PDA

Επιστροφή στο Forum : multies και φυτα


gangrel
03-04-07, 13:11
Σιγα σιγα αρχιζω και κανω το ενυδριο ταγκανικα παιδες :D , αλλα εχω την εξης απορια τωρα.:confused:
Λαμπα για φυτα εχω και δουλευει ετσι και αλλιως.
Παλια ειχα κανει και το συστημα με τη μαγια και τη ζαχαρη και ειναι ευκολο αλλα δε κρατα πολυ.
Για τα 2 - 3 φυτα που θα βαλω να ασχοληθω με συστημα CO2 η δεν αξιζει ο κοπος;:neutral:
Καλο Πασχα σε ολους :smt109

Z_X
03-04-07, 16:14
Το CO2 θα σου κατεβάσει το ph,κάτι που δεν το θές.
Στην περιοχή των multi θα γίνονται συνεχώς ανασκαφές(αρα θα τα βρείς ανάποδα κάποια στιγμή) και μήν ξεχνάς στον βιότοπο των ειδών που θα έχεις δέν έχει φυτά.
Αρα λίγα εώς καθόλου φυτά και αυτά καμία βαλισνέρια η καμιά ανουμπια πάνω σε πέτρα.
Θα έλεγα να βάλεις λίγες βαλισνέρειες στα σύνορα των περιοχών,και ας φαίνεται σαν στημένο.(εξάλλου δύο περιοχές διαφορετικές θέλεις να κάνεις).

mikenuke
03-04-07, 17:49
Σε αυτο το περιβαλλον :smt109 Rock Rulez :smt109 οποτε μη βαζεις φυτα!!!

gangrel
03-04-07, 21:13
Στα συνορα Μιχαλη, οπως λεει ο Χριστος και μονο βαλισνεριες.
Δεν θα ασχοληθω καθολου με το CO2.
Ηδη το τοπιο εγινε πιο προσητο με την μεγαλη αλλαγη που του εκανα (και καθαρισε παρα πολυ). Οταν θα ειναι εντελως ετοιμο θα ανεβασω φωτο (αλλα θα πρεπει να φωναξω ενα φιλο που ασχολειται οπως και ο Χριστος με φωτογραφια αλλιως ...)
Εχω βαλει συγγενεις και φιλους να μου κραταν χοχλιους στο μεταξυ και ελπιζω το τοπιο να ειναι ετοιμο για τα μουλτις (που μαλλον θα αργησουν αλλα δε πειραζει).
Καλη ανασταση μαγκες !!!!!!!!!!!!!