PDA

Επιστροφή στο Forum : Mυστήρια πράγματα...


Θανάσης
01-10-06, 18:18
Λοιπών χθές αγόρασα ενα ψαρακι,ένα golden neon goby,και μαζί με αυτό και έναν ζωντανό βραχο .τα έφτιαξα όλα καλά και ωραια και σήμερα παρατ'ηρησα οτι, που και που πεταγόντουσταν πίσω απο τον βράχο δίαφορα σωματίδια με δύναμη.τι ειναι αυτό ,τι συμβαίνει;;;;;;
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

accnt
02-10-06, 07:44
Alien!!! :D
Δεν πρέπει να είναι κάποιο καβουράκι (αυτά σκάβουν λαγούμια και μεταφέρουν άμμο), εφόσον αναφέρεις ότι πετάγονται με δύναμη.
Παρατήρησε περισσότερο το φαινόμενο. Κάτι υπάρχει εκεί. Ας ελπίσουμε να είναι κάτι καλό.
Με τον βράχο μπορεί να έρθει στο ενυδρείο μας και το πιο περίεργο και «κακό» πλάσμα.
Δεν μπορείς να δεις τπτ? Π.χ. αν βγάλεις τον βράχο και τον φωτίσεις καλύτερα με κανέναν φακό?

madfdg
02-10-06, 18:29
Καλησπέρα.Έχεις οπτική επαφή με το πίσω μέρος του βράχου??Έχω ένα bicolor και άρχισα και εγώ να βλέπω κατι τέτοια περίεργα μέχρι που ανακάλυψα πως ο μικρός έπαιζε με την άμμο;) Μήπως συμβαίνει ανάλογο??

Θανάσης
02-10-06, 19:20
Σήμερα δεν έτυχε να παρατηρήσω τπτ περιεργο.Επισης δεν ειναι το ψαρι καυώς δεν πετάγετε άμmος.
Βεβαια υποψιάζομαι μηπως ειναι καποια ζωήφια που μιάζουν με μικρους αστερίες(δεν ενθυμουμε πως λέγονται) τα οποια ειναι καλά μεσα στο ενυδρειο όπως έχω ακούσει