PDA

Επιστροφή στο Forum : να σας συστησω...


klaz
14-05-07, 20:30
το νεο μελος της οικογενειας μου απο σημερα...την xlaz.....η κατα κοσμον ΧΛΟΗ....:p:p:p
ειναι η νεα μου παπαγαλινα(love bird)κεφατη, γλωσσου και παιχνιδιαρα οσο καμμια αλλη.......
την περιτρυγυριζα αρκετες μερες μεχρι να πω το τελικο ναι στον εαυτο μου για την αποκτηση της...
Σημερα πειστηκα αρκετα,και το πρασινομπλε παπαγαλακι εγκατασταθηκε για τα καλα στο σπιτι ,αλλα και στην καρδια μου...!!!!:rolleyes::p:p
ΥΓ.ειναι τοσο ζωντοβολο,που δεν μπορεσα να τραβηξω καλυτερη φωτο με το κινητο μου.....:rolleyes::D:D
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-b257-koslaz-dsc00253.jpg

msigouros
14-05-07, 20:35
Να σας ζήση ΠΛΑΖ-ΚΛΑΖ.
Αν και με μπέρδεψες στην αρχή και νόμιζα.......είχες και την μέση σου τόσους μήνες................:p :p :p :p :p :p :p

steady
14-05-07, 20:55
ειναι πολυ ποιο εξυπνο πουλι αποσο φανταζεται κανεις ειχα και εγω και εχει μανια να μασουλαει τα παντα τελικα για να στεκεται εβαλα σιδερενιο καλαματι καθως τα πλαστικα και τα ξυλινα σε δυο μερες τα χε μασουλισει και μιλαμε ξυλο ποιο χοντρο απο στυλο το γδερνε ολη μερα οσπου το κανε πριονιδι!ενα αλλο θεμα ειναι οτι απο οταν χαραζει βγαζει κραυγες που ακουγονται ενα τετραγωνο μακρυα εμενα με ξυπναγε για κανα 2 μηνες στις 6!ενα αλλο θεμα ειναι οτι ανοιγει την πορτα πανευκολα μονο του εμενα ετσι μου φυγε!σε καμια βδομαδα που θα ξεψαρωσει θα δεις οτι ειναι το ποιο νευρικο πλασμα που υπαρχει αλλα θα το κανεις τρελο χαζι!

alan boy
14-05-07, 20:58
NA σου ζησει κωστα :p:p

Yiannis59
14-05-07, 20:59
Κοίτα να δεις Κωστακι και συγνώμη που το λεω αλλα αν έβαζες και ενα μαυρο χαρτονακι στο πισω μερος θα ηταν ποιο όμορφο. :smt052

soza
14-05-07, 21:05
Δε θα της παρεις και ανδρα?:D

klaz
14-05-07, 21:20
χεχεχεχεχεε......

Andros
14-05-07, 21:24
Ομορφη κωστα να σου ζηση.

halvas69
14-05-07, 22:05
Κlazορίζικο το πουλάκι (είναι το αγαπημένο μου), καλό κουράγιο με την φασαρία και πάρτης και έναν γκόμενο ρε συ.

Genirous
14-05-07, 22:09
Να σου ζήσει...!!!:smt051 :smt051 :smt051

stat
14-05-07, 22:26
ΥΓ.ειναι τοσο ζωντοβολο,που δεν μπορεσα να τραβηξω καλυτερη φωτο με το κινητο μου.....:rolleyes::grin::grin:

Την ευθύνη την έχει ο φωτογράφος και όχι το μοντέλο..:grin:
Ίσως θα πρέπει να το:smt079 :grin::grin:

klaz
14-05-07, 23:00
και πάρτης και έναν γκόμενο ρε συ.θα κανω τον παπαγαλο εγω οταν χρειαζεται χαλβα μου......(αλλωστε,στη σημερινη ζωη,οι περισσοτεροι απο εμας .....αυτο κανουν.....:rolleyes::():p

Nik25
14-05-07, 23:21
Tωρα πως απο το fish only,που ηθελες, το γυρισες σε παπαγαλινα ενας Θεος ξερει:D :D :D :D .Να σου ζησει Κlaz!!!!:p

klaz
14-05-07, 23:23
Tωρα πως απο το fish only,που ηθελες, το γυρισες σε παπαγαλινα ενας Θεος ξερει:D :D :D :D .Να σου ζησει Κlaz!!!!:pευχαριστω.....πηρα παπαγαλινα αφου ειναι φθηνοτερη απο....chiller.....?????:D:D

Blanch
14-05-07, 23:31
Καλώς το δέχτηκες το πουλάκι σου! :D :D :D

klaz
14-05-07, 23:33
Καλώς το δέχτηκες το πουλάκι σου! :D :D :D:rolleyes:.....................................ε υχαριστω καλη μου χρυσοψαρου........:p:p

mariah
15-05-07, 00:00
Καλως την δεχτηκες.Ειχα και εγω παλια lovebirds.Ειναι πανεξυπνα παπαγαλακια με παραξενο σφυριγμα.Παντως απο οσο ξερω και εχω διαβασει λιγο για τα lovebirds ειναι πιο ευτυχισμενα δυο δυο.Γι'αυτο μην αργεις!Να της παρεις και το ταιρι της.Θα χαρει πολυ.Να σου ζησει παντως η μικρουλα!:D

PascM
15-05-07, 00:23
Κώστα αν δεν το ξέρεις επιβάλεται να το μάθεις! τα love birds αν τα χωρίσεις μπορεί να πεθάνουν από μαράζι! οπότε πάρε και το ταίρι της άμεσα!

klaz
15-05-07, 00:27
Κώστα αν δεν το ξέρεις επιβάλεται να το μάθεις! τα love birds αν τα χωρίσεις μπορεί να πεθάνουν από μαράζι! οπότε πάρε και το ταίρι της άμεσα!οχι ρε μανο.....εχω την εντυπωση οτι κατι τετοιο δεν ισχυει.....
εξαλλου ηταν 2 θυληκα μονα τους στη κλουβα.....εχω παπαγαλο λεσβια.....??:D:D
ουτε και εσυ πληρωσες τη συνδρομη σου,και καθεσαι και ασχολησαι με ανουσια ποστ,και χανεις το ....ζουμι.....?

PascM
15-05-07, 01:05
:grin: :grin: :grin: Να σε στείλω βρε έναν αρσενικό? Βαρβάτο?
Την πλήρωσα βρε μη βαράς!!! και τα βλέπω!!! και απαντάω, για το καλό του συλλόγου!

pani
15-05-07, 07:08
Κώστα μου να χαίρεστε το νέο μέλος που μπήκε στη οικογένεια σας. ΄Ομορφη η κουκλάρα σου.... Αντε άρχισε να την εκπαιδεύεις για να μάθη να μιλάει.
Θέλει υπομονή αλλά το αποτέλεσμα θα σε καταπλήξει. Εγώ μέχρι και μικρά παπαγαλάκια έκανα να μιλήσουν..... Εμπρός λοιπόν άρχισε τα μαθήματα....

Carebean pirate
15-05-07, 19:46
το νεο μελος της οικογενειας μου απο σημερα...την xlaz.....η κατα κοσμον ΧΛΟΗ....:p
ειναι η νεα μου παπαγαλινα(love bird)κεφατη, γλωσσου και παιχνιδιαρα οσο καμμια αλλη.......
την περιτρυγυριζα αρκετες μερες μεχρι να πω το τελικο ναι στον εαυτο μου για την αποκτηση της...
Σημερα πειστηκα αρκετα,και το πρασινομπλε παπαγαλακι εγκατασταθηκε για τα καλα στο σπιτι ,αλλα και στην καρδια μου...!!!!:rolleyes::p
ΥΓ.ειναι τοσο ζωντοβολο,που δεν μπορεσα να τραβηξω καλυτερη φωτο με το κινητο μου.....:rolleyes::D
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-b257-koslaz-dsc00253.jpg
όμορφη είναι..!!
Πόσο μεγάλο είναι το κλουβί..? ίσως θα μπορούσες να βάλεις ακόμα ένα.., άσχετα από το φίλο για παρέα..? Αν δεν μπορείς ένα καθρεφτάκι για τους παπαγάλους για να βλέπουν το εαυτό τους και να νμζουν πως έχουν παρέα δεν είναι κακή ιδέα...!!:grin:

lucy
16-05-07, 09:40
......ειναι τοσο ζωντοβολο,που δεν μπορεσα να τραβηξω καλυτερη φωτο με το κινητο μου.....:rolleyes::D:D
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-b257-koslaz-dsc00253.jpg
Μοιάζει του κύρη της:D

Κοίτα να δεις Κωστακι και συγνώμη που το λεω αλλα αν έβαζες και ενα μαυρο χαρτονακι στο πισω μερος θα ηταν ποιο όμορφο. :smt052
ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!:D :D

Να σου ζήσει Κώστα!!!

klaz
16-05-07, 15:39
ευχαριστω πολυ φιλαρακια μου...:p:p:p

Steve
16-05-07, 15:47
να σου ζησει!!!!!
να της δινεις κατι στικ που κρεμοντε απο το κλουβι για να τρωει!!!(δεν ενθυμουμαι πως λεγοντε)
το παπαγαλακια τρελενοντε για αυτα..!! ;)
http://www.lovebirds.co.nz/ δες εδω....

lucy
22-05-07, 09:35
Κωστάκη θέλω μαύρο χαρτονάκι και φωτό για να το δω! Οποσδήποτε!!!:D

Juan
22-05-07, 10:10
Κοίτα να δεις Κωστακι και συγνώμη που το λεω αλλα αν έβαζες και ενα μαυρο χαρτονακι στο πισω μερος θα ηταν ποιο όμορφο. :smt052
:smt082:smt081 Αυτός ο Γιάννης και οι ατάκες του.

Ωραίο το αγαπησιάρικο πουλί σου ! :smt043
Τι έγινε ρε κλαζ το άλλο μέλος της οικογένειας (Ντανίλλο) ;

klaz
22-05-07, 10:30
Τι έγινε ρε κλαζ το άλλο μέλος της οικογένειας (Ντανίλλο) ;υπαρχει και ειναι και μια χαρα,απλα οπως ειχα πει γιαννη,δεν βρηκα τους καταλληλους αναδοχους,και ετσι ειμαι σε μια κατασταση αναμονης για το καλυτερο για το ζωο μου.......θα περιμενω,και ισως τελικα σε περιπτωση που δενβρω,να αναγκαστω να αναθεωρησω......ειδωμεν....:rolleyes:

puravlos
05-07-07, 00:47
Ομορφη η παπαγαλίνα σου!!
Είχα παλαιότερα 3 ζευγάρια και γεννήσανε και τα τρία οπότε μαζεύτηκαν 11 μικρά τα οποία μεγάλωσαν και γρήγορα σχετικά οπότε αναγκάστηκα να τα χαρίσω. Εξαιρετικά έξυπνα αλλα βρες της κανα όμορφο για παρέα:smt052 ,θα δεις αλλαγή στη συμπεριφορά (προσ το καλύτερο),πέρα του ότι έχουν απίστευτο γέλιο. Γενικά μόνα τους με τον καιρό μαράζώνουν και πιο πολύ ζούνε και θα τα χαρείς περισσότερο.
Αυτό που ανέφερε ένας φίλος που τρελένονται να τρώνε ,εγώ τα ξέρω ως ματζούνια που πραγματικά κρατάς χρονόμετρο μέχρι να το ξεκοκκαλίσουν!!
Βάλε και μια πισινούλα τώρα που κάνει και ζέστες...