PDA

Επιστροφή στο Forum : My new toys - Wave marea 2400


Tricky
05-04-07, 09:18
Mετα τις δυο nano 6025 , αγορασα και δυο Wave marea 2400 (οι SEIO M 620 στην Αμερικη).Μου τις εφερε χθες ενα φιλος Ιταλος που ηρθε Ελλαδα οποτε δεν πληρωσα μεταφορικα.Ετσι μπορω επιτελους να πεταξω τους απλους κυκλοφορητες και να εχω 4 κυκλοφορητες που θα βγαζουν συνολικα 10.000 λιτρα/ωρα με συνολικη καταναλωση 20 βατ !! Οσο δηλαδη ενας maxijet 1200 λ/ω:o

Χαρακτηριστικα:

αποδοση 2400 λ/ω
καταναλωση 5 watt
Μηκος σε οριζοντια θεση μαζι με το συστημα αναρτησης : 11 εκατ.
Αναρτηση με μπιλια που κινειται προς ολες τις κατευθυνσεις ωστε να χτυπαει η ροη εκει που θελουμε
Βεντουζες στο τζαμιΤο καλυτερο για το τελος :

Τιμη : 21,5 ευρω εκαστη απο www.abissi.com . Στο ιδιο μαγαζι εχει και πολυ καλες τιμες για Hydor Koralia αντλιες (καθοτι Ιταλικες) αλλα δεν γνωριζω αν αποστελει Ελλαδα αφου δεν με απασχολησε το θεμα .

accnt
05-04-07, 09:41
Καλοδούλευτες!
Όμως μου φάινοναι λίγο "κακομούτσουνες" ε? :D
Από όγκο τι λένε?

Tricky
05-04-07, 09:51
Φιλε ,την εβαλα διπλα σε μια νανο6025 και δεν ειδα και μεγαλες διαφορες ...η αντλια ειναι σαν ενα πακετο τσιγαρα.

Σιγουρα οι νανο ειναι πιο ομορφες αλλα κοστιζουν τα διπλα ...

Τις wave θα τις βαλω ''πλατη'' οποτε δεν με απασχολει το αισθητικο...

george
05-04-07, 21:59
Στην ιστοσελίδα τους έχουν σαν επιλογή και την αποστολή στην Ελλάδα.
Αν θέλετε να κάνουμε κάποιο ερώτημα μπορώ να βοηθήσω με τα Ιταλικά :D

thanpapa
06-04-07, 00:36
Με ενδιαφερει καθοτι θελω να προσθεσω τετοιες αντλιες στο ενυδρειο μου. Ενημερωσε με σε παρακαλω αν ειναι να κανουμε καμμια παραγγελια για Θεσ/νικη.
Βασικα να μαθουμε τα μεταφορικα.
Θανασης (300 λιτ reef)

Tricky
06-04-07, 06:08
Στην ιστοσελίδα τους έχουν σαν επιλογή και την αποστολή στην Ελλάδα.
Αν θέλετε να κάνουμε κάποιο ερώτημα μπορώ να βοηθήσω με τα Ιταλικά :D

:smt023

Αν γινει παραγγελια , κοιταξτε :
1)Marea
2)Koralia : πολυ καλες τιμες...ισως οι καλυτερες που κυκλοφορουν
3)Milwaukee ph meter χειρος : 28 ευρω .Το πηρα και αυτο και φαινεται μια χαρα.Τα υγρα καλιμπραρισματος του στα 0,96 ευρω.

Παντως δεν ειναι eshop αλλα ενα μεγαλο κανονικο μαγαζι βιτρινας .

george
09-04-07, 22:37
Αν θέλετε να προχωρήσουμε ανοίξτε ένα θέμα στο "Μαζικές παραγγελίες" και το συνεχίζουμε εκεί αφού δούμε τι ενδιαφέρον υπάρχει ;)