PDA

Επιστροφή στο Forum : Gappoβιβλία!!!!


MiziGr
04-10-06, 20:06
Παιδιά ξέρει κανένας και μπορεί να προτείνει κανένα καλό βιβλίο για φροντίδα και αναπαραγωγή Guppies κάτω από φυσιολογικές συνθήκες ( όχι γεννήστρα ); Διάβασα τα σχετικά στο site γη και ύδορ αλλά δυστηχώς δε με κάλυψαν πλήρως ( δε θέλω να φανώ ούτε εξυπνάκιας ολυτε ασεβής προς τους συγγραφείς του συγκεκριμένου άρθρου!!! ). Περιμένω βοήθεια. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!:p:p:p

KOKORAS
04-10-06, 22:20
Κάνε το ενυδρείο σου πυκνοφυτεμένο, και τα Guppies είναι από μόνα τους ανοικτό βιβλίο. Σε κανα 2-3 μήνες δεν θα έχουν κάποια κρυφή πτυχή απέναντι σου. Και σε κανα 5μηνο θα βάζεις αγγελίες ότι χαρίζονται Guppies.

Tolis
05-10-06, 00:48
Υπαρχει κατι απο το TFH αλλά δεν θυμαμαι τιτλο, κανε ενα search στο Amazon με λεξη κλειδι guppies

george
05-10-06, 08:16
Υπαρχει κατι απο το TFH αλλά δεν θυμαμαι τιτλο, κανε ενα search στο Amazon με λεξη κλειδι guppies

http://www.tfhpublications.com/aquarium-freshwater-fish/aquarium-of-fancy-guppies-animal-planet-pet-care-library.htm

george140
05-10-06, 14:44
Εγώ θα έλεγα ότι το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα ενυδρείο (από 50 λίτρα και πάνω καλύτερα) και πολύ java moss(ένα είδος φυτού που το βρίσκεις εύκολα). Όλα τα άλλα έρχονται μόνα τους...:D

zerox
05-10-06, 15:32
Καλησπέρα,

κυκλοφορεί (και στην Ελλάδα) και το My Guppy από την Αqualog.

Γειά και χαρά

soza
05-10-06, 21:25
Yπαρχει απο TFH το βιβλιαρακι 'guppies' by Wilfred L. Whitern , το οποιο το εχω, αλλα μαλλον τρισαθλιο θα το αποκαλουσα.

mikenuke
07-10-06, 21:30
Να ξερεις παντως οτι η επιστημη στα γκαπι ειναι οι επιλεκτικες αναπαραγωγες...οποτε αν θες να ενθουσιαστεις ψαξε σε αυτο το τομεα της γκαποιστοριας.