PDA

Επιστροφή στο Forum : NEOS MONOMAXOS


petros
15-05-07, 16:41
Γειά σας.
Εχει περάσει αρκετός καιρός από το τελευταίο μου post , ηρθε όμως η ωρα να σας δειξω το νεο μου απόκτημα....:p
το ενυδρειο ειναι περιπου 25 λιτρα με 18W λαμπα και μια ανουμπια και ενα μικρο ξυλο στο οποιο αργοτερα λεω να βαλω java moss
Περιμένω τα σχολια σας... ;)

mariah
15-05-07, 16:54
Να τον χαιρεσαι!Ειναι ενας crown tail μονομαχος και αυτο φαινεται απο την ουρα του.Ειναι πανεμορφος!:smt050 Εχεις φιλτρακι στο ενυδρειο του?Καθε ποσο κανεις αλλαγες νερου?Το χαλικακι ειναι λιγο χοντρο ή ετσι φαινεται?Θα προτιμουσα λιγο πιο λεπτο χαλικι για αισθητικους λογους.Θα σου τα πουν και οι πιο εμπειροι.Καλη συνεχεια!:D

Zorba_The_Freak
15-05-07, 16:59
Κούκλος ο λεβέντης σου αν και η φωτό τον αδικεί.

Το χαλίκι αν εσένα σου αρέσει είναι ΟΚ. Πρόσεξε μόνο να μην είναι ασβεστολιθικό και σου ανεβάσει την σκληρότητα.

tsikis
15-05-07, 22:08
Καλορίζικος... :p

Maverick
16-05-07, 12:35
Καλορίζικός και από μένα! Είναι όντως ένας ωραιότατος crowntail και μάλιστα double-ray (αν βλέπω καλά από τις φωτο)! Φιλτράκι χρειάζεται στα 25 λίτρα, για δες το ;)

petros
16-05-07, 12:41
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Φιλτρο υπαρχει καθως και θερμοστατης.
Το χαλικι υπηρχε στο ενυδρειο και γι αυτο το κρατησα
Σχετικα με την java moss ξερει κανεις να μου πει αν θα αντεξει???
Ερχονται φωτο και απο τον αλλο μονομαχο μου .... σε λιγο

PascM
16-05-07, 13:05
Μια χαρά θα αντέξει η java γιατί να μην αντέξει?

gwgw
16-05-07, 13:09
κουκλος μονομαχος...

που τους βρισκετε ρε παιδια τοσος ωραιους μονομαχους...:(

Ritsa
16-05-07, 13:21
Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Άρχοντας ο μονομάχος σου, στα πούπουλα !! Θα πρέπει να είναι πολύ ευτυχισμένος αν σκεφτείς τα κυπελλάκια που τους πουλάνε στα pet shop!! Πρόσφατα "μετακόμισε" σπίτι μας ένας μονομάχος και η κορούλα μου τον λατρεύει. Έχουν πολύ πλάκα οι δυο τους, πάει όπου πάει και η μικρή, μάλιστα κατεβαίνει χαμηλά στο χαλίκι και γυρίζει ελαφρά στα πλάγια για να μπορεί να την βλέπει καλύτερα!!

Giannis-malawi
17-05-07, 08:47
να τον χαιρεσαι φιλε μου..ειναι κουκλος και χαιρομαι που γλιτωσε απο τα βαζακια του πετ σοπ!!

και μοιαζει πολυ και με τον δικο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=16645) μου!!:D

καλη συνεχεια..

φιλικα,Γιαννης

petros
17-05-07, 13:36
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια.
Απο το μαγαζι που τον πηρα , ευτυχώς , δεν εχουν τους μονομαχους σε ποτηρια αλλα δεν αγοραζω ετσι και αλλιως απο pet shop που τους εχουν σε κυπελακια zw (Θεωρω οτι ειναι ενας τροπος να τους αναγκασουμε να σταματησουν να το κανουν αυτο)
Πετρος

ΠΑΝΟΣ
17-05-07, 17:11
Πανέμορφος .Να τον χαίρεααι.

Zorba_The_Freak
17-05-07, 19:22
. . . δεν αγοραζω ετσι και αλλιως απο pet shop που τους εχουν σε κυπελακια zw (Θεωρω οτι ειναι ενας τροπος να τους αναγκασουμε να σταματησουν να το κανουν αυτο)
Πετρος

Το ίδιο πιστεύω και κάνω και εγώ :smt045

petros
23-05-07, 17:37
Ακομη 2 φωτο απο το παληκαρι...

mariah
23-05-07, 20:18
Ακομη 2 φωτο απο το παληκαρι...
Να τον χαιρεσαι.:p

Mariel
24-05-07, 01:03
πολυ ομορφος ο μονομαχος σου!!να τον χαιρεσαι ;)