PDA

Επιστροφή στο Forum : Carebean's Pirate show..!


Carebean pirate
01-04-07, 14:47
Μερικές φωτό από το ενυδρείο μου και τα μωράκια μου...:smt016 :smt016

http://img528.imageshack.us/img528/6021/friendsch2.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=friendsch2.jpg)

Carebean pirate
01-04-07, 14:49
:) :p

http://img211.imageshack.us/img211/6294/andthisff4.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=andthisff4.jpg)

Στη μια φωτ'ό δεν έχει μαυρο χαρτόνι από πίσω και στην άλλη έχει... Τις έβγαλα σε διαφορετικό χρονικό διάστημα- όταν έβγαλα την πρώτη δεν είχε χαρτόνι και όταν έβγαλα αργότερα την δευτερη είχα βάλει χαρτόνι....!!:)

klaz
01-04-07, 15:13
ομορφες οι φωτος σου χριστοφορε,αλλα μου μεγαλωσες τη μυωπια φιλε μου..!!!!
να σηκωνεις φωτος με μικροτερη αναλυση,γιατι εμφανιζονται τεραστιες εδω μεσα..!!!!!!:smt104

Carebean pirate
01-04-07, 15:17
ομορφες οι φωτος σου χριστοφορε,αλλα μου μεγαλωσες τη μυωπια φιλε μου..!!!!
να σηκωνεις φωτος με μικροτερη αναλυση,γιατι εμφανιζονται τεραστιες εδω μεσα..!!!!!!:smt104

Συγγνώμη αλλά ακόμα να μάθω καλά να μικραίνω την ανάλυση της φωτό...:oops:

GP250381
01-04-07, 16:10
φιλε χριστιφορε.στη δευτερη φωτο βλεπω πως εχεις δεσει τα φυτα πανω στο βραχο και πιστευω οτι και εσυ καταλαβαινεις οτι δεν ειναι και πολυ ομορφο να φαινονται ετσι οι ριζες.δεστα ετσι ωστε οι ριζες να πανε πισω απο το βραχο και να μην φαινοντε και τα φυλα να ειναι μπροστα και να φαινοντε

Carebean pirate
01-04-07, 16:43
Ναι έχεις δίκαιο..Θα δώ τι θα κανω.....:p

JONNY
01-04-07, 19:34
Ωραία τα ψαράκια σου pirate!

chris the trik
02-04-07, 01:50
Μήπως ο δίσκος στην δεύτερη φωτογραφία είναι λίγο αδύνατος ??? λόγο μη γνώσεων στο θέμα ας με διορθώσουν οι γνώστες
Όπως σου έγραψαν παραπάνω δεν είναι ωραίο έτσι όπως έχεις δεμένα τα φυτά σου πάνω στον βράχο εκτός και άμα περιμένεις να μεγαλώσει το ριζικό σύστημα από τα φυτά και μετά να βγάλεις τις κλωστές. Μέχρι τότε θα μπορούσες να είχες δέσει τις ρίζες με λεπτή πετονιά που είναι διάφανη και δεν θα φαίνεται αλλά και πάλι έτσι πως έχεις τοποθετήσει τα φυτά δεν νομίζω να μπορεί να πιαστεί το ριζικό τους σύστημα πάνω στον βράχο. Επίσης δεν γίνεται αυτό σε όλα τα φυτά δηλαδή το ριζικό σύστημα τους να μπορεί να πιάνεται σε ξύλα – βράχους .


Πιστεύω θα γίνει ένα πολύ ωραίο ενυδρείο


πάντα φιλικά

Carebean pirate
02-04-07, 15:13
Μήπως ο δίσκος στην δεύτερη φωτογραφία είναι λίγο αδύνατος ??? λόγο μη γνώσεων στο θέμα ας με διορθώσουν οι γνώστες
Όπως σου έγραψαν παραπάνω δεν είναι ωραίο έτσι όπως έχεις δεμένα τα φυτά σου πάνω στον βράχο εκτός και άμα περιμένεις να μεγαλώσει το ριζικό σύστημα από τα φυτά και μετά να βγάλεις τις κλωστές. Μέχρι τότε θα μπορούσες να είχες δέσει τις ρίζες με λεπτή πετονιά που είναι διάφανη και δεν θα φαίνεται αλλά και πάλι έτσι πως έχεις τοποθετήσει τα φυτά δεν νομίζω να μπορεί να πιαστεί το ριζικό τους σύστημα πάνω στον βράχο. Επίσης δεν γίνεται αυτό σε όλα τα φυτά δηλαδή το ριζικό σύστημα τους να μπορεί να πιάνεται σε ξύλα – βράχους .


Πιστεύω θα γίνει ένα πολύ ωραίο ενυδρείο


πάντα φιλικά

Μπά, δεν νομίζω να έχει τπτ..:smt048

Κάτι άλλο που σκέφτηκα ια να κρύψω τις ρίζες είναι να βάλω από πάνω java moss ή να φυτεψω μια ανουμπία που θα μπεί πάνω απο τις ρίζες;)

Και κάτι άλλο, επειδή το ενυδρείο μου άρχισε να πιάνει άλγη, τι ψάρια λέτε να βάλω, εκτός από τους κοινους καθαριστές, για να την εξαλείψουν?+-8 ?

ΠΟΠΟ
02-04-07, 15:56
ποσα λιτρα ειναι δε θυμαμαι
παντος σου συνηστω ανευπηλαχτα γαριδες αμανο ειναι τρελες πολυ κηνιτικες και κανουν τελεια δουλεια

Carebean pirate
03-04-07, 13:39
ποσα λιτρα ειναι δε θυμαμαι
παντος σου συνηστω ανευπηλαχτα γαριδες αμανο ειναι τρελες πολυ κηνιτικες και κανουν τελεια δουλεια

Είναι περίπου 400 λίτρα καθαρά.... έχβ σκεφτεί για γαρίδες αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι η θερμοκρασία..έχω 30 περίπου βαθμους ενώ αυτες θέλουν 28:mad:

Καμοιά άλλη ιδέα?!

Θανάσης
03-04-07, 15:35
Όμορφα ψαράκια! Να σου ζήσουν!

Z_X
03-04-07, 16:16
Πάντως οι φωτογραφίες σου αδικούν τα ψάρια και το ενυδρείο σου.
Με τι τραβάς?

Carebean pirate
03-04-07, 17:04
Πάντως οι φωτογραφίες σου αδικούν τα ψάρια και το ενυδρείο σου.
Με τι τραβάς?

Οι φωτό είναι από κινητό, μοντέλο w800i με κάμερα 2.0mp..:rolleyes:

GP250381
03-04-07, 20:34
οντως εχει δικιο ο συνχομπιστας πριν.ο δισκος ειναι αδυνατος

Z_X
03-04-07, 21:07
Οι φωτό είναι από κινητό, μοντέλο w800i με κάμερα 2.0mp..:rolleyes:
Κάτι πρέπει να κάνεις νομίζω.:rolleyes:

Carebean pirate
03-04-07, 21:46
Κάτι πρέπει να κάνεις νομίζω.:rolleyes:

Θα γινει και αυτό!!:)

Pritanis
04-04-07, 10:40
Φιλαρακο Πειρατη,

Καλο ειναι οταν αγοραζεις ενα ψαρι να το ελεγχεις απο καθε αποψη και αφου βεβαιωθεις οτι ειναι, τουλαχιστον οπτικα, υγιες μετα να το αγοραζεις...... Ψαρια σαν και αυτα που εχεις ειναι συνηθως βουλγαρικες αναπαραγωγες ή τελευταιες διαλογες ασιας που δυστυχως θα σου βγαλουν προβληματα.