PDA

Επιστροφή στο Forum : τελικά τον έχασα....


garfield
04-03-07, 23:44
:smt089 :smt022 Δυστυχώς το μαύρο ψαράκι μου πέθανε...το είδα πριν λίγα λεπτά που γύρισα από Αθήνα...τις μέρες που έλειπα ταιζόταν κανονικά και παρ ολ αυτα ήταν στον πάτο και ψιλοέκανε βόλτες...πολύ νωθρό....είμαι χάλια και κλαίω εδώ και κάποια ώρα...αν είναι να μου πεθαίνουν αν είναι να μην ασχοληθώ καθόλου με το χόμπυ αυτό γιατί και αυτά ζωάκια είναι και όσο να ναι όταν πεθαίνουν στεναχωριέμαι όπως όλοι νομίζω....θα βάλω κάποιες φώτο αν και δεν νομίζω ότι θα καταλάβεται και πολλά αλλά όπως και να χει το έχασα....:(

garfield
05-03-07, 00:23
προσπαθώ να βάλω τις φωτογραφίες αλλά το συνημμένο αργεί και στο τέλος μου λέει ότι δεν βρήκε τον διακομιστή...τέσπα...κρίμα ο μικρούλης μου...

serifios
05-03-07, 01:01
Κριμα :( .Μην απογοητευσαι,το χομπι ειναι ωραιο και η ζωη συνεχιζεται,συνεχισε την προσπαθεια και θα ανταμοιφθεις με ομορφο ενυδρειο και υγειη ψαρακια.

lucy
05-03-07, 08:32
:( Όλοι τα περάσαμε αυτά. Ιδίως εμείς οι αρχάριοι.:smt056

SOCRATIS
05-03-07, 09:10
Είναι σαφώς λυπηρό το γεγονός να χάνεις το αγαπημένο σου ψαράκι και καταλαβαίνουμε όλοι
τα συναισθήματα σου .Όλοι περάσαμε και περνάμε τα ίδια.Ψάρια χάνουμε όλοι όσο έμπειρους και αν
θεωρούμε τους εαυτούς μας .
Το γεγονός αυτό όμως δεν θα πρέπει να σε ωθήσει να εγκαταλείψεις το χόμπι αυτό, εφόσον σε ευχαριστεί ,αλλά να σε πεισμώσει να μάθεις όσα περισσότερα μπορείς για να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες να ξανασυμβεί.
Φιλικά Σωκρατης.

netblues
05-03-07, 09:59
προσπαθώ να βάλω τις φωτογραφίες αλλά το συνημμένο αργεί και στο τέλος μου λέει ότι δεν βρήκε τον διακομιστή...τέσπα...κρίμα ο μικρούλης μου...

Τι μεγεθος εχει το συνημμένο?
( ο "διακομιστης" (ελληνικα server) παντως εκεί ηταν.. ) :D

garfield
05-03-07, 12:30
το ξέρω, ο διακομιστής ήταν εκεί....μάλλον εγώ δεν έκανα κάτι σωστά ..θα ξαναπροσπαθήσω..

garfield
05-03-07, 12:44
ελπιζω να μπήκε...για να δω...τελικά ήταν μεγάλες...ελπίζω τώρα να φαίνονται.Είναι απο κινητό και δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλές...

Blanch
05-03-07, 14:14
Kρίμα πραγματικά αλλά δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όπως τα βλέπεις τώρα. Αν φτιάξει η βιολογία τα πράγματα γίνονται πολύ πιο εύκολα. Έχει μείνει άλλο ένα ψαράκι αν δεν κάνω λάθος;

garfield
05-03-07, 14:33
Άλλο ένα..είχα τρία μέσα σε ένα 25λιτρο γιατί ο πετσοπάς που τα πήρα δεν τα έπαιρνε πίσω...γιατί λέει τα πούλησε κια δεν θα είχαν πρόβλημα...όπως και να χει...έμειναν 2 χρυσόψαρα....δεν φαίνονται και καθαρά στις φώτο...απλά στεναχωρέθηκα πολύ γιατί δεν θέλω να γίνει όπως πέρυσι που έχανα ψαράκια το ένα μετά το άλλο και δεν ήξερα το λόγο..εδώ και καμιά βδομάδα το ψάρι ήταν πεσμένο...έκανα και αλλαγές νερού για την αμμωνία μα τίποτε...δεν ξέρω γιατί έτσι...ας ελπίσω τα υπόλοιπα να είναι καλά

Blanch
05-03-07, 14:53
Πρέπει να πάρεις τα τεστ που λέγαμε για να ξέρουμε πού βαδίζουμε...

garfield
05-03-07, 14:59
Τα πηρα απλά ακόμη δεν τα έκανα και τσατίστηκα χθες και στεναχωρέθηκα γιατι κάνω αλλαγή νερού κάθε μέρα το μισό ενυδρείο και ψιλοσπάσανε τα νεύρα μου που πέθανε το ψαρακι μου...τέσπα θα μου περάσει και θα ηρεμήσω και θα κάνω τα τέστ.

netblues
05-03-07, 17:41
Η καλυτερη θεραπεια ειναι η πρόληψη. Απο κει και περα εκανες οτι περναγε απο το χερι σου. Δες το θετικα το θέμα, τωρα ΞΕΡΕΙΣ τι πρεπει και τι δεν πρεπει να κανεις..