PDA

Επιστροφή στο Forum : σιλικονι???


flipper
17-05-07, 00:06
εκανα μια χοντραδα που τωρα τν ανακαλυψα..για πεστε μ λοιπον, οταν αγωρασα το ενυδρειο μ απο ενα φιλο δν ειχεκοντρες κ αποφασησα να βαλω κ τσ εβαλα με μια απλη σιλικονι απ το εμποριο, τι προβληματα μπορει να προκαλεσει?ελπιζω κανενα, δν ακουμπανε με το νερο..

maikl
17-05-07, 06:14
Αν και δε νομιζω οτι θα σου δημιουργησει καποιο προβλημα γιατι δε τις αφαιρεις( τις κοντρες) να εχεις το κεφαλι σου ησυχο?

Βγαλτες και αν νομιζεις οτι χρειαζονται παρε ενυδρειακη σιλικονη και ξανακολατες!

tsikis
17-05-07, 11:54
Αν δεν μπορείς να τις αφαιρέσεις άστο κανένα 5μηνο και μετά βάλε ψάρια....
Και πάλι με ρίσκο!!!

profitia
17-05-07, 13:46
Αν οι κόντρες δεν έρχονται σε επαφή με το νερό δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

flipper
17-05-07, 14:04
καθολου δν ερχετε σε επαφη με το νερο ειναι 5cm πανω απ το νερο..θα παω να κοιταξω κ την μαρκα της γιατι δν θυμαμαι ονομα..ειναι ενα κοκκινο συμβολο μοιαζει σαν το σημα τν wu-tang αν γνωριζει κανεις το συγκροτημα θα καταλαβει για πια μηλαω χεχε..

tsikis
17-05-07, 14:14
Υδρατμοί δεν κολλάνε στα τζάμια πάνω απο την επιφάνεια?
Με τη μορφή σταγόνας ξαναγυρνάει στο ενυδρείο..

Ρισκάρεις?


Ειδικά αν είναι φρέσκια η σιλικόνη!!!

profitia
17-05-07, 17:36
Έχεις δίκιο, δεν το είχα σκεφτεί. Βέβαια κι έτσι ο κίνδυνος κατα τη γνώμη μου είναι αμελητέος, αλλά για 100% σιγουριά καλό θα ήταν να περαστούν οι αρμοί με ένα στρώμα καθαρής σιλικόνης.

halvas69
17-05-07, 21:01
Ξεκολάτε τέκνα μου.
Μην γινόμαστε υπερβολικοί, δεν υπάρχει πρόβλημα.

tsikis
17-05-07, 22:43
Εγώ τουλάχιστον φίλε halva κολλημένος (με την αθώα έννοια που σίγουρα εννοείς) δεν είμαι.
Απλά εγώ προσπαθω να είμαι (ίσως λιγάκι παραπάνω, αλλά κακό σίγουρα δεν κάνει) απόλυτος με τα ενυδρεία που έχω κολλήσει (3 δόξα το θεό).

Για εμένα και μόνο..

Προσπάθεια κόλλησης με τοξική σιλικόνη δεν κάνω, δεν έκανα ούτε θα κάνω.

Γι'αυτό και απάντησα όπως παραπάνω..

That's me :D :D :D

Βέβαια η άποψη σου σεβαστή και καθ' όλα σεβαστή μιας και σίγουρα θα έχεις δεί πολλά.

Η απόφαση λοιπόν ανήκει στο φίλο μας....

Φιλικά πάντα έτσι....

flipper
17-05-07, 22:53
παιδια ευχαρηστω πολυ :smt023

tsikis
17-05-07, 22:56
παιδια ευχαρηστω πολυ :smt023
Να σαι καλά...
Την άποψή μας εκφράσαμε...
Δεν κάναμε τιποτις.... :)