αποφασισα καθε μηνα να σας βαζω φωτογραφιες απο το nano για να βλεπετε την πορεια του ......