PDA

Επιστροφή στο Forum : Το τριτο μελος της οικογενειας!!!


JONNY
12-01-07, 18:39
Σας παρουσιαζω τον ημιαιμο λυκακο μου τον Γκεκα!
Βρεθηκε κουταβος πεταμενος σε μια σακουλα στα σκουπιδια:smt093 απ΄οπου και τον μαζεψαμε.Τωρα ειναι 13 μηνων,35 κιλα,72 cm υψος πανεξυπνος και γλυκυτατος.:smt060
Δεν εχουμε αποχωριστει ποτε και ουτε προκειτε,διακοπες,βολτες,καφε,παιχνιδι,τηλεοραση ολα μαζι!:p
Η πορεια του μεσα απο μερικες φωτογραφειες,απο την πρωτη μερα στο σπιτι μεχρι και σημερα!

Kiki
12-01-07, 18:48
Μπραβο σας που τον κρατησατε!
ειναι πολυ ομορφος! ξερεις μοιαζει λιγο σαν διασταυρωση με ντοπερμαν.
ειναι αρκετα επιβλητικος:cool:

tsikis
12-01-07, 22:10
Μπράβο βρε μάγκα..
Ένα μεγάλο Ε Υ Γ Ε από εμένα :smt038

Mariel
13-01-07, 02:04
ειναι κουκλος!!!μπραβο σου που τον μαζεψες και τον υιοθετησες :)

parrot
13-01-07, 02:22
Σαφώς και έκανες καλά.... να σου ζήσει....

Μια ερώτηση.... δεν αφορά ακριβώς το θέμα αλλά το αγγίζει σε πιο σφαιρικό επίπεδο....

Γιατί πιστεύετε ότι ενώ γενικά στους ζωόφιλους (όσον αφορά γάτες και σκύλους) υπάρχει συμπάθεια στα ημίαιμα ζώα (να τα πω υβρίδια?) ενώ στο δικό μας χόμπι έχει επικρατήσει τόσο πολύ το κυνήγι για την καθαρότητα της ράτσας?

Δεν έχω δει να συζητιέται το θέμα πουθενά στο φόρουμ και σκέφτηκα ότι θα έχει ενδιαφέρον να το αναπτύξουμε...

Tolis
13-01-07, 05:40
Να μην τα πεις υβριδια - υβριδια ειναι οι απογονοι απο διασταυρωση δυο διαφορετικων ειδων (πχ σκυλου και γατας - λεμε τωρα).

Το κυνηγι σε μας τους ενυδρειοφιλους δεν γινεται για την καθαροτητα καμμιας ρατσας. Για την "καθαροτητα" του ειδους γινεται, οσο πιο κοντα στην μορφη που υπαρχει αυτο στην φυση, χωρις ανθρωπινες παρεμβασεις.

Αν κανουμε εναν παραλληλισμο (που δεν γινεται, αλλα τελως παντων), οι "καθαρες" ρατσες ενος ειδους σκυλου η γατας, ειναι αποτελεσματα επιλεκτικων αναπαραγωγων για την σταθεροποιηση συγκεκριμενων χαρακτηριστικων, παρεμβαση καθαρα ανθρωπινη, κι οχι το αντιθετο.

Να τον χαιρεσαι τον Γκεκα!

gwgw
13-01-07, 09:21
κουκλος...!!!

να τον χαιρεστε...!!

Liolios
13-01-07, 11:12
Πανέμορφος!

ΜΠΡΑΒΟ και σε εσένα για την πράξη σου, που τον περιέθαλψες και του προσέφερες στέγη και αγάπη!

andreas K
13-01-07, 20:03
Μπραβο,γιατι η ζωοφιλια δεν πρεπει να αφορα μονο στα καθαροαιμα.

CASPER
08-02-07, 20:49
Κούκλος κούκλος !!!!!!!!
Φοβερή μουρίτσα ο τυπάκος σου. :):):)